Alati i radionice

I ja sam ga bas malopre gledao.gde znam dal to dobro ali nije fora da se kupi i neki sljam kad se vec daju pare

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Probao sam sve te socijalne aparate, rade oni ali kao i sijalica kad stane daj drugu, koliko će da rade lutrija
Tvrdim da ni jedan od kineskih invertera i Co2 aparata nema više od 130A posluzi to veruj zica 0,6mm dobra priprema i ide do 3-4mm debljine materijala
Elektroda 2,5_3,25 i ide
Sve zavisi šta radiš sa njim
Imao sam kući
VARMIG-230
VARMIG 160
GUDE 190
EINHEL 135
ROVAC 160
EINHEL 150
Sad imam LORCH 230A i majka je za njih!!
U firmi smo imali
DECA 230
ULJANIK LDA 400
KONČAR 350
Menjao sam aparate jel izleti povoljno pa kupim, onda dobijem bolju cenu prodam i tako iz zabave radim to i sa ostalim elektro alatom
Naj više je bio kod mene EINHEL 135 radio je za sve pare plaćen preko 50e kod mene radio 5 godina od prilike 2 kotura mesečno i prodat za 130e još radi kod drugara žica 0,6mm i nema brige
Ovaj LORCH radi ok za sada letos je kupljen polovan potrošim oko 2 kotura 15kg mesečno, radi na 3 faze stvarno lepo radi koliko će trajati???
Što se tiče invertera glasam za STAYR 120
cena 100e+pdv garancija 2 god prelepo nosi 3,25 bazičnu elektrodu
Za ozbiljnije stvari preporučujem trafo sa grecom tipa končar uljanik isl preko 250A cene povoljne 150_300e pouzdanost zagarantovana!!







Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jasik imm nov kupio invertor radi ko sat provereno.
A co2 imam esab polovan koji radi bez greske. Kod polovnih co2 proba na licu mesta mora da vari bez seckanja konstantno.
Imo sam jedan meser non stop je pljucko i variro.
 
Za ozbiljno varenje co2 trofazni moj esab 120 A,valalo bi da je jaci, al ga dvojica trebaju podici, o ovim novim kineskim amperazama monofaznim a kao trafo je smejurina pricati gledo sam ih kod majstora.
Ako ces polovno trazi nesto poznato da valja.
 
Komšija kupio CO2 Esab od 400a na otpadu kao neispravan za 100e.Zamenio mu kabal od mase i eno malteriše kako vari.Nije nikakav na oko ali brale za te pare limuzina.
 
Kod jeftinijih aparata strašno pada amperaža, INTERMITENCIJA to je vrednost koja je izražena u % i amperima
Npr ovde na telvinu piše 20% na 170A
E sad nema slika koliko je Ampera na 100%
Npr VARSTROJ 190A pada na 100% do nekih 50--60A

Intermitencija koliko se sećam meri se na vremenski interval od 10minuta tako da dobijamo vrednosti ta ovaj
20%=2minuta--170A
60%=6 minuta XxA
100%=10minutaXxA
Ali ispod te 100% vrednosti NE pada
To znači upališ vsriš padne do jedne granice i tako drži non stop!!!!!!
Sad kvalitet aparata je izražen u toj 100% amperaži!!!!!!!
Lošiji aparati padaju ispod 30% nazivne amperaže
Kvalitetniji padaju do 60-70% nazivne amperaže!!
Mislim da se dobro sećam ovih podataka ako sam pogrešio neka me neko ispravi??



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja mislim da to znači koliko dugo možeš neprekidno da variš sa određenom amperažom a ostalo vreme mora da se hladi aparat npr 20 posto znači 2 minuta varenja a 8 minuta pauza ako se ne varam
 
Barbula je u pravu. Ako je intermitencija 20% na recimo 250 ampera, to znaci da aparat moze da zavaruje 2 minuta na 250 ampera, a 8 mora da pauzira. Nema tu pada amperaze vec se gleda da se ne pregreje na zadatoj amperazi.
 
Osnova 10m i neka prosecna temperatura verovatno,a 100% pri navedenoj struji bi trebalo da moze da tera bez pauze,na miki maus aparate pitanje koliko su svi ti podaci tacni ali ajd...
 
Ja imam neki Cemig 140T 140A i vario sam neke flahove i limove nekik 4-5 sati skoro bez prestanka jel je bio sve isečeno na meru samo da se spaja i ništa mu ne fali. Ne znam čije je proizvodnje ali ja mislim da nije kineski kupljen je polovan dosta povoljno.
 
A ja sam za rad na terenu kupio bas Kzubr, jer mi zavrsava posao, a ako padne sa skele, razbilo se 50€ a ne 400€. Lak za nosenje, i nosi 2.5 i 3.2 elektrodu. Vario sam i sa 4mm elektrodom za tvrdo navarivanje i nije se pregrevao, i razlivao je kako treba...
 
Nazad
Vrh