Alati i radionice

По правилу базичне електроде би требало да стоје у сушач да се загреју па онда следи варење
 
Nisam majstor ali godine i godine vezbanja i experimentisanja su me naucile da je slaba struja zavarivanja u 99 posto slucajeva,uzrok lepljenja elektrode
 
I ja sam došao do otprilike istog zaključka. Sa nekim elektrodama može i manjom strujom, ali uglavnom idem na gornju granicu od preporučene. Ako je materijal tanak i ne mogu sa velikom strujom jer ću progoriti onda pecnem elektrodu na neki otpadni metal, da se zagrije i nastavim dalje.

Naravno, materijal koji se zavaruje mora biti čist, tj. obrušen na bijelo bar u zoni zavara.
 
Da li neko od kolega ima ili zna nekog ko ima da proda vatrogasnu brentacu kao da slike?
041b3f0f3397d88f72c2e7c772bf7b61.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ima vatrosprem al je i cena dobra
 
Ima vatrosprem al je i cena dobra
Znam da su cene bas lepe.
Meni treba za sipanje ulja u koje kakva nepristupacna mesta al mi se iskreno ne daju bas tolike pare za nju.
 
Ima i jeftinije

https://www.superalati.rs/user/opre...jnerom-eq-16045/66_3960_241123_1_0_0/item.jsp
Pretpostavljam da ti varijanta sa kompresorom ne znaci mnogo
Upravu ste, ne znaci mnogo jer cesto po terenima nema struje tako da mi treba nesto sto jednostavnije.
 
Moj pokojni majstor je imao pumpu na "kurblu" napravljenu od neke motorne pumpe, cas posla pretoci ulje iz kante
Ima dosta majstora koji imaju pumpe na tu foru, kod mene dosta njih je prepravilo pumpu od volana od rusa i rade dobro.
Ovu brentacu koristi jedan moj drugar i stvarno prosto resenje a efikasno, plus nema nikakvog posla oko nje, nema pravljena nikakvog.
 
Ja ga busio obicnom burgijom za metal,oko 3mm debljine pleksiglas...nzm jel burgija za drvo bolji izbor ,nek proba obe i vidi kako je bolje.A po meni ne bi trebalo postavljati pleksiglas na nesto mekano dok busi ,moze da pukne ,obicna ravna drvena daska ispod mesta gde busi je dovoljno.
 
Majstori, kakva su vam iskustva sa pulsnim zavarivanjem u rel postupku??
Ima li efekta u lakoj bravariji (vrata,prozori,kapije) ili je pak namjenjeno za deblje materijale??
 
Nazad
Vrh