Alati i radionice

U lokalnoj gvozdjari ,,akcija" ovaj set nasadnih plus zglobni sa krckalicom 8,10,12,13,17,19 isto zebra za 20.000. Preskupo?

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
2cdab59ee8fa32a653e674285518f539.jpg
bd97b25b8045a3f51c691bafa5b41a42.jpg
 
Poslednja izmena:
zebra je sasvim ok
Imao sam nepoverenja kad su na poslu poručili ali dobar alat. Znam da su srafcigeri proizvodjaca Felo a papagajke i većina klešta su Knipex. Nećeš pogrešiti. Udarni šrafcigeri su im odlični! Gedore takođe dobre. Imbusi takođe odlični. Ne krive se ne troše se.
 
Veruj da ćeš i sa onim sa vašara HENGLIDA brzim ključevima biti dugo miran, nisu za divljanje ali spase stvar
Isto i gedore stari dowidat ili hazet unior
Po meni polovne su zakon
Set brzih na vašaru 15-20e
Komplet gedora 1/2" od 8_32 sa zglobom je oko 40e
I sve radi posao.
Jbg ja ih izgubim polomim svašta bude
uzimam polovne ručne alate proverenog kvaliteta i zadovoljan sam

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zna li neko gde mogu da se nađu alati za rezanje RD navoja (obli navoj)?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Jel iko koristi kruznu testeru za metal?

Hoću odnosno imam potrebu da pravim veliki ger ( tremilicu abrazil maju)
fi 350_400mm trofazni 3-4kw
Zbog rezanja velikoj broja UNP i L profila i cevi pod uglom
E sad gledam kruzne testere za metal, postoje vidije tipa fi 355 oko 60zuba za suvo rezanje celika cena diska varira od 120_200e
A sam ger kad praviš razlika je samo u broju obrtaja diska
Šta činiti?
Koliko traje testera?
Cena rezne ploče fi 350_400 je oko 8e



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Luka zajebi gerove i cilkulare ovo da nabaviš
 
Waterjet sa radnim stolom od 2m sa 4m i debljinom rezanja do 150mm (kao ovaj sa snimka gore) kosta nesto malo preko 200.000 evra. Glavnu pumpu pogoni motor od 50kW i nabija pritisak od 3000 do 4000 bar, zavisno od dizne i materijala koji se reze. Takav sistem ukljucuje i jedinicu za pripremu vode, CNC terminal te dozator za abrazivni prah sa silosom za dzambo vrece sa prahom. Malo dodatne opreme cijenu dize na 280.000 evra. Bas sam danas razgovarao sa predstavnikom odredjene svedske firme koja ih pravi pa sam dobio i zvanicnu ponudu sa cijenama.
 
Waterjet sa radnim stolom od 2m sa 4m i debljinom rezanja do 150mm (kao ovaj sa snimka gore) kosta nesto malo preko 200.000 evra. Glavnu pumpu pogoni motor od 50kW i nabija pritisak od 3000 do 4000 bar, zavisno od dizne i materijala koji se reze. Takav sistem ukljucuje i jedinicu za pripremu vode, CNC terminal te dozator za abrazivni prah sa silosom za dzambo vrece sa prahom. Malo dodatne opreme cijenu dize na 280.000 evra. Bas sam danas razgovarao sa predstavnikom odredjene svedske firme koja ih pravi pa sam dobio i zvanicnu ponudu sa cijenama.
Sića
 
Nadam se da su kvalitetniji od novih unior alata. Nedavno kupim magnetni nastavak 8mm za šarafanje i poslije par dana kad sam otvorio kutiju sa alatom sav pocrvenio od rđe. Sramota za to ime da je tako loša zaštita jer se oni prijeratni koji su prošli sve i svašta sijaju kao ogledalo.

5c816be3e61aa8428cdc9a6970340e8e.jpg
 
Ovo sa slike deluje kao stari ključ koji ni nema hrom na sebi.Da li je hromiran taj nastavak ili ne?
 
Mnogo bre skup taj vodeni jet...za te pare bih pre kupio neko pravo avionce i dao cicama u bikiniju da ga samponisu(i medjusobno se samponisu...) dok ih prskam vodom iz creva...::suncanje:: manji pritisak ali bolji efekat...
 
Nazad
Vrh