Alati i radionice

Ne bi kod mene bilo 30m,20maks,verovatno par metara ispod,nzm jos tacnu duzinu trebam izmeriti.Sad kako citam dalje po netu,izgleda da su inox cevi najbolje,ali necu ih sigurno koristiti posto treba to variti dobro da ne pusta gas,ako ne mogu plasticne nema veze onda nije to tako bitno.
 
230mm brusilice imaju manje okretaja od 180mm (ja mislim oko 6-7 hiljada) pa verovatno zato bolje seku a i teze su pa kad ih stavis na materijal same utonu. Ovi baustelski kompresori sto se voze na prikolici dezinfikuju kombajn koliko su jaku, imas par snimaka na jutjubu sta rade ti kompresori kombajnima ali je malo skuplja investicija.
Deutz F6L912 je bio motor

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Na mom kombajnu je motor F6l913....
 
Nije, kad sam trazio ac pumpu za njega vidio sam da ima turbak s nekog bagera.
 
Nekako ne volim ovu sa plocom 180 mm, nije brate, dospjela ni tamo, ni ovamo. Imam velikog perlesa, ali bih ipak vise volio da je i ovdje ui ovom setu velika. Znate kako se kaze: ''Sve je bolje vece, osim, p..ke, kazne i stete.''
 
Mislim da su ove ploce od 180mm prilicno skupe i "nisu ni na nebu ni na zemlji".
Inace kupio jednu metabo od 1500W , rezna ploca 125mm sa regulacijom brzine , malo teza i duza a i deblja od standardnih 600-700W , nemam zamjerke jedino mi se cini da se kuciste diferencijala malo vise grije u odnosu na makite , brusilica nije opterecivana standardno rezanje sa vrlo tankom plocom 1,2mm. Mislio sam da ako ima 1,5kW a sa 125mm da nebi ipak trebalo da se toliko grije.

Kupljena s regulacijom bas zbog cetki i skidanja farbe i hrdje.
 
Da jos u vezi metaba , ova isla stvarno sa vrhunskim mekanim kablom i uticnicom , makitini kablovi u odnosu na ovaj kao jeftini kineski i jos 2x kraci i tanji. Takodje ima i spojnicu kod zaglavljivanja , nisam jos uspio aktivirati i vijak za odvrtanje bez kljuca. I ergonomski mi se vise svidja od makite ali je i bucnija.
 
Ja bi brusilicu veliku kupio samo zbog secenja pa cu onda verovatno uzeti 230mm. Zbog tog seta od metaba sam i pitao da li ima neke pretjerane razlike jer je metabo 230mm 103e a 180mm plus mala 125mm 100e, znam ja da je bolja opcija ova od 180mm sa 125mm gratis al je*o to ako cu je psovat kad budem nesto rezo jer je rezni disk mal.
Grabik takve brusilice sve vise vidjam kod amera, izgleda da oni ne koriste ove velike brusilice nego ove 125mm sa 1500w motorima.
 
Nije ploca 180 mm tako mala. Sad zavisi sta secete i kako secete. Inace i ona bez problema zavrsava vecinu poslova. Mada je cena stvarno cudna za te ploce jer je odprilike ista kao za ploce 230 mm.
 
Ovaj metabo set je 199km a velika + mala je 299km... Ima pola godine je ta akcija... Ovaj zeleni metabo je made in prc...
Ja sam jesenas uzeo ovaj set i prezadovoljan sam... Velika je ima 3 mjeseca tako reci svaki dan u poslu...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Ja se zadnjih par nedelja lomio da li da uzimam ona kzubr inverter ili nesto drugo, i citaj tekstove i forum, gledaj youtube i danas prelomih konacno. Uzeo sam esab rogue 150i :)
 
Nazad
Vrh