Alati i radionice

Ma radi mu sta god hoces jako cudo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Obican kompresor druze,kad ti treba ukljucis u struju,kad ne treba iskljucis,to je svo znanje za koriscenje kompresora xd.Ulje gledaj da ima uvek,ako te zasvrbi promeni mu isto ponekad,nije to neka litraza verujem,i amin,ima da ti traje vecno xd.
Ja na moj Womax preko deceniju nit sam dolio nit menjao ulje,sto ne treba tako raditi ,ali jbg ionako je mali za moje potrebe, uskoro ce ga zameniti dosta veci i onda ce ovaj u zasluzenu penziju,za rezervu verovatno.
 
Ma covek kod koga radi moj otac mu je napunio glavu nekim "pravilima" u vezi kompresora koje je izgleda on izmislio.
Evo i ovo i prestajem:
Koliko cesto treba ispustati kondenzaciju na dnu boce?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Proveris s vremena na vreme, mada s obzirom da je novi ne bi trebalo cesto uopste..

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Ta bele masti imam u tubama JOHN DEERE kao pasta za zube
Dobra skroz
Šta ti je bila "SINDIKALNA PRODAJA"

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Matiću,jel pitaš da li sam ja kupio u Mačva produktu ili ti kažeš da si ti kupio u Mačva produktu?Ako mene pitaš nije kupljena u Mačvi,mi smo direktno od Eksina uzeli.
 
Obratite samo pažnju kod te bele masti, da ne uzmete montažnu mast, koja nema svojstvo podmazivanja!
Koristi se pri montaži za navojne spojeve, osovinice i druga naleganja i sprečava da spojevi zapeknu, ali nema funkciju podmazivanja iako je masna.
Neki moj predlog za zupčanike i ležaje tih ručnih alata bi bila polutekuća mast za centralno podmazivanje na kamionima.


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Moj projekat izrade kompresora od Birggs motora od kosačice. Prvo je preuređen da radi uspravno (mora podmazivanje da se sredi), uklonjena bregasta i usisni ventil, izrađen novi usisni ventil od elastičnog lima, na mjesto gdje ide svjećica stavljen nepovratni sa kuglicom samo radi probe, i tu će ići ventil sa limenim listom vjerovatno. Motor je 149 kubika bio.


Više detalja možete pratiti na mojoj temi na Maskinisten forumu.

 
Obratite samo pažnju kod te bele masti, da ne uzmete montažnu mast, koja nema svojstvo podmazivanja!
Koristi se pri montaži za navojne spojeve, osovinice i druga naleganja i sprečava da spojevi zapeknu, ali nema funkciju podmazivanja iako je masna.
Neki moj predlog za zupčanike i ležaje tih ručnih alata bi bila polutekuća mast za centralno podmazivanje na kamionima.


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Tražio sam, koje masti bi odgovarale ovom standardu, koji je napisan na ovom sajtu koji sam postavio .
MoS2 NLGI 2 ISOL-XBCHB 2 DIN 51825-KPF 2 K-20
Najpribližnija je ova.
 
Neki moj predlog za zupčanike i ležaje tih ručnih alata bi bila polutekuća mast za centralno podmazivanje na kamionima.
Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Da li bi ova mast (slika je iz Kirajevog linka - https://optolov.ru/bs/dizajjn-kuhni...rabota-shla-kak-po-maslu-kakaya-smazka-v.html ) mogla da se koristi za tu namenu? Odnosno, da li je bolje rešenje od one LPD masti sa slike iz mog posta? Imam pola tube te masti, kupio sam je u prodavnici koja prodaje trimere, motorke i kosačice, i sa njom sam podmazivao brusilicu zbog velikih obrtaja. Ali, laički gledano, glava brusilice je "zatvorena" u odnosu na kućišta bušilice, pa sam mislio da bi ona mogla iscuriti iz bušilice jer je polutečna...

edit: sa njom sam podmazivao i mašinice za pecanje :)

kakaya-smazka-v-reduktore-bolgarki_5.jpg
 
Ma može to, ta mast je nešto tečnija od obične.
Ja sam na jednoj novoj maloj brusilici od Black&Dackera našao da se prenosnik uopšte ne podmazuje, potpuno suvi zupčanici.
Ja podmazao, neće da škodi.
 
Jel neko pravio tračnu šmirglu?
Koliko bi trebao jak motor i koliko metara u sekundi???
Imam u planu 3" širine i sad za dužinu nisam još rešio

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh