Alati i radionice

Ljudi počnite pratiti D-Z portal
Neki ŠABAN iseče hidraulični cilindar da bi ga predihtovao kasnije zašvajsuje i gas VATRA
JEXEMTIZENOMAJIKU

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Poslednja izmena:
Ljudi počnite pratiti D-Z portal
Neki ŠABAN iseče hidraulični cilindar da bi ga predihtovao kasnije zašvajsuje i gas VATRA
JEXEMTIZENOMAJIKU

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Video sam oko 11 sati šta je lik uradio i objašnjenje,ne mogu da verujem.Sad sam se setio da su kod nas u zadruzi pre 30-tak godina doterali novog Zmaja 142 i nekako u isto vreme zaposlili novog mehaničara i pomoćnika.Prvi servis im odrade iz Zmaja ekipa a kad je došlo vreme za adaptaciju na kukuruz reše da rade sami.E sad ko je imao Zmaja i majstori na forumu znaju kako izgleda pogonska remenica za heder,skida se iz delova,osigurač,pa matica i onda se rasklapa onaj deo sa 4 šrafa i ona zvrcaljka pa na kraju remenica.Debili nisu skontali,pokušali sve zajedno da skinu,ceo dan se zaje*avali,nisu uspeli i reše da odseku brusilicom onaj L profil što drži kabinu da može sve da skinu.Kad su namestili lančanik,zavare nazad L profil i opleti po kukuruzu.Negde u proleće pred žetvu pozovu servis za drugi redovan i pre nego su počeli majstori da rade seli da popiju kod direktora piće.Kaže glavni mehaničar iz naše zadruge:Nije loš kombajn,samo jako loše rešenje konstruktora za skidanje remenice,mora svaki put da ses seče i vari nosač.Serviseri mislili da se šali,kad su videli uživo šta su ovi genijalci radili nisu mogli sebi da dođu... ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
 
Majstor je onaj koji je napravio WC šolju.Bez mere a svima odgovara. 😂 Ove likove sa D.Z ne bih komentarisao, ima tu o.k ljudi a najviše dijabola i to teških.
 
Može li se sa dvotaktnog motora odnekud uzeti struja od 5-6 volti? Mogao bi se zakleti da sam to negdje vidio ali niti mogu da se sjetim gdje niti da nađem na netu.
 
Misliš na Tomos i slične ?
Ide namotaj kod bombine, a ispod magneta, gde su platine....
Imaš od 6 i 12 volti, zavisi od magneta....
Ako misliš na novije, sa eletronskim paljenjem, onda ne znam...
 
0931.jpg
struja-12v-50w-tomos.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas na pijaci danas videh punjač/starter 12/24 V, neki stari nemački 25/35 A struja punjenja i 200A struja starta. Čovek je tražio 10.000 din za njega što je po mom mišljenju preterano, ali eto za orijentaciju Milovanu. Inače, probao sam da ga podignem i nije nešto težak, očekivao sam da je teži.

Ranije sam bio u fazonu da je dobro imati neki jaki punjač koji može da brzo napuni akumulator, ali što sam više čitao o akumulatorima sve više sam pristalica manjih punjača i dužeg punjenja, pogotovo punjača sa regulacijom.

Ja imam neki ruski punjač strater koji puni do podešavajućih 10A, a za start daje 180A. Zaštićen je od kratkog spoja i pogrešnog polariteta. Ima trafo od jednog kilovata. Čitao sam pre dosta godina o njemu jako lepe reči na netu, i kad sam ga napokon jednom ugledao na Limundu odmah sam ga uzeo za 4500 din.
 
Poslednja izmena:
Ja imam spore punjace,nego bi uzeo starter,nije losa stvar kad zataji akumulator. Ovaj mi nude,pa ne znam da li bi zadovoljio potrebe
 
Nazad
Vrh