Alati i radionice

Sad trenutno nemam kamion,a ljubav prema njima je ostala,pogotovo prema Manu,pa zbog toga ta slika na avataru. Imao sam Mana kipera,ali bilo je sve manje posla,pa sam teška srca napustio taj posao... Sa jednim kamionom se ne može ništa,za više nisam bio u mogućnosti,tako da sam sad na čistoj poljoprivredi.

Poslednje pare za jedan kamion je bio Fiat, tj za bizarku Kragujevac-Bar 200e cisto a pravilo se i po 6 tura nedeljno, al sad je i to stalo, tako da nisi pogresio ili mozes da se zlopatis u kampanji repe :osmeh: A ko nije vozio repu ne zna sta je muka.
 
Nisam vozio ali sam ležao pod njima u repi
Jexemtizenomajiku al je bilo muke
Tam 260x3
FAP 1620x2
Man 19403x2
A ono blato traktori ih vuku jooj
Pretovar zagarantovan, zima gvožđe puca
al smo se patili ko SIZIF


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
egzotika
64844096_3195061317180268_2356408423693680640_n.jpg
 
Ima jedan isti stoji već sigurno 25_20g ga gledam u BAČ-u iza neke kapije nisam siguran jel tegljač ili solo
Tako sam jednom našao u Užicu 1314 tegljač davao mi ga čovek za 25din po kg
Žao mi što nisam uzeo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nisam vozio ali sam ležao pod njima u repi
Jexemtizenomajiku al je bilo muke
Tam 260x3
FAP 1620x2
Man 19403x2
A ono blato traktori ih vuku jooj
Pretovar zagarantovan, zima gvožđe puca
al smo se patili ko SIZIF


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Pocetak kampanje milina, al posle prve kise :sjasi: Pa jos kad te zapadne neka parcela u sredini :osmeh: Jedino gore bilo u sticeru.Upadao sam u njivu do jastuka, a tenzija nevidjeno svi hoce da njihovo ode prvo,al posto bio moj kamion pretovar nije video, al zato oni sto su alavi dizi stranice, tovari ko blesav pa na prvoj uvali ode sasija :osmeh: A kad treba da se opere sve e onda da vidis muku.
 
Do skoro je medju reparosima vazila izreka: Ne mogu oni oboriti cenu pevoza koliko ja mogu dici nastavke. Ili prevoz dole, nastavci gore :haha::haha:. Sad se doslo da nastavci ne mogu vislje a cena prevoza nikakva. Uopste nije samo repa, nego i ostali prevozi osim specijalnih transporta.
 
Redje vidjam i RINFUZERE na drumu, one komercijalke sa GAĆETINAMA
Jest bilo stavljamo gaće pa roknemo 35t kukuruza pa za Novi Pazar pa prodamo, pa skinemo gaće i utovarimo 40-45m3 bukovine
A jastuci se svi iskezeče osovine isto 3 traga pravi a MANČUGA ide ko besan

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sasvim dosta 15_20cm, a ako je dobar pod i stranice netreba mi smo imali skroz lep pod i stranice i rinfuz otvaranje leve strane gaće su bile na 20cm od poda ali su imale dole dupli šav da se ne izvuku
I imali smo dosta guste letve gore da ne bude stomak

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Dobre su stranice i pod ali ima lufta izmedju stranice i poda a hocu da produbim za jednu letvu, tako da mi gace dodju sad najjednostavnije resenje, al ne znam koliki preklopo da stavim da moze da ga masa izvuce sa poda, da me ne bi zajebavalo na istovaru
 
Društvo potrebna hitna pomoć
Kako da rastavim ovaj donji deo na klipu i da promenim gumicu curi ulje.
Ima neki kao seger u ovom zarezu na slici i kad ga gurnem unutra šta dalje.Pretpostavljam da ima caka ali je ne mogu provaliti.
c75e25d55a0306cb8e63187e2640ae8c.jpg
7f899c7e76b1c2ed5fe098a9deaa6e7c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Društvo potrebna hitna pomoć
Kako da rastavim ovaj donji deo na klipu i da promenim gumicu curi ulje.
Ima neki kao seger u ovom zarezu na slici i kad ga gurnem unutra šta dalje.Pretpostavljam da ima caka ali je ne mogu provaliti.
c75e25d55a0306cb8e63187e2640ae8c.jpg
7f899c7e76b1c2ed5fe098a9deaa6e7c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Stegni cilindar u stegu i sa rolcanglama odvrci taj deo,iz tog zareza krenuce da izlazi zica,to je osigurac,kad izadje skroz onda samo izvadis taj mali deo gde zavrces crevo.....**greška ga,lose objasnjavam,valjda ces se snaci nekako :D
 
Luka zaladni jednu gajbu vopia pa da kopamo taj sljunak ili sta vec...kamioni-avioni radovi.Dobri su zubi moze sta hoces:osmeh:

20190608_112600.jpg


 
Uf gobra korpa!!
Aj da radimo nešto
Neke kombinacije
Jutros kombinacije da pokosim neku detelinu zgrabim i izbaliram za jalovi kozu
Mislim da ima 60ari
Zovem drugare da kupe vopi, a ja dajem meso
Da je mi poijemo neće niko bolji
Kištra vopi ciao po glavi i polovka džibre i 2 kg kozurine
Ovisnici o HOLESTEROLU
Al volim jesti preživare čudo jedno
A trebamo ići u Ilok u HR. da radimo kvačilo na 560 u kompenzaciju za ILOČKI TRAMINAC


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Mani...kako ove vrucine razmisljam da napunim ovo vodom i da uskocim unutra:osmeh: ili jos bolje da uskocim unutra sas`cicom nekom a ti drmaj kasiku napred-nazad:cool:kad dodje kuci u masnicama cela ima da je pitaju ceri el`si ti bila u teranju ili se rvala sas`bikove.Lekcija za danas:Nema hupi-cupi u kasike.
 
Jbg ja nisam znao naoštriti burgiju dok nisam počeo raditi u neoplanti
Kad neki strugar tamo mi oštrio i pukne čoveku film i natera me da naučim
Ugao 118 stepeni
E sad u zavisnosti šta bušiš napadni ugao
Što je tvrdji materijal manji ugao
Ugao meriš sa dve matice to je 120 stepeni pa malo oštrije
Dobar kamen poravnat! Hladjenje da ne pregreje burgije i polako

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh