Alati i radionice

Pa zbog toga i gledam ovog BG-a 50.vidim da je manjeg gabarita zavrsice posao odlicno ne sumnjam..hvala druze na pomoci

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ovde ima mnogo BOSANACA sa 2 glave
Jedna velika druga ko kod mačora
Nisam mogao da izdrzim

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Vi bosanci ste nadaleko poznati po konstrukciji.. dao Bog jedno, uzeo drugo
Bez uvrede samo
[QUOTE Imam elektro motor i bocu
Imaš na kupujem prodajem kompresorske glave same pa možeš da spakuješ kompresor kada već imaš motor i bocu.[/QUOTE]Znam ali necu kineski
A predpostavljam da bi ti kolega imao nesto tako, znam da prodajes te stvari

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Ja imam 86,kupio pre 3 godine za 120 e na Kp. Stvarno ubija kako radi,kombajn izduva ocas posla. Ja izduvavam sa tim i hladnjak,filter,kabine na traktorima,hangar.
Meni bas za to treba,smucilo mi se da vucem kabal za sobom kad cistim...zavrsice i BG 50 nov gledam da kupim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vi bosanci ste nadaleko poznati po konstrukciji.. dao Bog jedno, uzeo drugo
Bez uvrede samo
Imaš na kupujem prodajem kompresorske glave same pa možeš da spakuješ kompresor kada već imaš motor i bocu.
Znam ali necu kineski
A predpostavljam da bi ti kolega imao nesto tako, znam da prodajes te stvari

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока[/QUOTE]Verovatno nišaniš V TRUDBENIK DOBOJ
ODLIČAN kompresor!!
Nemam prodao sam, može da se nadje po oglasima cene ga kao da je od zlata!!!
Meni bio prevelik za trpanje u auto
Moj savet uzmi od FAP 16_20 dve glave redni, služiće te jako dugo!!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Meni bas za to treba,smucilo mi se da vucem kabal za sobom kad cistim...zavrsice i BG 50 nov gledam da kupim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Čim izadje DEMON duvač kupujem ga
Prezadovoljan sam sa trimerom 90e platio pre 2god
Duvač bi radio kod mene kao i trimer 10 sati godišnje

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Da Dobojca trazimo, treba na neku njihovu pijacu da odemo, rece mi ovaj drugar da se moze naci. Kod nas je precenjeno.
Videcu, ako ne nadjemo ovo onda cu kupiti fapov, valjda ce ga okretati motor 2.2kw monofazni.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Da Dobojca trazimo, treba na neku njihovu pijacu da odemo, rece mi ovaj drugar da se moze naci. Kod nas je precenjeno.
Videcu, ako ne nadjemo ovo onda cu kupiti fapov, valjda ce ga okretati motor 2.2kw monofazni.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Nebih da te plašim ali 3kw je idealno
Redukuj ga bolje i ići će

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ja sam letos uzeo pravljeni dvoklipni ppt sa monofaznim 2.2kw (remenice - kais) i bocom od 80L + ugradio sklopku sa bimetalom... u narednom periodu zamenicu ga sa trofaznim motorom!
 
Nemam trofaznu struju inace ne bih razmisljao.
Videcemo sta mozemo remenicama da izredukujemo...

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Kvalitetne ali zapuštene VBW od 1,5 cola.
Posle nekoliko sati "žuljanja",spašena od daljeg propadanja.


Kako farbas alat? Ja sam pokusavao neke kljuceve da farbam sprejevima i onom obicnom farbom u kantici, ali farba kod obe varijante se jako brzo oguli.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pre dve nedelje sam otvorio raspravu oko induktivno kaljenih klipnjaca i njihove upotrebe za osovinice na Nodet sejalici. Danas sam probao da probusim ovu klipnjacu. Prvo sam skinuo sloj hroma i probao turpijom i turpija je skida. Onda sam probao da busim, ali ne moze. Probao sam i sa ceone strane, ali ni sredina nece. Onda sam probao sa HSS Co burgijom ali nece, samo skripi. Burgije doduse nisu industrijske vec Bosch-ove. Probao sam ih posle u obicnoj plocevini i ide kao u sir. Tako da je materijal stvarno kaljen.
 
Jutros mi je stigla jedna klipnjača fi40 dužina 1100mm
Nosim u pon kod strugara da je uradi pa ću ti slikati!!!!!
Evo član Brkin mi je jesenas jednu obradjivao, kod njega u selu smo radili šumu i klip se rasuo


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Napravio 300km i eto nove stare igračke,vatrogasna pumpa Sora MP800 iz tvornice LTH Škofja loka.Tvornica je poznata po frižiderima a u početku 50-60ih godina izgleda da su radili i pumpe.Nisam je još istovario čeka u kombiju.Motor nek bi prije mesec dana bio paljen i kao ispravan.Prvo ide malo čiščenja a onda igranje da upali,baš me zanima kakav ima zvuk jer motor je dvotakt-5%mješavina.% su napisani na pločici.Palenje je preko štartera i ručno preko zubatog polumjeseca-zanimljivo.Sutra ču sve detaljnije pregledat pa i stavit još koju sliku.Rezervar,regler i tasteri su demontirani ali sam sve dobio pored tak da bi trebala bit kompletna.






 
У ИДВД смо вежбали са оваквом пумпом била је на приколици и мада тако не изгледа требало је четворо да је помера. Заборавио сам процедуру код паљења али је некада била мука упалити. Користила се да гура воду нпр. из језера до места дејства. Једна је могла да гура до 250 метара и могле су четири да се повежу ал сам заборавио на којем притиску. Јбг било пре скоро па 20 година...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh