Arma Trak

Ne ta masa, ukupno maksimalno dozvoljeno opterećenje. Recimo novi Steyr 4115 je težak oko 4300 kg, a maksimalna dozvoljena masa mu je 6500 kg.
 
To ne znam, iz prakse nosio sam preko 2t.na polugama. Znaci bio je oko 6300kg sa vozacem. Model 1254 nikada nisam video u eksploataciji jer je nova serija.

Danas kupio Donaldson filter spoljasnji. Videcemo posle 2 dana rada sa setvospremacem kako ce biti.



 
Poslednja izmena:
Da li resavate i ugradjujete i na koji nacin km sat u Arme?Danas smo doterali u Becej jednu 854 lux i vidim da nema brzinomer,drugar je nasao nekoga za 180 eur da mu to ugradi,ne znam jos o cemu je rec.I gde stavljate prednju tablicu na njega?Malo su čudne one silne ručne kočnice... za ukljucivanje kardana i prednje vuče i jbt zar se u takav traktor nije moglo ugraditi sediste sa naslonima za ruke?Ima tu dosta minusa koji se iz aviona vide ali necu o tome trenutno me interesuje km sat.
 
Spajki koliko znam postoji opcija boljeg sedište. Koje se naplacuje. Kako rešavaju km sat napiši i moj case nema sat a dobra je opcija. Ili ce mobilni taj posao zavrsavati.
 
Meni nešto padalo na pamet da stavim onaj za biciklove... Jedina caka kod tog napraviti nosač koji će držati senzor dovoljno blizu točku...
 
Meni nešto padalo na pamet da stavim onaj za biciklove... Jedina caka kod tog napraviti nosač koji će držati senzor dovoljno blizu točku...
Ja to imam napravljeno i namešteno na mojim traktorima koji nisu imali fabričku kilometražu već jedno pet godina, i radi odlično. Ali ja nemam na točku već na Torpedo traktoru sam stavio na kočioni doboš, pošto nema prednju vuču, a na traktorima sa prednjom vučom je najbolje staviti na kardan. I na Armatraku sam stavio na kardan i radi odlično već dve godine.
 
Došla još tri komada u naše selo, po jedan od 80 102 i 110 ks. Što se tiče Turskih traktora najbrojniji su u selu ima ih desetak komada.
 
83ks, ne smanjuj nam snagu :ROFLMAO:

Btw sto bi rekao kolega Sinisa79, vozio sam skoro rusa 82.1 i napram moje Arme u vuci prikolica rusic je sije samo tako. Subjektivni osecaj je da u njivi sa plugom, sspremacem, tanjiracom da nije neka razlika.
 
Bojceticu muslim da je to najpre do motora, mozda i zbog turba. Kilaza je tu negde slicna. Prekljuce isao na vagu, sa pola rezervoara moj case je oko 4100 kg.
 
Ja to imam napravljeno i namešteno na mojim traktorima koji nisu imali fabričku kilometražu već jedno pet godina, i radi odlično. Ali ja nemam na točku već na Torpedo traktoru sam stavio na kočioni doboš, pošto nema prednju vuču, a na traktorima sa prednjom vučom je najbolje staviti na kardan. I na Armatraku sam stavio na kardan i radi odlično već dve godine.
Možeš li uslikati i postaviti koju sliku kako si to odradio?
 
Unutrašnji deo sam ti slikao a spoljašni na kardanu nemogu jel je zatvoren u oklopu, ali slikao sam ti na kombajnu gde je slično postavljeno samo ovde meri obrtaje isti takav brzinomer. Na kardanu sam zalepio neki kockasti magnet(nemora da bude ovaj što ide sa njim) a za ovaj deo koji se neokreće moraš napraviti neki nosač, bitno je da razmak između magneta bude od 2-8mm.
 
Poslednja izmena:
Kako dolazis do tacnosti koju sat prikazuje obzirom da je tocak na biciklu veceg precnika nego kardan na koji montiras magnet?Da li u uredjaj moze da se unese neki parametar kao obim kardana na kom je magnet pa spram toga izracunava brzinu?I za šta koristiš multi control panel na Armi?
 
Da uneseš parametre i namestiš da pokazuje tačnu brzinu. A na Multi control panelu mi pokazuje temperaturu motora, temperaturu u kabini, punjenje akomulatora, obrtaje motora i časove rada. Ali jasam ga ugradio isključivo zbog temperature motora, ako temperatura počne da se diže odmah se ukluči zvučna signalizacija, a ovo sve ostalo je manje bitno jel to sve već imaš fabrički ugrađeno. Mada ja uvaj uređaj imam ugrađen u svim mojim mašinama, i čini mi se da je dobra stvar i da vredi svaku paru koliko je plačen
 
Temperaturu rashladne tecnosti ili temperaturu ulja u motoru? Ne bi bilo lose ni temperatura ulja u menjacu/hidraulici.
 
Мислим да нема та варијанта мерења темп. уља мотора само расхладне течности.
 
Nazad
Vrh