Arma Trak

Posle kažu skupo održavanje zapadnih traktora a pod koju rubriku spada održavanje ovih!?
 
U Agrocesli za Tumosan su mi rekli prvi servis 7500din za materijal i ništa za put a sledeći servis za 200rs 150eura plus put, ako nije usputno.
Takođe su malo spustili cenu oko 300eura ako dam kaparu i besplatna isporuka. Kirs eura obračunavaju srednji. Traktor sa lagera može sutra. 105ks za 31500evropejca
Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Bas zbog tih putnih troskova i cekanja sam se odlucio za Lovola umesto za Armu. Kod kineza mi servis na 30 min od kuce,i kad ih zovem ako nesto zakuretaju mogu da odem cas da im se popenjem na glavu.
 
Da ne pomislite da sam njihov zastupnik iznosim samo svoje iskustvo sa njima.Taj prvi servis mi je samo delovi iznosio 24000 dinara plus putni troskovi.Taj servis od 7500 din je bas malo 10 lit shell ulj je kostao oko 5000 din 2 filtera vazduha oko 3500 din plus ostalo
 
Je li moguce da su arme jeftinije u BiH? Smio bih se opkladiti da mi je prodavac rekao za 854 23 hiljade eura. Ili ja nisam nesto dobro razumio.
 
Da ne pomislite da sam njihov zastupnik iznosim samo svoje iskustvo sa njima.Taj prvi servis mi je samo delovi iznosio 24000 dinara plus putni troskovi.Taj servis od 7500 din je bas malo 10 lit shell ulj je kostao oko 5000 din 2 filtera vazduha oko 3500 din plus ostalo
Ako pišete za Tumosan to sam shvatio važi trenutno za ove kupovine ili u ovom nekom periodu, valjda takav AKCION. Spremni su da te uslove upišu u račun, ali garancija samo godinu ili 1200rs. Prevoz nije u sklopu dogovora, ali bi sada dovezli. Očigledan pad prodaje. U Agtotec kažu da prodaju dosta i da je isporuka za mesec do dva. Marketing ili istina ko bi ga znao.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Ako pišete za Tumosan to sam shvatio važi trenutno za ove kupovine ili u ovom nekom periodu, valjda takav AKCION. Spremni su da te uslove upišu u račun, ali garancija samo godinu ili 1200rs. Prevoz nije u sklopu dogovora, ali bi sada dovezli. Očigledan pad prodaje. U Agtotec kažu da prodaju dosta i da je isporuka za mesec do dva. Marketing ili istina ko bi ga znao.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
Пре бих рекао лоша искуства.Онај клип на ут их је покопао добро баш.
 
Mogu vam reci moja iskustva sa Armom 1104 lux . Sada ima 450 radnih casova , i star je tacno 1 godinu. Prvo cu krenuti od kvarova. Jedan gasni cilindar za podizanje zadnjeg prozora, papucica kocnice se nije vracala u potpunosti nazad pa je ostajalo stop svetloo ukljuceno i istopilo je jednu lampu i sijalicu, brze spojke sa iglicom su procurele, ne mnogo ali su slinavile. Sve je uredno zamenjeno i priznato u garanciji to je to.... Garancija je 3 godine , bila je akcija na garanciju kada sam ja uzimao.

MOTOR- ima snage, radi jako lepo , na preko 2000 obrtaja zna da srkne, ako se vozi ispod 2000 trosi u granicama normale. Recimo u oranju 13-15 , toliko mi je trosio i Belarus 820, samo sto kvalitet rada ne moze da se meri, idem brze za 2 km/h i ucinak mi je 40-45 min/ kj zavisi od duzi. Mana po meni je sto na nizim obrtajima do 1300 otprilike nije toliko startan/nema snage.

Menjac- Perfektan. Odlicno uklopljene brzine i moze da se nadje bar 4 brzine za tezi rad u idealnom rasponu od 8 -12 km/h . Isto tako idealan je za rasipanje djubriva, jako lako nadjem potrebne brzine u rasponu od 10-17 km/h u zavisnosti kako je pripremljeno za rasipanje i zeljene norme

Kardansko vratilo - perfektno najblaze receno 4 brzine kardana 430 , 540, 750 i 1000 sta god treba da radis od silokombajna, sejalice, prskalice, razbacivanja stajnjaka itd. naci ces idealni odnos brzine kardana /obrtaja motora i zeljene brzine.

Hidraulika- perfektna. EHR jako lepo radi , jako se lako podesava zeljena visina orudja, brzina spustanja, osetljivost , cilindri su masivni i sto je jos bolje postoji amortizacija hidraulike u transportu , sto je jako bitno kada se nose teze masine sa vecom polugom.
Mana na razvodniku komandi hidraulike je sto nema polozaj "rasterecenja" prikljucka, treba da se ugasi traktor pa da se rucica gurne napred/nazad da se rasterete brze spojke.


Kabina- mana je nesto visa buka kada se vozi preko 2000 obrtaja, podnosljivo je ali su mogli ubaciti jos izolacije. Kontrole klima uredjaja su korektne, mana po meni sto nedostaje jos jedna brzina ventilatora koja bi bila sporija , na najsporijoj "duva ko na motoru". Generalno, komande su pristupacne i sve je korektno. Instrument tabla je za pohvalu, prikazuje sve brzinu kretanja, broj obrtaja kardana, broj obrtaj motora, i jos dosta stvari (predjeni put, meri radne sate provedene u operaciji , naravno ako se setis da resetujes brojac). Mislim da su upaljac mogli da postave na bolje mesto, ili da ubace dva prikljucka za USB sa leve strane za punjenje mobilnog telefona.

Radno osvetljenje- Prednje je solidno, zadnje osvetljenje je losije, slabe su zadnje lampe, trebalo bi da se stave jace. Prednji farovi su odlicni i bacaju bas daleko ( hella original).

Famozni rezervoar- zna nekad biti problem , 110 litara je realno malo . Nije napravljen za smenu od 12 sati , svakih 8 sati tezeg rada tocenje goriva.

To je otprilike to, ako se setim jos necega dodacu. Moji utisci za sada 8/10 sasvim sasvim dobar traktor i odnos ulozeno/ dobijeno.

Serviseri su korektni, profesionalni i hoce da daju savete. Odnos sa prodavcima i serviserima 10/10.
Cena servisa je diskutabilna, naviknuti smo na jeftin servis jer smo uglavnom vozili ruse i imt, menjamo samo papirni filter goriva ili samo 10 l ulja nekog jeftinijeg i filter ulja ( kod rusa filter ulja cistimo pa nema dodatnog troska) , filter hidraulike nije skoro niko ni menjao, a da ne spominjem ulje u menjacu ili hidraulici... ja licno ne vidim problem sa cenom servisa, kad bih sam kupovao delove izaslo bi slicno. Jedino dodatno je sto naplacuju cenu rada majstora i putni trosak, mada, ok..... nemam problem sa tim da se to naplati, ali hocu i takvu uslugu koju za sad dobijam.
 
Kako rešavati gas na sajlu kad neće da se vraća, kompresorom sam izduvao prašinu stavio malo ulja i opet zeza. Kako ovde neki kažu jebo ga konstruktor.
 
Pa ok posle 1 godine poredite, sta ima od kvarova, videcemo te arme kada budu imale 20 godina, e onda da cujem komentar, a rus ne valja, moj jedan ima 20 god i 5000 sati, ide jos, videcemo te arme kada budu odradile tu stanicu, za ovih 5000 sati od kvarova nista posebno i veliko, motor jos nije diran, kao i menjac, gume samo dobio uzane, i sutra ce dobiti i siroke nove, nema radio, bucan u kabini, nema ehr, sve klasika al radi, jbg
 
Nazad
Vrh