AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Dali je AS 63 tretian insekticidom?
 
I, Zorane, kakvi su utisci, prinos, vlaga, poleganje...

Na žalost njiva u kojoj je bila posejana 66-ica je neujednačenog kvaliteta zemljišta pa je jedan deo potpuno izgoreo od suše. Nije bilo moguće tačno izmeriti prinos. Utisak je da ima dobar potencijal rodnosti, nije bilo poleganja... Ove godine će ići na kvalitetnu zemlju pa će se znati pravo stanje.
 
NAravno da nije...
Od svih semena koje prodaju, 45 % ide na prodaju As 72, a sve drugo su ostali. Drugi po prodaji je AS 54.
As 51 je za teska zemljista, ali moze da iznenadi totalno, od ocaja do rekorda, ko da ima svoju volju, u principu ko nasa fud. reprezentacija
Od 10 uporednih ogleda 54 i 55, 9 puta je bio bolji 54.
As 62 moze da bude rekorder, ali nije otporan na stresne uslove, ako ga uvati susa u avgustu zavrsava vegetaciju i ne pomaze mu niko. Zato daje vrhunske rezultate na rosnim podrucjima i ne tako vetrovitim. Mislim da ga metem na ugari i suncokretiste u donjoj zemlji, zbog vlage, a u gornjoj nikako.
Ove ostale asove nisam nesto slusao, posto su mi ovi ciljna grupa.
 
Jel zna neko gdje može da se nadje katalog za 2012? Na njihovoj stranici nema, guglao sam i opet ništa. Izgleda da neće da postave online izdanje.
 
Dali neko planira da uzima onaj novi hibrid AS6M10 (Fao 600 ) gledam na rezultatima ogleda da je za tonu i po /H bio bolji od AS72 a vlaga slična?
 
NAravno da nije...
Od svih semena koje prodaju, 45 % ide na prodaju As 72, a sve drugo su ostali. Drugi po prodaji je AS 54.
As 51 je za teska zemljista, ali moze da iznenadi totalno, od ocaja do rekorda, ko da ima svoju volju, u principu ko nasa fud. reprezentacija
Od 10 uporednih ogleda 54 i 55, 9 puta je bio bolji 54.
As 62 moze da bude rekorder, ali nije otporan na stresne uslove, ako ga uvati susa u avgustu zavrsava vegetaciju i ne pomaze mu niko. Zato daje vrhunske rezultate na rosnim podrucjima i ne tako vetrovitim. Mislim da ga metem na ugari i suncokretiste u donjoj zemlji, zbog vlage, a u gornjoj nikako.
Ove ostale asove nisam nesto slusao, posto su mi ovi ciljna grupa.

i kod nas na prezentaciji su hvalili as72 kao naj stabilniji a za nase uslove as54,as55i as51 kao naj bolji i as 160 za silazu kazu da je izuzetan i naj kvalitetniji hibrid za silazu
 
Meni ostalo od prošle godine AS 72 za nekih 5 kj.,kliljavost sam proverio pre par dana od 100 semena 94 je krenulo.Šta mislite jel pametno da ga posejem ili ne???I na koju razdaljinu da sejem???:ppozdrav:Inače ga planiram kruniti sa njive u jesen...
 
Nazad
Vrh