Alati i radionice

u traktoru nosim, 10,12,13,14,17,19,22,24 27 i 30-32 + cekic i kutija sa maticama i podloskama

a sto se tice radionice pravljenje je jos u povoju. bice na leto.
 
Uglavnom ono sto su uvazene kolege nabrojale. I po neku tvrdju i meku zicu obavezno!!!
 
Aaaa, bez pajsera nigde! Inače uvek imam rezervni klinasti kaiš u traktoru!
 
Ne idem nikud daleko, pa ni ne nosim alat sa sobom... Sva zemlja mi je u krugu 3-4km od kuce, pa ako se nesto i pokvari, nije problem.

U 549 je obavezno okasti ljuc 24-27 koji je posebno kupljen da se vozi u traktoru i da se ne vadi iz njega, posto zna "zaskociti" u drugoj brzini kad se tanjura ili sprema na nizbrdnici. Nije dugo, da kucnem o drvo, al vozio sam ga u 2. 12km do kuce, i od onda nosim kljuc...

u kutiji za alat na 539 imam osigurace, klinove, krpu, nekih sarafica sitnih, nozic za otvaranje gnojiva, eksera, spega, nadje se za svakoga po nesto.

Na kombajnu se u zatvi vozi kompletna kutija s alatom, jer se tu ne riskira ;)
 
Imam vraga sarenog... nema 549 kruti pod na kabini, samo debeli komad spuzve koji "popunjava rupe" i komad gume preko te spuzve...

Inace, trebam osovinicu sto drzi mjenjac raskovati, da ju mogu prstima izvuci. Tako je 15 puta lakse odglaviti mjenjac, nego odvrtat saraf, pa vracat snop...

na 539 kad se i dogodi, samo povucem zastitnu gumu gore, izvucem osovinicu, i podignem mjenjac. nanisanim ga u brzinu i izbacim ga. Vratim osovinicu i gumu i deri dalje. Sve skupa ne traje duze od 15 sekundi.
 
Nazad
Vrh