Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

Jel postoji neko odrzavanje za ove grafitne pumpe, kako znati u kakvom je stanju, u pitanju je alfa laval
 
E vidis prije toga si se trebo raspitat kako to ide nisi vratio rotor u pravi polozaj i smanjio si litrazu pumpe
 
Како мислиш нисам вратио у прави положај,чини ми се да нем ту ништа компликовано,2 кућишта са две стране,убациш ротор и плочице и заврнеш декла...мислим на то да нема могућност разног "штеловања" позиције ротора па да се смањи јачина пумпе.
 
Vjeruj mi da ima govorim iz ličnog iskustva jel mi se dogodila ista stvar kao i tebi stroj radio odlično vakum sam mogao podesiti koliko želim i zariba ležaj ja rastavim i promjenim i nema vie vakuma da ga jebeš ,pločice ko nove al reko nema šta drugo biti i kupim druge stavi kad opet ne valja na sve sranje serviser otišao u bjelovar na sajam i ja šta ću odem i kupim drugi aparat .kad se majstor vratio odem ja i kažem šta sam radio kaže donesi stroj i 20 e i dođi za sat po njega kad sam se vratio stroj na stolu radi i vakum stoji na 5 .onda mi je objasnio o čemu se radi ali nije teo reći kako se naredi
 
prije rastavljanja sam mogao narediti koliko hoću pumpa je bila odlična .probaj promjeniti pločice nećeš sa tim ništa izgubiti pa ćeš vidjeti
 
kolega ja sam ti reko šta je bilo kod mene a ja ću sutra nazvati mog servisera da vidim šta on kaže
 
pankin zamenio sam lamelice i uspeo podici sa 3 bara na 4.2 ali opet nije to to,potrebno je 5 da bi radila kako treba,a ne znam sta bi vise mogao biti problem,rotor nije sigurno jer nepostoj mogucnost da se drugacije ubaci nego sad...muzlica je ovakva samo stariji model.https://pics.ricardostatic.ch/2_774...ewerbe/melkanlage-melkmaschine-alfa-laval.jpg

moze biti da je stator vec odradio svoje,tj. da je poprimio neravnine pa lopatice , iako su nove, ne klize ravnomerno po zidu statora, tj. tela pumpe...
mogu biti zanemarljivo krace ili duze lopatice pa ili gube vazduh, ili prave silu trenja sa poklopcima ( dekli- kako ih ti zoves), pa opet usporavaju i ne izilaze do krajnjeg polozaja...
moze biti puno toga...
 
pa ako je vakum prije zamjene ležajeva bio dobar ne bi stator trebao biti problem
 
tu si u pravu, ali nekako sam razumeo da si imao vakum 4, a sad sa novim krilcima 4,2... te da je potreban vakum 5.
znaci da i pre nije bio dobar vakum.?
 
gorene vakum je bio 5 pa je padao na 4 kako su se stare lopatice potrosile..sad je zamenjeno i nabavljene nove tj napravljene posto novih za nju kod mene nema,ali su napravljene bez konusa na jednoj strani i tako je drzalo 4.2 bara..upravo se smirglaju na konus da bude kako treba pa cemo videti kakav ce onda biti pritisak,
e to nisi rekao da su pravljene zato i jest manji i biće sve dok se malo ne potroše da nalegnu kako treba na stijenku kućišta
 
Kolega kod tebe još nešto nije u redu kod mene skroz aparat radi na 4-4,2 i nijedna krava se ne muze 10minuta a ima i kod mene tvrdih krava iskontroliši malo svoj sat i pulsator.
 
Propademi juce pokusaj dogovora sa Novakovic3M sve moze samonemoze da se odredi isporuka , odgovarajucu kantu ce imati mozda za 10 dana a mozda i za 10 godina , i jednostavno nisam zeleo sa takvima da poslujem iako sam imao veliku zelju da kupim od Srpskog proizvodjaca .
Molim za predlog , kog proizvodjaca novih sistema a da budu oko 500e
 
Nazad
Vrh