Alati i radionice

Od ALATA, ne prodajem ništa.Sve što sam do sada kupio je kod mene ili kod sinova.
Setim se često Dukejovog prijatelja, koji se sa pijace ili vašara ne vrati a da ne kupi neki alat ,koji stavi u bure.(ako sam dobro upamtio)
Imam iskustvo ali elektroniku slabo poznajem .
Kraj, daj malo slika kolekcije alata. Ovo je raj za gledati, a kamoli posedovati.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kad neće Kiraj, onda ću ja. :)

Šalu na stranu, nemam mnogo alata pa i nema šta puno da se slika (imam još nešto malo što treba da se pokači na table). Više sam hteo da kažem da mi se mnogo više sviđa slaganje ključeva na ove jelkice za ključeve (nisu skupe - 135 din.) nego da se pojedinačno kače ključevi na tablu. Mnogo mnaje mesta zauzme, praktičnije je za korišćenje, i lepše izgleda (bar za moj ukus).

 
...hteo da kažem da mi se mnogo više sviđa slaganje ključeva na ove jelkice za ključeve...
Ја то правио од L-профила: узео два комада жељене дужине (то значи, ако ти треба од 80 сантима - може, ако ти треба метар и фртаљ - може, 27 сантима - може, три метра - може), ставио их "леђа уз леђа" па на пар места пецнуо електродом да се држе заједно.

Потом на страни где су станице та два L-профила један уз други, на одређеној удаљености једно од друге и од ивице профила, забушиш отворе од 10 или 12 мм (зависи од тога који "калибар" кључева мислиш да уденеш у ту "јелку" коју правиш, па од тога и планираш пречнике отвора).

Потом, направиш неку мустру на којој је одређен угао за те усеке који треба да држе кључеве, па уз мусту плајвазом повлачиш штрафте од обе стране сваког од оних избушених отвора. Следеће је да брусилицом просецаш те штрафте, чиме добијаш усеке за кључеве.

Потом чистиш оно пецкано електродом и раздвајаш два L-профила, одређујеш колико та "јелка" треба да има размак између L-профила у подножју и на врху, па их у том положају спајаш са два или три комада флаха заварених попречно између L-профила. Пошто те "јелке" не могу да се фиксирају за "таблу", а да кључеви лепо легну и не додирују је, ја сам између "табле" и "јелке" поставио по пар одстојника у подножју и врху у виду парчета летве.

Наравно, ту има и посла око обарања оштрих ивица, заобљавања крајева и фарбања тих "уради сам" варијанти "јелки" за кључеве, ал' имате слободу да je направите онолико велику колика вам је потребна.

Могу ја и да сликам својих пар "јелки" направљених таквом методом (има још једна, од флаха, са сецкањем и завариривањем комада, али је много заметнији посао и не вреди тог труда), али мој телефон прави више него очајне фотке, а док би вам урадио акаварел, прош'о би и викенд. Зато ми је било лакше да вам моју идеју изложим у неколико пасуса.
 
Kupio sam od nekog lika iz Zrenjanina na kupujem prodajem cevasti kljuc 24-27. Rezultat posle 13 odvrnutih srafova da se izdeformisao kao da je od margarina. Sto je najgore menjao sam tockove na traktoru, i ostao sam u situaciji da mi je na jednoj strani ostao siroki 16.9 28 a na drugoj uski 12.4 36. Poledeo sam. J... ga njegov alat sto ga prodaje. Samo mi je napravio problem.
 
Танак зид. Успео сам један једини који имам цевасти 36 да сломим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Na cevasti uradis kosuljicu spolja, nece puci nikad!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam počeo da kupijem TOPTUL alat. To je alat tajvanske proizvodnje, cena je prihvatljiva, a kvalitet je jako dobar. Imam i cevasti ključ TOPTUL 24/27 i bez problema radim sa polugom od jednog metra. Poslednje što sam kupio je ovaj komplet zeger klešta. A uskoro ide i useljenje u novu radionicu.

 
Više sam hteo da kažem da mi se mnogo više sviđa slaganje ključeva na ove jelkice za ključeve (nisu skupe - 135 din.) nego da se pojedinačno kače ključevi na tablu. Mnogo mnaje mesta zauzme, praktičnije je za korišćenje, i lepše izgleda (bar za moj ukus).

Taman sam hteo da napišem to kad sam video sliku i onda pročitam komentar. :) Hteo i ja da ih napravim, al sad kad vidim da su 135 din ... neću da se zezam.

Takodje postoji bolji način za držanje klešta. Manje mesta zauzme i ovako hoće neka da ispadaju. Nešto na ovu foru :

 
Police su bile u Lidlu, 3600 dinara komad. A komlet klešta isto 3600 dinara, ali u komšiluku u Bugarskoj, kod nas su skoro duplo skuplje. Jedan poznanik često putuje poslom pa preko njega ide ta nabavka.
 
Има ли неко практичног искуства са главама за мазалице, са полугицом за отпуштање канџи које ухвате сисицу мазалице, оне које "у'вате и не пушћају"?

На "Купујем-продајем" их има а-ла амерички "Lock 'n' lube", са ценама од 1900 динара...

па све до пет хиљада за, чини ми се, исту ствар...

Има их чак и под брендом "Бета", који изгледа као пристојан комад хардвера, по (наводно) акцијској цени од 3.690 динара...

Оне прве две варијанте ме интересују. Оне јефтиније, као и те више него дупло скупље које су "на исту фору" ми не изгледају да су оригиналне "Lock 'n' lube", већ као обична кинеска роба. Да не дужим - раде ли ове главе пос'о онако како се рекламирају, да ми једна рука увек буде слободна да комотно са обе радим са ручном мазалицом?
 
Има ли неко практичног искуства са главама за мазалице, са полугицом за отпуштање канџи које ухвате сисицу мазалице, оне које "у'вате и не пушћају"?

На "Купујем-продајем" их има а-ла амерички "Lock 'n' lube", са ценама од 1900 динара...

па све до пет хиљада за, чини ми се, исту ствар...

Има их чак и под брендом "Бета", који изгледа као пристојан комад хардвера, по (наводно) акцијској цени од 3.690 динара...

Оне прве две варијанте ме интересују. Оне јефтиније, као и те више него дупло скупље које су "на исту фору" ми не изгледају да су оригиналне "Lock 'n' lube", већ као обична кинеска роба. Да не дужим - раде ли ове главе пос'о онако како се рекламирају, да ми једна рука увек буде слободна да комотно са обе радим са ручном мазалицом?
Nemam iskustva al volim da komentarišem i da se pravim pametan. :)
Ovako odokativno ono najeftinije i deluje nekako jeftino, ova od 3600 vidi se da je bolja a ima i drugačiji sistem hvatanja (6 pinova), za onu najskuplju na vidi se kakav je sistem mada koliko vidim to nije podesivo za različine veličine mazalica?

Pazi, ako ćeš dati 5000 za glavu kako bi sam mogao da podmazuješ, dodaj još 5000 pa kupi ovu mazalicu na kompresor što ide. Ja ću je kupiti ovih dana. Vidim da ih ljudi hvale. Muka mi je više od ovih ručnih. Uvek završim podmazivanje sa više masti na sebi nego u mašinama.
 
Nazad
Vrh