Arma Trak

Sve je tako. Jednostabno zemljiste diktira sve. 558 ore 1bh koja je u rangu armine 1high brzine. U toj brzini moce vuci Arma i 3x35 na 25cm dubine sojiste/strniku pogotovo gde je laksa zemlja Tatos ili Krnajski. U Soncanskom i Doroslovu posle tvoje njive 558 je tek u 30-40% situacija mogao da ore 1bh sa 757.20. A u sokaskom nisam orao sa 558, vec samo sa Maksumom i isao sa 6.7km/h traktor se rastaje od zivota na dubini 26-27cm i 120cm zahvata na 127ks. Najgora zemlja je ka Zarkovcu sto sam orao takodje sa Maxxumom. Tu nisam mogao 7 brzinom da krenem vec 6 sam morao nekih 5km/h. Pa kad prodjem 20-30m isao je 6.5-6.8/h. Poredjenja radi Tatos je orao 10km/h kao i Arma. 558 u Tatosu je i posle repista isao 1bh lagano.

Malo sam smuckao traktore i njive. Poenta je da Arma moze da radi i sa 2 i 3 brazde. Moje neko iskustvo je da je bolje sa 2 jer kada mu je lako potrosice 1l/kj goriva vise ali radi rastereceno i ides 10km/h u 99% slucajeva. Mozda je neko kompromisno resenje 2x40cm da bi u toj 2sh (2low u zecu) bio optereceniji i po jedinici povrsine potrosio 1l/kj manje.

@FL
Brzine na 2000rpm su 1bh (1 field high) 7.5-8 a u 2sh (2 field low) oko 10km/h. U praksi 1bh Armina je kao 1bh 558/560, Arma 1sh kao 3 spora na Imt, a 2sh Arma nesto izmedju 1 i 2 na 558 ali blize 2. 3sh Arma mi je idealna za voznju po leniji. Na 558 mi je falila ta brzina jer u 2bh sam bio spor a u 3bh prebrz pa strucka jako.
 
Poslednja izmena:
Probao sam da ispratim ovo tvoje izlaganje Bojčetiću ali mi nešto teško.Ili sam ja ostario ili se ti malo kaješ sa ovom kupovinom traktora.
Ako sam pogrešno razumeo ovo tvoje izlaganje, izvini.
 
Problem je sto su kod nas teske njive u pm. To je najveci problem. Moj stric je sa rujom 892 sa 90ks morao na dve brazde da smanji da bi dobro uzorao. Probao sa 3 i samo iskace. Nece ispod 20cm. Tako da je njemu 757 puna kapa. Da odradi 30+ cm i da ne oseti
Iz kog si ti mesta druze?Pise Stara Pazova.Ako si bas iz pazove gde to vi imate zemlju gde 892 ne moze vuci 3 glave?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sve je tako. Jednostabno zemljiste diktira sve. 558 ore 1bh koja je u rangu armine 1high brzine. U toj brzini moce vuci Arma i 3x35 na 25cm dubine sojiste/strniku pogotovo gde je laksa zemlja Tatos ili Krnajski. U Soncanskom i Doroslovu posle tvoje njive 558 je tek u 30-40% situacija mogao da ore 1bh sa 757.20. A u sokaskom nisam orao sa 558, vec samo sa Maksumom i isao sa 6.7km/h traktor se rastaje od zivota na dubini 26-27cm i 120cm zahvata na 127ks. Najgora zemlja je ka Zarkovcu sto sam orao takodje sa Maxxumom. Tu nisam mogao 7 brzinom da krenem vec 6 sam morao nekih 5km/h. Pa kad prodjem 20-30m isao je 6.5-6.8/h. Poredjenja radi Tatos je orao 10km/h kao i Arma. 558 u Tatosu je i posle repista isao 1bh lagano.

Malo sam smuckao traktore i njive. Poenta je da Arma moze da radi i sa 2 i 3 brazde. Moje neko iskustvo je da je bolje sa 2 jer kada mu je lako potrosice 1l/kj goriva vise ali radi rastereceno i ides 10km/h u 99% slucajeva. Mozda je neko kompromisno resenje 2x40cm da bi u toj 2sh (2low u zecu) bio optereceniji i po jedinici povrsine potrosio 1l/kj manje.

@FL
Brzine na 2000rpm su 1bh (1 field high) 7.5-8 a u 2sh (2 field low) oko 10km/h. U praksi 1bh Armina je kao 1bh 558/560, Arma 1sh kao 3 spora na Imt, a 2sh Arma nesto izmedju 1 i 2 na 558 ali blize 2. 3sh Arma mi je idealna za voznju po leniji. Na 558 mi je falila ta brzina jer u 2bh sam bio spor a u 3bh prebrz pa strucka jako.
Bojane u Sokackom je sve u haosu 5 do 12 je rano 12 i 5 je kasno strasna zemlja
 
Na zalost proucio sam kako kod nas ide naplata, nema tu leba. Klik kod nas vredi 10 puta manje nego ovih sa zapada.A tek reklame...Pa kod nas ne mozes na milion pregleda 100 evra zaraditi.
 
Tu temu su obradjivali mnogi, i zakljucak je da samo oni sa milionskim pratiocima i pregledima od milion na dnevnom nivou mogu da zive od toga. Za nase trziste je toliko jeftina reklama, da ko cesce gleda yt primetio je kako pevaci citave pesme kace u reklame. Znaci obican pevac to moze da plati, reklamu od 3min, koja je tu cena reklame 1cent?
 
E moj krčedinac, isprozivaše ovi mangupi tebe opasno. Čak te porede i sa ovim yutuberima. Dobro je i to dok te ne porede sa starletama, a sve je moguće.
 
Sta mislite o armi 584 E,vredi li ga pazariti?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Hvala svima, čak i ovima što se šale na moj račun, posle ovih par dana mog ‚‚Jutjuberisanja'' sam video koliko je ovaj forum poslednje utočište normalnih ljudi. Kakve mi se budale javljaju na kanal jutjuba, fejsbuk i dobru zemlju, za ne poverovati...
 
Al bi bio posao kad bi ti neko dao Armu,Hatat,Tumosan,Basak pa ih sve detaljno uporediti.
Mada neki dan isao od Vrbasa auto putem i vidim Tumosana nose na sleperici ka NSu...
 
Samo snimaj beš pare od YT,tu zarade uglavnom ovi što se glupiraju.Kad pogledan jedan izuzetno koristan kanal"ja preduzetnik" kakve kvalitetne sagovornike ima i šta da se čuje i nauči a ima 2000 pratilaca a neki debili sa glupiranjem imaju pola miliona,nekad se zapitam da li smo kao nacija otišli u pogrešnom pravcu.
Samo snimaj Olalija ima ko gleda.
 
Nazad
Vrh