Alati i radionice

Danas kupljen raiborer.
vydereru.jpg
 
Da li neko ima ovu "Mazalicu" ili bar zna cemu sluzi i kako se koristi, radi na principu, kada se osloni vrh na nesto i pritisne, iz vrha izlazi mast... Cudnovato ali tako :D
242g3v8.jpg
[/IMG]
 
Vrh je na navoj i moze da se promeni, da li slucajno znate gde bih mogao da kupim standardni vrh, kako ste napisali (za obicne mazalice)???
Vidi na nekom buvljaku ili kod ovih što drže mazalice imaju valjda i vrh za mazalucu .ovo rus ili rumunska tehnologija slicnu imam od moskvica radi na pricipu osloniš se i udri po pritiskanju
 
Mnogo dobra stvarcica . Metalostrugari koriste takve mazalice , za mazanje msina. I ja sam imao jednu takvu .
 
Takve mazalice su nekada dolazile uz motorne testere, sa njima se mazao vrh mača tj. ona zvezda. Ćale je dobio kada je kupljena dolmarka 65-te godine, i dan danas radi, nekada je bio kvalitet a ovo sada sve za jednokratnu upotrebu.
 
Kad smo vec kod mazalica gde mogu kupiti kvalitetnu dekalamit pumpu??Ili koja je kvalitetna marka?:
 
Poslednja izmena:
A kad smo već kod Fadipa molio bi da pomognete ako znate gdje ima kupiti guma na klipu za njihovu nožnu pumpu. Ne koristim je često ali bi volio d je ispravna. Možda odgovara od nečeg drugog ?
 
Zvao sam tu gospođu, bila je veoma ljubazna i rekla mi je da će mi zameniti onaj dupli ključ ili celu garnituru!

Hvala na pomoći!

Bio sam u RTI i zamenuli su mi garnituru ključeva bez problema. Ipak, ni ova nije baš onakva kako piše na kutiji (i u katalogu), ali mi to nije smetalo... Naime, po katalogu i po onome što piše na kutiji, u garnituru ulazi ključ 6-7, a u ovom drugom primerku koji su mi dali nema tog malog ključa, ali je zato tamo colovni 21-23. Dakle, i dalje je 10 komada, samo što je umesto 6-7 (koji bi trebao da je tamo) stavljen 21-23. Jeste da taj 21-23 neću nikad koristiti, al' ni onaj mali ne bih, tako da mi je sve jedno... Hteo sam u stvari da kažem da mi je to totalno bez veze da se dešava kod takvog brenda (Carolus). Ili oni nisu ono za šta se izdaju, ili imaju jedne proizvode za boraniju kao što smo mi, a druge za zapad...

Uzgred, kad sam već bio tamo kupio sam i onu drugu garnituru (12 kom. okasto vilastih ključeva) koja mi se svidela na sajmu ali mi je bila preskupa. Nadam se da ću brzo prežaliti ovu kupovinu...:osmeh:
 
Nazad
Vrh