Alati i radionice

Za bušenje su dobre ali mislim da za štemanje treba nešto ozbiljnije.
 
Kiraj je u pravu to je tiplerica,moze za neko sitno stemanje(blok,cigla),za stemanje je najbolje uzeti masinu koja samo stema to'jest nema uopste opciju da busi. E sad za kucne potrebe je dobra, ja licno imam hr2470 i za busenje je ok,u nekom stemanje mislim da bi zveknula brzo.
Danas kupio jos jednu novu malu brujku.

 
Baš za to mi i treba, ne planiram razbijati betonske zidove. Prije svega bušenje, a što se tiče štemanja za ono što inače odradim sjekačem i čekićem, da napravim prostor za kutije i slično. Ako se nekad ukaže potreba za teže zadatke biće novca da se kupi odgovarajući alat.
 
Mislim da je ta iskra ,original Kinez sa nalepnicom iskra.
Ma znam, ovo sam samo stavio primer da covec vidi kako izgleda. Bez plavog boscha, makite, dewalta, hikokija nema pravog posla sta god ko govorio. Fein i milwaukee nisam ubrajao jer je to ipak industrijski alat.
Kiraj je u pravu to je tiplerica,moze za neko sitno stemanje(blok,cigla),za stemanje je najbolje uzeti masinu koja samo stema to'jest nema uopste opciju da busi. E sad za kucne potrebe je dobra, ja licno imam hr2470 i za busenje je ok,u nekom stemanje mislim da bi zveknula brzo.
Danas kupio jos jednu novu malu brujku.

I kako si zadovoljan sa njima? Ja sam ovu g5030 imao na piku ali kupih makitin odvijac za iste novce....
 
elektro-pneumatski-cekic-vln-0805-villager12241-1.jpg

Ja sam ovakvu kupio pre par godina aj zatrebace da se izbusi nesto gde ne moze ova mala, medjutim od kad sam kupio sa njom nisam izbusio vise od desetak rupa. Ostalo je sve bilo stemanje i razbijanje iako je najmanji model ove vrste villagera 800w, zavrsila mi je veliki posao radi dobro naravno za kucnu upotrebu nije za majstore koji rade svaki dan, moja preporuka.
 
Uzeo sam Bosch 2_26 ili tako nešto uglavnom uzeo polovnu za 7-8 crvenih i dobro me sluzi za po kući, nešto štemanja bušenja baš je velika razlika u odnosu na obične bušilice takozvane "vibracione"


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kiraj je u pravu to je tiplerica,moze za neko sitno stemanje(blok,cigla),za stemanje je najbolje uzeti masinu koja samo stema to'jest nema uopste opciju da busi. E sad za kucne potrebe je dobra, ja licno imam hr2470 i za busenje je ok,u nekom stemanje mislim da bi zveknula brzo.
Inace
Ma znam, ovo sam samo stavio primer da covec vidi kako izgleda. Bez plavog boscha, makite, dewalta, hikokija nema pravog posla sta god ko govorio. Fein i milwaukee nisam ubrajao jer je to ipak industrijski alat.

I kako si zadovoljan sa njima? Ja sam ovu g5030 imao na piku ali kupih makitin odvijac za iste novce....
Zadovoljan skroz.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Љубо, је л' "Оков" ту код вас велики трговац са великим асортиманом и добрим сервисом, или ти је просто најближе да одеш до Игала, узмеш алат у руке и решиш шта да купиш?
Okov je veeeelika prodavnica u čitavoj CG a ima u BG i mislilm u Čačku. Drže od amaterskih, poluprofi i profi alata zaista dosta. Bosch, Dewalt, Hikoki, Stihl, Oleo Mac... plus ovi jeftiniji. Servis im je u PG i koliko sam ja imao iskustva ok su, meni je nekih djelova trebalo za mašinu kupljenu kod njih odavno, naručili su i nabavili mi sve što je trebalo.
U CG su u toj branši najjači Okov i Kips, ima i Centrometal, ostali su skromniji.
 
Да, имају онлајн продају и код нас. Баш ти си ономад поменуо да су код вас имали некакву акцију за пар "Хикоки" брусилица, па сам дочекао да то имају и код нас и пазарио их. После сам (или је то било пре - не сећам се више) код њих купио и "Лаворов" перач под притиском, опет на неком снижењу.. Какогод, за нас купце је добро да конкуренција постоји, а за све њих да имају рачуна да увозе и продају ту робу код нас.
 
Sastavih frankenstein-a ram i cilindar sa otpada 4000din pumpa od rashodovane rode, dobio i pumpu i rodu za dž. Jedino razvodnik i creva novi
33aabe7a54544351219d3a19ef0b7b98.jpg


Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Evo slike zive gume, jedan ovaj kolut 6 evrica.
caadf69d86958db8b34705c52ff7ca39.jpg


Poslano sa mog SM-A415F koristeći Tapatalk
 
@lekso jel to običan dvosmerni razvodnik i koja im je cena, ja sam napravio dosta dobru presu sa dvosmernim klipom i pumpa od kipovanja prikolice samo nisam stigao da ugradim razvodnik.
 
Ljudi dvoumim se izmedju dve bušilice : metabo sb e 800 2 s r+l impuls ili Metabo SBEV 1000-2 IMPACT? Šta odabrati ?!?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh