AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
I ja isto komsija Peet,samo sto mislim da cu ga sejati malo cesce,znaci 22 cm...klijavost odlicna,klip manji ali sa 20-22 reda i ima ga dosta,tj.sav je jednak i puni bunker ocas posla...Najbolji domaci hibrid za mene trenutno
 
Kod mene AS 72 bio isto odličan (najbolji posle DKC) ali AS 62 blago rečeno katastrofa. Razlog bi doddao vremenske prilike za vreme oprašivanja,jednostavno u vreme oprašivanja AS 62 nešto nije odgovaralo.Da napomenem sejani u par dana razlike i ista agrotehnika mala razlika u kvalitetu zemlje u korist AS 72.
 
Ko hoce moze malo da se vrati unazad par stranica pa moze videti koliko sam bio uplasen prilikom setve, jer tako sitna zrna nisam nikada sejao ali zato klijavost je bila neverovatna. Mislim da 30.000 zrna je merilo nekih 6 kg. stvarno jako sitno zrno ali odlicno.
@savato istog misljenja sam i ja da ga treba u dobrim njivama sejati jos gusce od 24.5 cm ko sto sam ga ja posejao.:ppozdrav:
 
Ja sam sejao na 22 cm i dao je odlicne rezultate,ne bojte se gusce setve,dobar sklop+dobra agrotehnika+vremenske prilike daju dobar prinos
 
I ja sam to isto pisao, moj 73 je bio na 22-23cm... I zadovoljan sam njime...
 
Ja sam nasao po 2700rsd a AS 72 30000 sj.A katalog imam vec vise od dve nedelje.
 
Juče je u Srbobranu bilo predavanje o AS hibridima kukuruza, kao i o samoj agrotehnici u proizvodnji kukuruza.
Po mom mišljenju, ovo je bilo ubedljivo najkvalitetnije predavanje na kom sam prisustvovao ove godine! :bravo:
 
Nazad
Vrh