Alati i radionice

Ljudi kako vam sljakaju Hugong masinice? Imam dva neka stara ali bih kupio nov jedan, onaj najmanji i najeftiniji, ako moze da nosi 3.25 to bi mi bilo ekstra...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zar'đo...
Krpio ga švajs-aparatom pre 5 godina....
Sam priznaje....
Dole., i komentarima kad ga pitaše što ga je sekao, pa pravio "drenažni" otvor....
 
Kod mene u upustvu od kompresora pise da nije preporucljivo imatu bocu duze od 5 ili 7 godina nisam siguran jer bi moglo dovesti do ovoga posebno onima koji ne ispustaju vodu redovito. Koliko je opasna obicna boca sa zrakom....
 
Imas takvih istih kompresora u americi barem desetak videa na YT da su eksplodirali, cak i ozbiljno povrijedili vlasnike.
Prvo standardi u americi su manje zahtjevni nego u europi , radi se o posudama ili rezervoarima za amaterske potrebe , misli se na EU standarde.
Drugo nije ispustana kondenzovana voda jer je u americi puno veca relativna vlaznost i vise vode se stvara i rezervoar vise korodira iznutra.
Takodje ni jedan nema rasteretni ventil , sto je neverovatno da se uzdaju da ce iskljuciti tlacni prekidac.

Uzeo sam neki kompresor iz bivseg DDR-a , vrlo masivan rezervoar i jednom se desilo da nije iskljucila sklopka ali je otvorio sigurnosni ventil.
 
Nije mu pukao rezervoar gde je vario ,nego gde je rdja iznutra nacela var,glavni krivac voda i korozija.
Zar'đo...
Krpio ga švajs-aparatom pre 5 godina....
Sam priznaje....
Dole., i komentarima kad ga pitaše što ga je sekao, pa pravio "drenažni" otvor....
Gde kaže da ga vario? Gledao sam oba snimka nisam čuo da to govori. Jel to u komentrima napiso? Deluje kao da je varen kod drenažnog otvora, mada niju puko tu.
Kaže da je pukotina krenulo kod vara (fabričkog). On slabi materijal u delovim neposredno pored vara i ovde je uz kombinacij sa rdjom došlo do pucanja.
Imas takvih istih kompresora u americi barem desetak videa na YT da su eksplodirali, cak i ozbiljno povrijedili vlasnike.
Prvo standardi u americi su manje zahtjevni nego u europi , radi se o posudama ili rezervoarima za amaterske potrebe , misli se na EU standarde.
Da, gledo sam i ja dosta snimaka. Prvo što mi pada za oko osim rdje koje deluje da ima previše za tu starost boce jeste debljina zida boce.
Izgleda da se za njihovo tržište prave od tanjeg materijala. Kod nas nikad nisam video tako tanak materijal za tu namenu.
.Drugo nije ispustana kondenzovana voda jer je u americi puno veca relativna vlaznost i vise vode se stvara i rezervoar vise korodira iznutra.

Pa nije u Nevadi veća vlažnost nego ovde? :) Verujem da si mislio na priobalne gradove gde je pored same vlažnosti štetnija so koje ima u toj pari i koja mnogo ubrzava koroziju.

Takodje ni jedan nema rasteretni ventil , sto je neverovatno da se uzdaju da ce iskljuciti tlacni prekidac.
Misliš sigurnosni? Kakve veze ima rasteretni? On ispušta pritisak iz voda kako bi olakšao ponovno pokretanje kompresora.
A koliko ja vidim svi imaju i rasteretni i sigurnosni.
Zanimljivo da lik govori kako je do eksplozije došlo kad je boca postala slabija od sigurnosnog ventila. Kao da zna da mu tlačna sklopka nije radila pošto bi naravno ona trebala da isključi pre sigurnosnog.

Mnogi su me kritikovali kada sam iskoristio bocu od bojlera za kompresor. Ja i dalje tvrdim i imam više poverenja u nju nego u ove nove made in PRC ili ne daj bože nešto tanko ko ova sa snimka.
Bojler ima veliki otvor tako da se lako proveravaju unutrašnja oštećenja i eventualna rdja koje nema jer je od nerdjajućeg materijala. Vidi se odma da je boca od kvalitetnog debelog materijala i ako na njoj piše da je atestirana na 6 bara. (Ne znam kako na 6 kad se sigurnosni ventili na bojlerima otvaraju na 9 bara???)
U savkom slučaju Ja sam je testirao na 12 i verujem da može bez problema da izdrži mnogo više od toga. Gledao sam snimke gde namerno izazivaju eksploziju bojlera. Uglavnom pucaju preko 30 bara.
Takodje nisam ništa varo na boci.
 
Poslednja izmena:
Sudovi pod pritiskom bi trebalo testirati na (mislim) svakih 5 godina i to takozvani HVP test (hladna voda pod pritiskom) i testira se na pritisak koji je za jednu trečinu veči od radnog pritiska.
 
Ja mislim da su boce za plin, a i za kompresore testirane na cak 30 bara. Jel zna neko za neki slucaj kod nas da se nekom onako rascveta boca? A da je sigurnosni ventil naravno ugradjen na kompresor.
 
Uzeo juče da ispustim vodu iz malog komresora koji mi komšija doneo iz Nemačku iz Beč. Da ispustim vodu i malo da ga prekontrlišem. Smanjio da gasi sklopka tu čim predje 7 posto se izmedju 7 i 8 baš muči i uspori. Uz to naravno morao sam ja i da otvorim glavu da vidim šta ima unutra. :)Obrisao lepo sve i kanuo koju kap ulja iako je bezuljni. Ventili bolje zatvaraju ako su malo masni a i klipu na fali malo ulja. Da li zbog toga ili što je vod od glave do boce bio slabo stegnut u glavnom sad malo brže puni.
Narvno hteo sam i filter za vazduh da očistim medjutim kad sam skno masku imam šta da vidim :)



Ovaj mali plastični prsten (2 cm) sa nečim unutra što ne znam da li su pauci ispleli ili je tako fabrički trbalo bi da ima funkciju filtera. Ako ništa sigurno neće da ga guši :) Zvuk je neverovatan za tako mali klip. Još u hangaru kad krene da odjekuje ... izbegavam i da ga palim.
Sutra ću napraviti prigušivač od limenke nes kafe. Probao sam nešto na brzinu samo da držim rukom i rezltati su značajni. Ogromna razlika.
Napaviću video sutra da vidite i ako može preko tel- snimka da čujete razliku.
 
Gde kaže da ga vario? Gledao sam oba snimka nisam čuo da to govori. Jel to u komentrima napiso? Deluje kao da je varen kod drenažnog otvora, mada niju puko tu.
Kaže da je pukotina krenulo kod vara (fabričkog). On slabi materijal u delovim neposredno pored vara i ovde je uz kombinaciju sa rdjom došlo do pucanja.
Da, u komentarima, napisao sam u Postu....
Jasno i bez njegovog komentara....
Puna mu radionica opiljaka rđe i šljake od rđe iz unutrašnjosti boce kao posledica eksplozije...
Letelo na sve strane kao geleri iz mine....
 
Nazad
Vrh