Alati i radionice

Ne nadano nove igračke iz WIN WIN
Testera za polutke i jedna mala Bruce-Lee
Malo preko računa
Vidjat ću jel vredi crvena Makita
cf74cdf4dbd90c36ed432240a0320d66.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Tek sad vidim post
Razvodnik mora biti većeg kapaciteta od pumpe,
Inače zapali pumpu!!!!!
Pumpa 150l ili ke ogromna zupčasta ili većinom klipna, kontam da je neki utovarivac u pitanju
Savet veći razvodnik od pumpe i neboj se

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kod mene je pumpa od Carlo Pešći 7 grajfera a razvodnik od IMT 577.Posuda za ulje je od Welger prese i funkcioniše bez problema a jedino je bio problem sa crevima jer je hidrauličar z stvar i napravio slaba pa sam sada prešao na W2 creva i samo gas.
 
Dobri su skroz
Sad sam u nekim pregovorima za AEG
900l usis
500L bure
7,5kv

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel iko koristi kruznu testeru za metal?

Hoću odnosno imam potrebu da pravim veliki ger ( tremilicu abrazil maju)
fi 350_400mm trofazni 3-4kw
Zbog rezanja velikoj broja UNP i L profila i cevi pod uglom
E sad gledam kruzne testere za metal, postoje vidije tipa fi 355 oko 60zuba za suvo rezanje celika cena diska varira od 120_200e
A sam ger kad praviš razlika je samo u broju obrtaja diska
Šta činiti?
Koliko traje testera?
Cena rezne ploče fi 350_400 je oko 8e



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja koristim na maloj mašini fi250, 200zuba, motor je 1,5kw, a na većoj fi320 sa motorom 2,5kw.
Oba imaju dvije brzine 125 i 250 obrtaja u minutu
Cena ove ploče od 250mm je oko 6000 din..
Trakasta testera je dobra opcija i jeftina(traka od 4000mm je oko 2500 din)

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mirosti a jel to kod tebe sa hladjenjem kad je tako sitan zub i mali obrtaji?
Ovo što ja gledam je bez hladjenja i oko 1300_1500 obrtaja na fi 350mm

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Suvo rezanje je zakon,brze seces,a tebi bi to verujem bilo bitno,cistiji rez,hladniji puno ....sama testera treba da traje dugo,naravno zavisi od kvaliteta,tj proizvodjaca,ali one bolje traju ladno stotine secenja po nekim podacima na netu kao i recenzije korisnika,mogu i da se ostre mislim,i navaruju zubi ako neki puknu,ali uglavnom ne kupuje se disk ni blizu tako cesto,traje to ako se koristi pravilno.Najbitniji po meni su obrtaji da se ispostuju,ako pravis ger i odlucis se za suvi rez,ogranici obrtaje na 1500 ,max 1800rpm,preko toga ostetis zube,istupis brze....
 
Koju testeru kupiti?
Gde?
Sve mi to treba hladan čist rez bez varnicenja i prašine!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da, ima obilno hlađenje emulzijom.
Ja nisam video to suvo rezanje čelika sa 1500 obrtaja.
Aluminijumske ploče od 5mm moji režu cirkularom za drvo na oko 2000 obrtaja.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Video sam testeru takvu Bosch u gvoždjari seku cevi sa njom, uzeo sam probao da secem i baš mi se svidelo, radnici ne znaju cenu,gazda kaže da je kupio po prepuruci od kolege i sam on se začudio kako seče testerom????
Pita koja budala je stavila cirkular na ger??
Pre su imali makita ger fi300
Mene je oduševila brzina i cistoća reza nema varnica i prašine kao sa pločom i relativno je hladan rez
E sad po yt hvale EVOLUTION testere i listove sam list sam našao evolution košta fi350 oko 20000din samo me zanima koliko traje!!!!



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Evolution sam i ja hteo da spomenem,navodno je jeftiniji od ostalih,ali spada u kvalitetne,nije neki levi kvalitet da kazem.Imas 355 evolution disk za 14-15k din na takolako sajtu.Inace evo na ovom linku mozes videti kako pravilno seci odredjene profile da produzis vek disku,donji levi video klip.
A ovde kazu oko hiljadu secenja,bitno je da materijal koji seces se ne mrda ni malo,abrazivni disk to ne oseti,ali ovaj ne bas,takodje nije preporucljivo aluminijum da seces sa diskom za celik...
 
Po meni linijski, navodno se V bolje hladi, ali veruj da linijski duze traje,
Linijski obično ima dva klipa, jedan manji i drugi veći
Prvo mali sabije pa taj vazduh preuzima veći klip tako da sabija tako reći duplo
Jeste malo sporiji ali po meni bolji
Verovali ili ne ovaj kompresor radi 6,5 dana nedeljno već dugo godina tipa 6_7god
Tera pun kapacitet 4_6 pištolja za eksere + izduvavanje mašina na pilani, mazalice, pneumatske stege i čuda
6233a9ed3742dfb073935026a2050433.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na sajmu kupljena neispravna kopačica,otišo motor u 3... Stariji briggs motori su bili među najboljima po kvalitetu i dugovečnom radu.Na novijim več štede na materialu-klipnjača je tanja nego na starijim modelima i bolcna kroz klip isto tanja.Grešku za lom nisam našo tako da ču stavit stariji blok motora,klipnjaču i klip,ostalo če ostat od ovog.Po kopačici se vidi da je veoma malo radila tak da se je isplati sredit.










 
Nazad
Vrh