AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Cena AS ce se kretati od 2900 za najjeftiniju klasu,do 4600 do najskuplje klase.Tu spada silaz160.
Naravno,pakovanje po 30000sj.
 
Kolega gde si video cenu? meni bi interesovao par hibrid od njih uzeo bi al jos kod nas u okolini nit znaju cenu as hibrida
Nisam video,nego je sinoc bila prezentacija AS hibrida u nasem selu.
Pa je tako promoter rekao.
Bila vecera,a posle vecere i banda.
photo0241.jpg
 
Znaju li se cijene AS72? Koji AS bi preporučili za sjetvu na samom kraju aprila i prve dane maja? Imam lucerište koje treba orati pa planiram da skinem prvi otkos i zatim posijem kukuruz, radi se o pola hektara. Kukuruzi bi brao beračem naravno.
 
Znaju li se cijene AS72? Koji AS bi preporučili za sjetvu na samom kraju aprila i prve dane maja? Imam lucerište koje treba orati pa planiram da skinem prvi otkos i zatim posijem kukuruz, radi se o pola hektara. Kukuruzi bi brao beračem naravno.
Sta se sa tobom desava?
Da li ti citas malo prethodne postove ili te jednostavno mrzi da to cinis?
 
Šta se dešava samnom? Neko je gore rekao da se cijene krecu od 2900 do 4600 dinara, mene zanima tačna cijena za AS72, valjda se smije pitati. Čemu takva drskost?
 
Znaju li se cijene AS72? Koji AS bi preporučili za sjetvu na samom kraju aprila i prve dane maja? Imam lucerište koje treba orati pa planiram da skinem prvi otkos i zatim posijem kukuruz, radi se o pola hektara. Kukuruzi bi brao beračem naravno.

Koliko se secam AS 72 je u njihovoj najskupljoj grupi hibrida.Tj silazni je najskuplji, 72-ka je u najskupljoj grupi merkantilnih sorti.
Dobro se raspitaj kod vas u kraju kako ide kukuruz na detelinu, to ovde kod nas nije dobra varijanta.
 
Hvala, eto to me zanimalo, nigdje nema da se vidi cjenovnik pa nisam znao kako bi se cijena kretala. Čini se da je podosta skuplji u odnosu na prošlu godinu.
 
Nema drskosti,ali jednostavno zasto vam je tesko da procitate prethodne postove?
Znaci ako sam tako naspisao cene,a AS72 oni smatraju svojom uzdanicom,onda nije tesko zakljuciti koju ce cenu imati u prodaji.
 
Meni nije tesko :) ja citam sve :) volim da cujem ljude sa iskustvom :) mene zanima as 66 i as 160 za silazu da li je neko sejao ove hibride prosle susne 2012 godine, i da li ste mozda culi vest da je as napravio i silazni as 170? :osmeh:
 
Meni nije tesko :) ja citam sve :) volim da cujem ljude sa iskustvom :) mene zanima as 66 i as 160 za silazu da li je neko sejao ove hibride prosle susne 2012 godine, i da li ste mozda culi vest da je as napravio i silazni as 170? :osmeh:
Da...reklama je cudo.
Naprimer,danas na tv-u su rekli da taj 66 nije imao jalovih biljaka,pa ipak to nije tako.
kod nas je jedan domacin imao parcelu sa kermess-om koji je bio 100% jalov i as 66 koji je bio za nekih 50% jalov.
Tako da nije bas sve kako oni na tv-u kazu.
 
Na TV valjaju gluposti samo takve. Ja sam imao 1.2ha na 3 parcele AS54, nije bio nizašta većim dijelom. Pola sam ga silirao da bar nešto iskoristim, ostatak obrali, slab rod bio, sitan, kilav. Agrotehnika je stvarno bila na nivou (zimsko duboko oranje, rano zatvorena brazda io bačen vještak, posijano na 22cm, prihrana, špratanje, prskanje, nije bilo korova nikako), parcele (sem jedne male) nisu uopšte osjetljive na sušu (podvodno tlo, u ovoj sušnoj godini je bilo baš taman). Kud ga je bilo mnogo jalovog, kud je bio strašno neujednačen, kud su ga napale sve moguće i nemoguće bube. Pored te parcele posijan sa jedne strane AS72 (isto moj) a sa druge KWS Kermes. Oba savršeno odradili, klip krupan, biljka zdrava, rod odličan uprkos suši.

Najčudnije mi je bilo to sa insektima. AS54 sam imao na 3 parcele (tačnije 4 ali su dvije jedna uz drugu, spajaju se na ćošku pa ih brojim kao jednu). Sve 3 su dosta daleko jedna od druge i svaku je napala ista buba koja je bušila list i jela mu resice na mladom klipu. Na drugim hibridima na susjednim parcelama nije bilo te bube - iako je kukuruz na susjednoj parceli praktično pola metra od mog, kod mene svaki list šupalj a na drugim hibridima nema ništa.
 
Nazad
Vrh