Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

Gde mogu da se kupe te turske muzilice Tulsan. Koja ih firma uvozi i servisira. Hvala unapred
 
Pozdrav svima na forumu. Interesuje me koliko moze da vredi Gea westfalia muzilica kapaciteta 200l/min, grafitne plocice, motor monofazni od 075kw, sa jednom velikom kantom od 40L, ali je pokretna na kolicima i ima mogucnost montaze jos jednog kompleta sisaljki na istu kantu. Uredjaj je bukvalno nov, jos uvek u celofanu, kupljeno pre mesec dana, uputstva, svi papiri, garancija, sve novo. Nudi mi to covek i zanima me moze li kako to da se izvede da se namontira vakum vod i da stoji fiksno da ne vozam po stali.
 
Moze da vredi oko 350 e , a verovatno , ako je preprodavac u pitanju, trazi 450 do 500.
To sto izgleda kao nov uredjaj, moze da znaci da je samo prefarban, grafitne plocice i nisu neki problem jer se vec lako nalaze,
Kanta od 40 l je preteska za manipulaciju ako je puna.
Moze svakako da se namontira vakuum vod i da pumpa bude stabilna, tj. fiksirana na zid, a kantu setas od krave do krave.

Kolega uzeo pre neki dan tursku sa dve kante od 25 l, pumpa uljna 200 l, novu jer hoce da trazi povracaj 50 % , oko 75 000 dinara je valjda platio i kaze da je zadovoljan.
 
Moze da vredi oko 350 e , a verovatno , ako je preprodavac u pitanju, trazi 450 do 500.
To sto izgleda kao nov uredjaj, moze da znaci da je samo prefarban, grafitne plocice i nisu neki problem jer se vec lako nalaze,
Kanta od 40 l je preteska za manipulaciju ako je puna.
Moze svakako da se namontira vakuum vod i da pumpa bude stabilna, tj. fiksirana na zid, a kantu setas od krave do krave.

Kolega uzeo pre neki dan tursku sa dve kante od 25 l, pumpa uljna 200 l, novu jer hoce da trazi povracaj 50 % , oko 75 000 dinara je valjda platio i kaze da je zadovoljan.
Nov je aparat, ima sve papire sa garancijom i datumom kupovine na njegovo ime, sve novo, pola stvari jos uvek stoji u celofanu, nije ni sklopljeno sve. Zvao sam u BG u Westvaliu i rekli su mi da je taj aparat nov oko 1200e. Turske ima da se kupe u Siljegovcu, Slavonik. Zvao sam ih pre neki dan, kazu imaju nove, garancija godinu dana, obezbedjen srvis. Ne znam kakvi su ovi domaci aparati tipa Gumil, Novakovic... Gumil sa jednom inox kantom od 25l i kapacitetom 140l/min je 650e, a Novakovic sa inox kantom od 25l i kapacitetom od 200l/min 470e, a sa aluminijumskom kantom 450e. Na oba aparata je garancija 1 godinu. E sad da li je bolje uzeti ovakvu novu ili neku polovnu tipa westvalia ili delaval posto je to priblizno slicna cena. Stim sto na ove nove ima povracaj ministarstva poljoprivrede?
 
Westfalia je sigurno bolja, nisam samo razumeo po kojoj ceni mozes da uzmes.
Ja sam pomislio da je preprodavac u pitanju, oni obicno prefarbaju ili im stizu tako upakovane.
Tu je u pitanju druga prica. ....

Meni su iz Slavonika nedavno nudili Westfalia pumpu 300 l i jednu kantu 20 l za 480 e, remontovana, na slici izgleda lepo, e sad...

Ipak ce ova stara morati jos da gura. ( Westfalia 140 l, zidna, jedna kanta pa polako.)
 
Westfalia je sigurno bolja, nisam samo razumeo po kojoj ceni mozes da uzmes.
Ja sam pomislio da je preprodavac u pitanju, oni obicno prefarbaju ili im stizu tako upakovane.
Tu je u pitanju druga prica. ....

Meni su iz Slavonika nedavno nudili Westfalia pumpu 300 l i jednu kantu 20 l za 480 e, remontovana, na slici izgleda lepo, e sad...

Ipak ce ova stara morati jos da gura. ( Westfalia 140 l, zidna, jedna kanta pa polako.)
Trazi mi covek za nju 600e i da mu dam moju muzilicu, obicnu klipnu, Gumilko Gornji Milanovac. Verujem ja da to vredi, novo je novo, jos westfalia, ali mi je mnogo para. nije mi nista hitno, muzem sa klipnom muzilicom, ali imam u planu da malo unapredim proizvodnju. Priblizno za nekih 500e da li je bolje uzeti polovne sa zapada ili domace ili turske nove na koje jos ima i povracaj od drzave.
 
Данас код мене стигла једна туркиња из Жабља да музе,једна канта од 30 Л и уљна пумпа за 500е!
 
kolega ja imam identičan tome i radi besprijekorno od 1998 godine i tera 2 kante bez po brige jedino što je na njemu zamjenjeno to su gume na svakih 6 mjeseci .manometar možeš staviti di god ti volja ali nema potrebe nakon mjesec dana ćeš po zvuku znati jel dobar ili nije dijelova ima za njih koliko ti volja i vrlo su povoljni.koji ventil kažeš da ti se ne sviđa što je od plastike
 
kolega ja imam identičan tome i radi besprijekorno od 1998 godine i tera 2 kante bez po brige jedino što je na njemu zamjenjeno to su gume na svakih 6 mjeseci .manometar možeš staviti di god ti volja ali nema potrebe nakon mjesec dana ćeš po zvuku znati jel dobar ili nije dijelova ima za njih koliko ti volja i vrlo su povoljni.koji ventil kažeš da ti se ne sviđa što je od plastike

Ventil regulatora pritiska . danas sam zvao Novakovic3M http://www.novakovic-3m.com/muzilice.html i za muyilicu 3m/9 trazi 500 evra pumpa 240l monofazni motor kanta 30 litara , suvi pulsator razvodnik i sabirnik metalni , muzne case metalne , regulacioni ventil metalni 1/2 cola . pumpa je uljana .
Cinimise da sve te pumpe i motori isto izgledaju samo su vakum posude razlicite
 
Ventil regulatora pritiska . danas sam zvao Novakovic3M http://www.novakovic-3m.com/muzilice.html i za muyilicu 3m/9 trazi 500 evra pumpa 240l monofazni motor kanta 30 litara , suvi pulsator razvodnik i sabirnik metalni , muzne case metalne , regulacioni ventil metalni 1/2 cola . pumpa je uljana .
Cinimise da sve te pumpe i motori isto izgledaju samo su vakum posude razlicite
ona na slici 3m/9 nije uljna pumpa i ta ponuda ti je više nego dobra ,jel kanta inox

- - - - - - - - - -

Kolege gde ima da se kupe plocice za alfa laval muzlice,uljane?
www.trgo-agencija.hr/muzilice-i-oprema/lamele-za-pumpe.aspx
 
Poslednja izmena:
da za sliku su koristili grafitnu , u rezervne delove se vidikako izgleda sa uljanom pumpom . Kanta inoks 30 litara ako uzmem aluminijum ili plasticnu tosmanjuje cenu, treba da dobiju manje i nemaju trenutno ventile za vakum , trebapbi da imam 50% povracaja na nju . Usluznisu i uslisalisu sve moje zahteve sto sam zeleo , sad samo da se odlucim za koju
 
Nazad
Vrh