Arma Trak

@North ARMY
U pravu si al od tog nema nista, jedino kad bi nekako uporedili traktore koje vec imamo.
 
Al bi bio posao kad bi ti neko dao Armu,Hatat,Tumosan,Basak pa ih sve detaljno uporediti.
Mada neki dan isao od Vrbasa auto putem i vidim Tumosana nose na sleperici ka NSu...
To bi bilo fenomenalno, samo će teško ići. Ne bih sad da pljujem Tumosan dok ne proverim sve činjenice, čuo sam da je čoveku u garanciji riknulo kvačilo i menjač, odšlepali u servis, popravili i traže 170000 dinara. Priča je iz St.Banovaca ali ću proveriti...
 
Odlican video, podrska i sub. od mene, zajebano je stati pred kameru i reci nesto pametno i korisno svako ko je to pokusao zna kolko je to tesko, a komentari i pitanja to je posebna prica.
 
Hvala svima, čak i ovima što se šale na moj račun, posle ovih par dana mog ‚‚Jutjuberisanja'' sam video koliko je ovaj forum poslednje utočište normalnih ljudi. Kakve mi se budale javljaju na kanal jutjuba, fejsbuk i dobru zemlju, za ne poverovati...
Podrska I od mene za ulozen trud I vreme, odlican ti je video. Nadam se da cemo uskoro gledati I jedan za sestorednu sejalicu. ;) A sto se tice glupih komentara I zajedljivih ljudi samo ih ignorisi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Za one koji se opredele za armatrc 704e.
Za sada je najvise odradio transport.Bez problema je vukao najvise 17t bruto.Jedino u 4br se oseti jer je duza brzina.Max brzina 32kmh sasvim dovoljno za nase puteve.Reverzer malo smeta pri izlasku ulasku u kabinu.Zaokret tockova je mali.I blokada kocnice pri okretanju nema bas efekat.Slaba kocnica a i pretezak je napred.Hidraulika ok.Jedino mi smeta sto ima samo jedan cilindar sa desne strane.Naknadno cu ubaciti i drugi sa leve strane samo da prodje garancija.Nosi prskalicu 750l bez tegova napred bez problema.Hid.toplink zakon.Kabina ok za te pare.Klima radi bolje nego na jd.Ali to cemo jos videti.Malo je bucnije u kabini ali to cu resiti sa nekim azmafonom.Posto imam imt 577.Arma je po meni njegova bolja verzija.
 
Ja se nudim da dam Armu na test 2-3 dana. Uporedis 2 modela od istog proizvodjaca. A bilo bi zaniml
Za one koji se opredele za armatrc 704e.
Za sada je najvise odradio transport.Bez problema je vukao najvise 17t bruto.Jedino u 4br se oseti jer je duza brzina.Max brzina 32kmh sasvim dovoljno za nase puteve.Reverzer malo smeta pri izlasku ulasku u kabinu.Zaokret tockova je mali.I blokada kocnice pri okretanju nema bas efekat.Slaba kocnica a i pretezak je napred.Hidraulika ok.Jedino mi smeta sto ima samo jedan cilindar sa desne strane.Naknadno cu ubaciti i drugi sa leve strane samo da prodje garancija.Nosi prskalicu 750l bez tegova napred bez problema.Hid.toplink zakon.Kabina ok za te pare.Klima radi bolje nego na jd.Ali to cemo jos videti.Malo je bucnije u kabini ali to cu resiti sa nekim azmafonom.Posto imam imt 577.Arma je po meni njegova bolja verzija.
Sve je tako. Kada vuce velik teret treba mu da provuce. Mtz 820 mnogo lakse provuce nego Arma 854 (pa i tvoja verovatno) ali kada predje 1500-1600rpm motora ide to lepo.

p.s. Kod 854 su dva cilindra i jos nisam uspeo naci nesto sto ne mogu da dignem. Sa traktorskim viljuskarom do 1.5t moze, preko toga tockovi prednji su u vazduhu (sa tegovima napred uvek radim kada je viljuskar nazad) tj ne moze da radi sa tim teretom, ali ga digne. Uzeti u obzir da sam viljuskar je 400kg tako da do nekih 1900kg moze da radi.
 
Ja se nudim da dam Armu na test 2-3 dana. Uporedis 2 modela od istog proizvodjaca. A bilo bi zaniml

Sve je tako. Kada vuce velik teret treba mu da provuce. Mtz 820 mnogo lakse provuce nego Arma 854 (pa i tvoja verovatno) ali kada predje 1500-1600rpm motora ide to lepo.

p.s. Kod 854 su dva cilindra i jos nisam uspeo naci nesto sto ne mogu da dignem. Sa traktorskim viljuskarom do 1.5t moze, preko toga tockovi prednji su u vazduhu (sa tegovima napred uvek radim kada je viljuskar nazad) tj ne moze da radi sa tim teretom, ali ga digne. Uzeti u obzir da sam viljuskar je 400kg tako da do nekih 1900kg moze da radi.
Ima kod mene jedna 854 lux mašina, ljudi su prezadovoljni, po meni to je sad najbolja kupovina od tih low cost traktora.
 
I po meni, zato sam je i pazario. U klasi 100-130ks ipak biram Case Maxxum ili Nh t6050 a kod low cost Arma zadovoljava.
 
Danas sam se posvetio informisanju oko filtera na Armi i problema sa vazdusnim filterima o kojima sam pisao i na forumu i slao meilove Agrotechu. Rezultat je da mislim da ce se resiti problem bez zamene kucista (pod pretpostavkom da je problem samo bio u Mann/Erkunt filterima gde je papir po mom misljenju pretanak). Donaldson paralela je p778989 i ovde pise https://www.mrostop.com/p778989-donaldson-air-filter-primary-round.html da je 361mm duzina a po EU katalogu je 331. Mislim da ce pre biti da je 361mm i da ce to pasovati. Mikron Sirig je za Mann C15 300 izbacio navedeni p778989 i kada budem prolazio za NS svracam u Mikron sa mojim filterom da vidim kako to ce pasovati. Uzecu i safety filter od njih. Nadam se da ce to resiti problem, ako ne resi, bacam kuciste i ubacujem New Holland t5000 sistem koji je pouzdan i jednostavan. Danas su bili i iz Agrotecha i napravili zapisnik, radi su da rese problem...

Puno ima literature iz koje se da zakljuciti sledece. Mann c15 300 je stari filter koji se pokazao nedovoljno efikasan za rad u teskim uslovima (*heavy duty i dust) pa je Donaldson napravio optimizaciju tog filetra u vidu dodavanja metalne mrezice i gusceg papira za filtraciju. Ovde ima deo https://www.donaldson.com/content/d...g/Air-Filters-for-Europiclon-Air-Cleaners.pdf oko toga objasnjeno. Takodje internet katalozi su neprecizni pa dolazi do kolizije, najbolje se informisati kod distributera jer oni imaju nepogresive kataloske paralele. Jos jedna glupost je sto nisu standardizovane oznake tako da svaki proizvodjac ima svoje oznake i to sve obicnom coveku pravi glavobolju. Kada pazarim filtere javljam se sa utiscima.
 
Gubim, ali otklonjene su decije bolesti. Ubedjen sam da traktor ce ici sada kao i bilo koji drugi. Motor i menjac je bez greske od prvog dana. Hidraulika je odlicna podizna moc, jaka pumpa itd.
 
Kod mene je Mann c15 300 original. Imam Fleetgard, Mann i Erkunt a svi su isti i nemaju mrezicu kao Donaldson i papir kod Donaldsona je deblji. Unutratrasnji je original Mann cf300 i tu takodje imam zamenu od Erkunta i od Fleetgarda. Problem je na spoljasnjem, a unutrasnji ne propustaju dalje (testirano sa kapljicom ulja na usisnoj grani koja je potpuno bez prasine).

Kod mene nikada nisu donelui Donaldson vec samo Mann (koji je dobar brend, u Astri sam ih stavljao nekoliko puta) i Erkunt (verovatno kinez, jer je i na oko losiji od Mann-a). Donaldson imam samo hidraulicni i uljni jednom. Sada mi je uljni Wix i to s*anje cu baciti cim zavrsim spremanje i kupiti bolji brend.
 
Nazad
Vrh