Arma Trak

Kupio sam u Backom Petrovom selu kod poznatog trgovca gumama. Prednje ne vidim potrebu da menjam.
 
Kupio sam u Backom Petrovom selu kod poznatog trgovca gumama. Prednje ne vidim potrebu da menjam.
Kažu gubi se garancija ako odnos prednjih i zadnjih nije isti. Ja ne vidim razliku a čak sa uskim nebi uključivao prednju vuču jer ne treba. Svejedno kockica je bačena da traktor bude sa uskim gumama pa šta Bog da.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Jel nemoguce naci istog obima?
Logicno da ne vazi garancija, ja ne bih ni stavio na traktor (pogotovo nov) drugaciji obim, moze se desiti da zatreba prednja vuca, imas je a nemas.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kažu gubi se garancija ako odnos prednjih i zadnjih nije isti. Ja ne vidim razliku a čak sa uskim nebi uključivao prednju vuču jer ne treba. Svejedno kockica je bačena da traktor bude sa uskim gumama pa šta Bog da.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
Uskladjen je odnos, smes upaliti prednju vucu. Cak sam i kamion od 50t bruto slepao sa uzanim gumama.
 
Kod nas je jedan 577 terao uvek sa uzanim, mrzelo ga da menja a i kaze vise mu se svidja za oranje i jos tako neke radove a opet dovoljno je kadar i sa njima.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo pojašnjenja:
Ukoliko pazarite 854 sa širokim gumama i želite da od firme Agrotec kupite uzane gume koje su predviđene za njega morate kupiti i prednje i zadnje u predviđenim dimenzijama. Ne prodaju samo zadnje jer odnos prednjih i zadnjih nebi bio isti ako bi prednje ostale koje su par sa širokim a zadnje se zamenile u uske. Nisam verovao ali zaista je tako. U tom slučaju vuče malo više prednja a manje zadnja i dolazi do loma. Čak i ako je obrnuto zadnja gura i sustiže prednju i opet belaj. Zato oni pričaju da se gubi garancija ako vas uhvate. Ako kupite kod njih stvar je jasna ko dan... Dosta sam razmišljao na tu temu i jesu u pravu, a mi što nemamo para za oba kompleta to je druga priča.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Rodjo, dimenzije 12.4r38 i 18.4r30 su u obimu u granicama tolerancije. Iskustveno NISTA se nece polomiti. Moj traktor ide tako 2 sezone. Ti kupi sta hoces ja ti kazem da nema potrebe menjati i prednje.
 
Po meni traktor sa uzanim gumama ima mnogo vece mogucnosti, te 12ke i 13ke i nisu tako uske da bi traktor imao nekih problema u radu..
 
Uska guma moze da ima isti obim kao i siroka ako se stavi na vecu felnu. Odabirom felne i odgovarajuce gume moguce je to uskladiti bez problema i tu nista ne smeta sto prednje gume ostaju siroke. Cak i da ima vece razlike ne moze da dovede do nikakvog loma ako prednju vucu ukljucujete samo onda kad traktor nema cvrstu podlogu pod tockovima. Ta firma koja prodaje te traktore naravno navrce vodu na svoju vodenicu.
 
Sve poslove osim prskanja radi sa širokim gumama uključujući i setvu. Može i prskanje ali se mora voditi računa nema vrdanja levo desno.
 
Ma poplase te to rade svi trgovci uslove te garancijom i onda platis nesto duplo nego kolega Bojcetic koji vec par godina sljaka sa uzanim tockovima parola snadji se i nista traktoru ,Kupis traktor sa sirokim i teram godinu dve dok traje garancija jebes koji kukuruz ako zgazis pa posle kupis uzane tockove i to je to
 
Ako rešite da kupite Armu 854 situacija je sledeća. Cena je fiksna 27000 sa pdv, prvi servis do 100rs u mom kraju plaćen 35000 din sledeći do 200rs 25000 din. Isporuka u Trešnjevcu vaš prevoz. Uske gume sve četru 3990 plus pdv.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Sa svim mogu da se slozim ali da ne bude da su ostali toliko bolji.Svi su bezobrazno poskupeli svoje,a najvise mi smeta obracun putnih troskova a to sam i napisao firmi.Ostalo, ulja, filteri i druge potrepstine su izuzetno povoljne i moguca je njihova dostava neverovatno ali istinito besplatno.
 
Nazad
Vrh