Arenda- pravila, obicaji....

I meni jedni zakupodavci digli arendu za 50 kg.
Doduše dali mi još 6 jutara zemlje koju su radili i pošto je sve blizu sela i na asfaltno putu rešili da umesto 400 kg za jutro dignu na 450 kg po jutru.
20,5 jutara ukupno.
Ja sam u znak dobre volje zaokružio i dao vagon robe za sve.:osmeh:
Ne jure me za arendu. Hoće malo ječma,malo pšenice i resto kukuruz.
 
Kod nas je ako se plaća u žitu najčešće između 1000-1200 kg/kj.
 
Ono za sta su zimus neki trazili (i dobili ) 1500 kg jus kukuruza po lancu, ce da ode na 1600 , vec krece podbadanje i licitiranje od nelojalne konkurencije. Da ne bude zabune, nisam ni zakupac u ovoj prici, a nisam ni n. konkurencija.
 
Kod mene se daje zemlja dzabe samo da ne stoji, obicno se uzima po dogovoru 50-100kg kukuruza na parceli od 10a (uglavnom su izdeljene parcele od 5 - 10a), isto toliko zita ili 50kg brasna tip 400.
 
Kod nas je 100 evra za hektar i nista drugo ne dolazi u obzir. Ima i zemlje koja se ne naplacuje,samo da se odrzava obala i njiva da nestoji.
 
Nudjena mi pre neki dan zemlja za 1000 kg robe (pola psenica, pola kukuruz), i pola subvencije vlasniku. Po trenutnom cenovniku oko 60000 din/ha. Dakle, za hektar kukuruza mi je ulaganje oko 1300 eura.
 
U Tomasevcu.

- - - - - - - - - -

Inace, dogovorio sam se sa gazdom-On ce da daje repromaterijal, ja cu za dzabe da radim, a sav prinos ide njemu... Posao veka :haha: !!!!
 
Samo se ti zezaj, ove godine smo i onako džabe radili, samo da nam to ne pređe u naviku.
 
A sta moze da bude,sta je narodu,dosli su jutros iz sela 20 km udaljeno od naseg sela i traze zemlju pod zakup,nude 130 evra za hektar i naravno tamo gde nemam ugovor o zakupu zovu me vlasnici i pricaju sta i kako. Ja cutim,kazem zovem za deset minuta,pozovem komsiju sto se bavi ratarstvom,i dogovorimo da podignemo kiriju na 200 evra i ugovor na 5 godina,ovi su otisli ne odgovara im,ne mogu da nas prate. E,sad napravismo nas dvojica izgleda nama medvedju uslugu,a mozda i ne,videcemo sta ce biti.
 
A sta moze da bude,sta je narodu,dosli su jutros iz sela 20 km udaljeno od naseg sela i traze zemlju pod zakup,nude 130 evra za hektar i naravno tamo gde nemam ugovor o zakupu zovu me vlasnici i pricaju sta i kako. Ja cutim,kazem zovem za deset minuta,pozovem komsiju sto se bavi ratarstvom,i dogovorimo da podignemo kiriju na 200 evra i ugovor na 5 godina,ovi su otisli ne odgovara im,ne mogu da nas prate. E,sad napravismo nas dvojica izgleda nama medvedju uslugu,a mozda i ne,videcemo sta ce biti.
To nije skupo ALI moze i da bude
 
mi dajemo 800 kg psenice/jutru. Uglavnom je to zemlja od rodbine koja je odma do nase tako da je u parceli...
 
Nazad
Vrh