Alati i radionice

Nikad nisam video nešto slično da explodira kompresor
Video sam da protrule boce i ništa dalje
Ja razmišljam o nekom 2_3 glave i bar 200l boca
Ovaj PS 2 glave v raspored DIREKTNO na motoru radi perfektno od 2006g
Ali mi je postao malen
Ako uzmem veliki ide van radionice pod krov da ne zauzima mesto


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Juce koristio Parksajdove secice i mogu reci da su super. Idem sutra da kupim ona klesta za stopice ako imaju "modlu" kakva mi treba. Takodje i one kljiceve sam koristio na klik ali sa obe strane okasti i mogu reci da su skroz OK za amatersku upotrebu.
 
Kolega u radionici uz kompresor ima plinsku bocu iz auta kao dodatni rezervoar. Ona može izdržati daleko veće pritiske od potrebnih za kompresor (ako me sjećanje služi dobro atestiranje ide na 30 bar), ali treba imati na umu da je to ipak staro 10+ godina i da su uvijek moguća oštećenja pa se nije zajebavati sa kojekakvim budženjem. Pogotovo što se boca atestira kakva je fabrički, a ne sa raznim prirubnicama koje zavare ne baš stručni majstori pa i to može biti potencijalni problem.


Kako god, po trenutno važećem pravilniku kod nas redovna upotrebna dozvola za sredstva rada (važi tri godine) može se izdati samo za kompresore kod kojih je p*V<300. Ako je taj broj veći daje se napomena da je dozvola važeća tek kad rezervoar pregleda nadležni inspektor za posude pod pritiskom.
 
Ja znam za jedna slučaj expozije, al je majstor sam pravio bocu od neke velike cevi. :) Sjebo mu nogu dobro. Ne trajno, ali šepo je dugo.

Ne znam dal je neko seko stare boce naše? Ne može debljina da se poredi sa tim američkim koje pukno. Takodje ne može tako da zardja i da se uopšte ne ispušta voda. Iz moje boce sad je izašla mešavina vode i nečeg crnog, kao da je zaštićena nečime iz unutra. Rdje nisam video ni kap.
Ako uzmem veliki ide van radionice pod krov da ne zauzima mesto
To je pamento, ne zauzima mesto, ne dere se po radionici. Lepo se PPR elementima za vodu razvuče svuda gde ti treba priključak.
Moram ja da osposbim ovaj moj veći, treba da se premota motor i da razvučem još dve žice za trofaznu. Ima da radi ko zmaj.
Ili imam i dvoklipni od kamiona samo mora da mu se zatvori deo gde se preko zupčanika spajao sa kamionom . Plus podmazivanje ... možda bolje da ga prodam. Treba nekom to sigurno. Uradjen je servis kompletan.
.
Kako se zove ovaj član kamiondžija?
 
Da tako je i kod mog majstora, kompresor je jedno 10-15 metara od radijone u drugoj prostoriji i u radijoni je bas tiho a ima neki kompresor od fazon 500l. Da pitam da li ima neka pretjerana razlika izmedju brusilice 180mm i 230mm. Da li puno znaci tih 50mm.
 
Ja imam jednu od 180 ili 178mm i koristim je za veliku četku, retko brusni kamen.
Nikad nisam rezao sa njom


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nikad nisam video nešto slično da explodira kompresor
Video sam da protrule boce i ništa dalje
Ja razmišljam o nekom 2_3 glave i bar 200l boca
Ovaj PS 2 glave v raspored DIREKTNO na motoru radi perfektno od 2006g
Ali mi je postao malen
Ako uzmem veliki ide van radionice pod krov da ne zauzima mesto


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Moze da se nadje ponekad i dobar polovan vijcani i jeftino, jedini nedostatak ne voli minus , mora neka zarulja u kutiju da ga drzi na plusu, inace koliko je tisi toliko je i brzi.
 
Vijcani kompresor starta motor na prazno i onda poslije jedan minut ukljucuje spojnicu i kompresor pocne da radi , kod starta ne opterecuje previse mrezu.
 
I minimum 7kw motor
Meni treba nešto 3_4kw 2_3 glave

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Netreba 2-3 glave ,ima kolega jedan 200 l 11 bara 1 klip e motor ne znam .
najbolje nabaviš onajvučni kao vojna kujna ,motor šestak s 46 mislim i 3 glave kompresorske ,lele što je to duvalo na crevo od cola,pa na kraj creva uglaviš gvozdenu cev ,pa je malo spljostiš pa izlazi beo vazduh,sa tim izduvaš i bakterije iz kombajna za 10 minuta.
 
Jel bi mogle autogene boce biti van radionice pod neku streju a ovim plasticnim cevima za vodu (sto se koristi po kupatilima i slicno) da se dovedu gasovi u radionicu,a odatle klasicnim crevima od autogenog dalje do brenera.Jel ovo izvodljivo ?.
 
Ако неко има добро снабдевен отпад нека потражи са неког рифузера компресор.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Da pitam da li ima neka pretjerana razlika izmedju brusilice 180mm i 230mm. Da li puno znaci tih 50mm.
Ja bih rekao da ima. Iz nekog razloga ove sa 230 mnogo bolje seku. Razlika možda nije preterana u poredjenju sa 180 , ali jeste kada ih porediš sa malim brusilicama koje imaju preko 10k obrtaja. Jednostavno više troše kamen nego što seku.
 
Poslednja izmena:
Ja otprilike isto posecem sa 180 ili 230,jedino sto 230 ima dublji rez. Samo za 180 se uzima ploča tj kamen namenjen za 180,ako staviš malo potrošen 230 na 180, nece toliko trajati kao 180.
 
Jel bi mogle autogene boce biti van radionice pod neku streju a ovim plasticnim cevima za vodu (sto se koristi po kupatilima i slicno) da se dovedu gasovi u radionicu,a odatle klasicnim crevima od autogenog dalje do brenera.Jel ovo izvodljivo ?.
Moguce. Znam za takvo slicno resenje gde su boce vani pod nadstresnicu, jedino sto nisu koriscene nigde plasticne cevi za vodu.
 
Koje cevi se smeju koristiti ?,nije tu pritisak problem,ja bi koristio kroz njih naravno radni pritisak za secenje i grejanje,ne pritisak koji je u bocama.Sad citam po netu navodno za acetilen gas je siguran mesing ,bakar ne sme,jos moram se raspitati za ostale materijale.
 
Jel vi razmislite da kad završite sa poslom treba ispustiti gas iz tih cevi????
Ja sam imao creva 30m pa sam ih skratio na 10m baš iz tog razloga gubitka gasa

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh