Arenda- pravila, obicaji....

Evo kod mene je otislo 120hektara za 320e po hektru,a zemlja nit gora baretina,sama beljaca,zakupac je stigao sa ljutim masinama da nam pokaze kako se obradjuje,mi ne znamo ... :D (hteo sam da kazem da je sa 100e po hektaru on podigao zakup na 320e po hektaru)
 
Ne marko22@ u Asanji je ta zemllja,potes(Bena) ta je parcela bila pod rendzerom(zalivnim sistemom) ako si nekad bio znas sigurno.
 
ljudi koliko placate arendu?meni traze za jednu njivu 300e po kj!ne znam sta raditi,nit ostaviti nit platiti!
NA ovom svetu je sve vise budala,ali to me ne cudi...takvo je vreme da takvima ide na ruku...ali me cudi sto je sve vise nerazumnih...ljudi koji su totalno izgubili neki prikaz vrednosti pojedinih stvari u zivotu...kako kazu-covek je sve stvorio,covek ce i unistiti.
 
danas mi trazeno 220e + pola subvencija od 2013 sve unapred po jutru:haha: reko a sta ako nebudu subvencije? Pa dogovoricemo se... Ipak nista od dogovora nije bilo jer je zemlja na 4 mesta 7kj sve 5 i 6 klasa i kratine i spicevi. Sto se stice cena arende sami smo krivi sto dozvoljavamo da i posle ovakve suse mi a ne prodavci dizemo cene.
 
Kod nas se neko ludilo siri sve vise i vise.Ove godine sam isplivao sa 1200 kg psenice po kj stim da je sve od drzave moje,nesto ugovoreno za sledecu godinu po 1250 kg po kj,a velika vecina vec ove god trazi da se za sledecu ugovori po 1300 kg po kj!
 
I tamo se pojavili. Sta oni rade, to ni njima nije jasno.

Kako rade, prave oni sebi darmar.
 
Kod nas se neko ludilo siri sve vise i vise.Ove godine sam isplivao sa 1200 kg psenice po kj stim da je sve od drzave moje,nesto ugovoreno za sledecu godinu po 1250 kg po kj,a velika vecina vec ove god trazi da se za sledecu ugovori po 1300 kg po kj!
ludost!jeste da je kod vas nemerljivo bolja zemlja nego nasa(sem nekih delova za koji znam iz price sa rodjakom koji je iz beceja),ali to je previse...jedna godina ovakva jos ako se ponovi...uz sva ulaganja koja idu uz zemlju(a iz godine uz godinu su sve veca)dolazi pitanje-dokle?koliko jos ovako i ka cemu se tezi...nije dobro
 
I kod nas počeli zakupci da ucenjuju,juče kosio sa drugarom kod njega i kod mene i pričamo na parceli od 4 jutra kako mu je zakupodavac tražio da podigne na 150 eura tu parcelu.
On je juče navrši na ta 4 jutra 3 tone kukuruz .
Kako se ne sete da dođu kad se kosi pa da vide stanje na terenu.
Imao sam i ja jednu ponudu po 150 eura/kj ali nisam uzeo,zemlja je ko snaša već 20 godina se selila od jednog do drugog zakupca ,siromašna ne treba mi ni džabe.Pre ću dati 300 eura za dobru i negovanu domaćinsku zemlju nego 100-150 za bilo kakvu.
 
Kod nas je zakup od 60 - 100 eura.
Ljudi nude, mada se slabo uzima pod zakup.
Mogu da traze i 500 eura to je njihovo pravo. Kome ne odgovara ne mora da radi.
 
Kod nas je do prosle godine bio zakup 50e po h,ove je vec otislo 100e h a,gospodin koji je i digao cene UnionMZ placa 120e h ali,da daju posedovne liste od parcela.I,naravno ne obradjuje parcele manje od 1kj.
 
@zarkovmali,

Gledam site opstine Pecinci, i za sada je samo raspisan oglas za ove sa pravom preceg zakupa. Prosle godine je razlika bila 20 dana. Nema oglasa za zakup zemljista za ovu godinu. Kako znas da je on platio 320 eur? Jel to bila licitacija a da nema informacija ni na jednom sajtu?

http://www.pecinci.org/info/javni_oglasi.189.html
 
Nazad
Vrh