AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
zavcisi od sorte i dali je brasnarac ili zuban tj tvrdunac.otud i razlike u tezini prikolice.oko 700 kg pa na manje u zrnu. A zavisi i od vlage.A tuluz je zapreminski oko 30-35 %
 
Danas brao AS-52.Klip mu je bio na 50cm.Kada sam počeo da radim mislio sam da neću nabrati ni pola trotonke ali nabrao sam 1 od 3t i pola od 7t (2,75j).Ne znam da li treba da sam zadovoljan ili ne.
 
Skidao sam As 72 pre ovih kisa i recimo da sam zadovoljan kako je izneo godinu. Istina ima poneki koren na zemlji, ali to nije nista drasticno i za paniku. Kad se samo setim koliko je poispadao pionirov k67, to je propast bila. Ulazio neki crv kroz drsku i oslabio je na taj nacin, dune vetar i koren sam ispada.
Mogu da ga uporedim sa pionirovim N43, koji su sejali u istom potesu i sa istom agrotehnikom , i tamo mi fali 600-700 kg/kj da bi se izjednacio sa Asom 72.

Ispit polozen, gledacemo se i dogodine.
 
Pero u subotu sam kosio 1,5 kj As 72, 3000 po jutru kg vlaga 19%. I sve to u II duž prema kanalu ,ti bar znaš kakva je (nikakva) tamo zemlja.
 
Pero u subotu sam kosio 1,5 kj As 72, 3000 po jutru kg vlaga 19%. I sve to u II duž prema kanalu ,ti bar znaš kakva je (nikakva) tamo zemlja.
Ne znam sta reci!!! Verovatno kasna setva je bila presudna za bolji rod. Kod mene As 72 La bara katastrofa, rana setva, oko 1100 kg/kj.
U VI duz prema kanalu As 54 sa 5 kj 5050 kg. A DKC 5276 parcela do ove 1388/kj.
 
Evo još informacija,VI duž prema Alibunaru 2,5 kj - 2,5 tone ,šta reći AS72 negde dobro a ima gde je i loše ,Razlog ne vbih znao zašto je tamo omanuo.
 
Veliko razocarenje u AS hibride jedino 72 dala neki rod ostalo nista tako da cu ove godine da zaobidjem AS hibride.
 
Prošle godine sam sijao NS 444 i pokazao se odličnim u sušnoj godini. Stvarno ga je bilo dosta.
Ove godine bi za jednu parcelu uzeo AS hibrid neki. Berem u klipu. I služi mi za ishranu svinja i peradi. Ima netko preporuku?
 
Imao sam as 72 tri puta i nikad vise. Kukuruza u klipu kolko hoces a na leto prilikom krunjenja samo sapurike sapurike sapurike....a zrno plitko pa plitko nista ne curi u prikolicu.Kazu ovi njihovi: pa to on nadoknadi zato sto ima po 22-24 redova zrna u klipu...malo sutra priko moj,klipovi ko cokule a zrno nikakvo. Jedino nema zime kod as72 zbog debelih sapurika.
 
Provereno na terenu. U idealnoj (kisnoj) godini mislim da nijedan hibrid ne moze da parira AS72.
 
Nazad
Vrh