Alati i radionice

Zoran0230 je napisao(la):
I kada prođe sezona nađeš ono što si tražio a nisi mogao da nađeš,u žurbi si ostavio tamo gde mu nije mesto
tacno tako, samo sto ja to nadjem kad pocinje spremanje za sledecu sezonu :udri: :haha:
 
Znam šta je to, samo mi nije jasno gde ga na traktoru konkretno koristi. :)

Nadam se da nije za odvrtanje matica jer francuski ključ zna tako lepo da obogalji maticu da je kasnije moraš baciti.
Ja kad sam bio klinac tako sam se napravio pametan (mrzelo me da tražim ključ odgovarajuće veličine) i uzmem ja francuskim ključem da odvrćem maticu... Kad vide to moj Otac, takvu mi šljagu odvalio da sam čuo zvona obe crkve u Zmajevu! :haha:
 
ne mora da znaci , ja sam imao par francuskih kljuceva koji nisu ni kurcu :udri:
ali imam jedan skoro kupljen koji je daleko jači od klasičnog villjuskastog ::namigivanje:: do 32mm
 
Za neposlušne, dobije po glavi " francusko obrazovanje".

Ja u traktoru nosim raznih ključeva, pajser za odglavljivanje menjača, posebni čekić kada je sezona košenja,malu sekiru (to uvek) lanac za izvlačenje veliki i jedan mali za samo- izvlačenje, crevo za duvanje guma,raznih šafova, eksera, rezerni klin za topling , dva konopca, nož.
 
Jedno je kad čovek obrati pažnju kako postavlja ključ na maticu. A nekad u žurbi ne zategneš kako treba, okreneš i... Ode matica u peršun.
E, šljaga je bila preventiva da mi se ovo drugo u životu ne desi samo zato što francuski ključ neću više koristiti ni na prvi način. XD
 
U slučaju da mi je francuski ključ potrebno da odvrnem neki šraf ili maticu a nisam poneo ključ koji mi je potreban onda koristom francuski ključ.
@galki ako misliš na domaću ljutu ima i toga samo što je to u 578 a ja uglavnom idem sa 558 a otac sa 578 a ja sam naveo šta nosim sa sobom tj koji mi je alat potreban u 558 :ppozdrav:
 
pa i mi smo ti ko masine i nama trba odrzavanje :haha: :haha: :haha:mislim lakse se izdrzava.
 
U traktorima imam po komlet ključeva, čekić, klešta, nož(britvu), šafciger, poneki šaf,ekser... kad idem u šumu nosio sam dizalicu, montirače, lepak za gumu..
 
Nisam zaboravio, "pokilica" uvek ide uz traktor, ako se ogrebeš da izvršiš dezinfekciju, , ako te zaboli zub itd,itd ,ima ta pokilica 100 primena, nego nisam je naveo misliće ostali da sam bekrija ali inače nepijem jer smeta ženi.
 
Nazad
Vrh