Alati i radionice

Ako je redovno podmazujes trajace::namigivanje::,imam i ja jednu takvu(ne novu) mozda i neku vise ali ko da ih nadje-radi dobro jedino sto treba cesto da se puni...tako da koristim neku staru veliku koja radi kao secer,kad se setim okacicu neku fotku.
 
Ako je redovno podmazujes trajace::namigivanje::,imam i ja jednu takvu(ne novu) mozda i neku vise ali ko da ih nadje-radi dobro jedino sto treba cesto da se puni...tako da koristim neku staru veliku koja radi kao secer,kad se setim okacicu neku fotku.
Video sam na slici kutije da treba da se podmazuje. Dali trebam da odvrnem jednu maticu koja drzi klip - koja potiskuje mast da bih podmazao?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Kako pravilno nabijati kajle one u klin a imaju kuku na kraju? Ako se nabiju prejako to je skoro nemoguće izvaditi, a ako je premalo može ispasti sama. Ima li neko pravilo?
 
Društvo gde naći gume 700/40r22,5?
Ali bar 12_14pr
Našao sam jednu za nuždu ko Čongora ali 8pr
Treba mi još bar jedna za rezervu za ono šumsko čudovište

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
26 rupa od 16mm
Bez greske izbuseno
855dbdf4da6f9ec89a3001de9086189d.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Turio plocu pod sedlo,nisko mi kad zakacim kadu

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sređivao sam jednu garažu ovih dana (malterisanje, nova elektro instalacija, novi krov) pa došlo na red da se vraća alat i srede još neke sitnice.

Hoću da napravim jedan manji radni sto (otprilike 50x150 cm) pa me interesuje koje profile da uzmem za konstrukciju? Neće biti za neki veliki teret i čekićanje macolom, ali opet mora biti stabilno da ne mrda i ne uvija se. Je li bolje ići sa kutijastim profilima tipa 40x60 i 40x40 ili da radim sa L profilima? Koja debljina bi bila dovoljna da ne bacam pare bez potrebe za nešto preteško, i koja je optimalna visina stola, da ne okratim previše noge?
 
@Momosaric
Ukrade mi reci sa tastature sto bi rekli :D.Verujem da nije bila fabricki tupa tu,ali bez nje ne bi mogao ovako da busi.
 
@philby
Visina je standard 80cm.
Širina je standard 60cm, a dužina sve preko metar po želji(150 je dovoljno)..
Profili 40x60 sa zidom 2,5 su ok, levi kraj je po pravilu rezervisan za stegu.
Radna ploča jenajbolja od blažujke 40mm, ili hrastovina.
Između nogara ispod radne ploče bi dobro došle dvije fioke čija je prednja strana uvučena oko 10cm od prednje ivice ploče stola.
Kod mene su između donje strane nogara zavareni i l30 profili i u to je uklopljena ploča od daski kao polica(oko 20 cm iznad tla).
 
Ma samo metal,kakvo crno drvo,nakon par godina lupanja po istom mogu misliti na sta ce liciti.Govorimo o radnom stolu u radionici, ne kuhinjskom stolu,bice rastavljanja nekad nekih masina na istom,bice lupanja,bice prosipanja ulja,nafte,ovog ,onog ...samo celik i ne misli.
@Dragan82
Imas vijacni kompresor za peskaru ?.
 
@philby
Visina je standard 80cm.
Širina je standard 60cm, a dužina sve preko metar po želji(150 je dovoljno)..
Profili 40x60 sa zidom 2,5 su ok, levi kraj je po pravilu rezervisan za stegu.
Radna ploča jenajbolja od blažujke 40mm, ili hrastovina.
Između nogara ispod radne ploče bi dobro došle dvije fioke čija je prednja strana uvučena oko 10cm od prednje ivice ploče stola.
Kod mene su između donje strane nogara zavareni i l30 profili i u to je uklopljena ploča od daski kao polica(oko 20 cm iznad tla).

Dodao bih, visina u zavisnosti od visine coveka ali 90 cm se pokazalo najbolje za stege. Ruča se na 80


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh