Alati i radionice

Meni nije jasno uopšte??????


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Koristi li neko ovakav usisivac za radionicu? Planiram da kupim pa me zanima vredi li to il jok? Mada bi ga ja koristio i za vozila i za kucu, bukvalno za sve.
Ovako nesto sam i ja mislio pazariti, za auta, traktore i zeni za kucu...
Voleo bih da cujem (procitam) neko iskustvo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja imam WD 3 Premium i koristi se za kuću i automobil. Usisivač je baš po meri. wd4 je iste snage ali je gabaritno veći i ima drugačiji filter, a kese nisu papirnate već od nekog platna. Nisam video wd 6 ali mislim da je baš veliki. E sad oko oznaka: pošto ovi usisivači mogu usisavati vodu, proizvodjač se dosetio pa je umesto plastičnog suda stavio inox pa je imenu wd3, wd4... dodao premium, znaci da imate isto wd6 koji je skroz plastičan i on nije premium. Što se tiče oznake P, to ako se ne varam služi za električne alate. Usisivač ima utičnicu gde uključite recimo ubodnu testeru i kada je upalite upali se i usisivač. Međutim morate imati creva i priključke da bi spojili ubodnu testeru i usisivač, a oni se posebno kupuju.
Sve u svemu ja sam zadovoljan svojim wd3 premium usisivačem. Ima dosta dodatne opreme koja se posebno kupuje i koja nije jeftina, a takoće i ako se nešto ne daj bože polomi isto se sve može kupiti.
 
Ovako nesto sam i ja mislio pazariti, za auta, traktore i zeni za kucu...
Voleo bih da cujem (procitam) neko iskustvo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
ja imam takav.isti ,ali stariji model,kupio sam ga jos 2011.isto ima limemi kos,ali je placen nov ravno 100evra,malte ne svaki dan se "jasi"i jos je kao nov...
 
Pogledajte ovu Bosch bušilicu. Ima obrtaje u praznom hodu i nominalne obrtaje.
https://www.gama-alati.rs/bosch-gbm-32-4-elektricna-busilica-0601130203.html
Hvala druze
Koristim siememens i koristio sam aeg nisam primerio da im padaju obrtaji
Ovu iskru mk3 sa 3 vretena sam kupio za 8 crvenih jako dobro izdleda stavići je na nosač (stub)
Ima mk3 vreteno, vreteno za futer, vreteno za biax
Naime imam nastrugano vreteno morze 5 ali iskra jeftinija od el motora, a mislim da će raditi posao
Imam maju stonu bušilicu( ubačen trofazni) motor lepo buši do fi16 nije za deblje burgije
A siemens morze 2 ostaje da se radi iz ruke
Imam morze 2 burgija od 12 do 32mm prečnika, a uz iskru sam dobio i redukcionu čauru sa 3/2
Treba uzet još malo burgija i redukcija






Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Padnu na svakoj malo obrtaji kad se optereti. Stabilan broj obrtaja se može ostvariti ako je motor upravljan preko frekventnog regulatora uz korišćenje povratne sprege.
 
Morze 5 je za preko fi45, ne misliš valda sa tim pokušati da bušiš fi50?
To je i za strug priličan zalogaj, a obrtaji ispod 60..
 
Malo pre sam na dalmastrojke mk4 busio 50 u plocevini 30, 10 ploca po 1 rupu. Najmanja brzina i najmanji posmak. Isao sam 4mm, 15, 30, pa 50. Nije mali zalogaj ni za nju, cujem po motoru da se malo muci.
Mrzelo me da stavljam na strug plansku, inace bi na strugu izbusio do 30 pa nozem
 
Što se ne bi moglo?
Radio sam rupe fi20 u pločevini 20 mm sa bormašinom Iskra 370 W (iz nekadašnjeg klip-klap kompleta). Jest da je nekoliko puta stala (barem nije trgala ruke :haha: ) ali sam ipak uspješno izbušio nekoliko rupa (mislim 6 kom) Posljedica je bila uništen puž, a kako je puž bio iz istog komada kao rotor, ošla sijela bormašina. Dakle, čudo toga se može odraditi, samo je pitanje cijene. o_O
 
Za tako velike precnike busenja sa rucnim busilicama su dobre krune za busenje. Ja sa mojom BOSCH busilicom od 600w kad je redukujem busim bez problema fi29 u plocama 10-12 mm. To je na oko 300 o/min ona ne oseca, jedino mi se jednom istrgla iz ruke kad me mrezelo da joj stavim prednju rucku.
 
Morze 5 je za preko fi45, ne misliš valda sa tim pokušati da bušiš fi50?
To je i za strug priličan zalogaj, a obrtaji ispod 60..
Ma druze do 30mm mislim da je ok
Vreteno sam pravio morze 5 jel kad praviš pravi što veće pa redukuj
A nemam potrebe za većom burgijom od 30_31mm
Sraru siemems ću koristiti za mobilne radnje
A ova iskra u stalak
Kupljena je kompletna od nekog što ima servis u zemunu za 8 crvenih i dobio sam redukcionu čauru 3/2





Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma druze do 30mm mislim da je ok
Vreteno sam pravio morze 5 jel kad praviš pravi što veće pa redukuj
A nemam potrebe za većom burgijom od 30_31mm
Sraru siemems ću koristiti za mobilne radnje
A ova iskra u stalak
Kupljena je kompletna od nekog što ima servis u zemunu za 8 crvenih i dobio sam redukcionu čauru 3/2





Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Jel može neka slika tog vretena sa morze prihvatom što si napravio?
 
Kupiš MK2 čauru, i strugar ti uradi navoj za izlazno vreteno bušilice(1/2'', 16 koraka).
Ja sam to uradio i za staru Iskru 600w.
I više nema proklizavanja u glavi.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel koristi neko ove stalke za brusilicu?

 
Imao sam original od velike iskre bilo je ok
Dao sam drugaru on stavio veliki stari perles i radi posao
Moj savet ger bar 350mm

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Za neki 50_100l kompresor mislim da je više nego OK
Smanjiš pritisak na 8 bar i radiće posao

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh