Alati i radionice

Ja probao kod dugara tu automatsku jeftinu, meni ono ne pase ::sramota:: , ne zatamni na vreme po meni, reko daj ti blago meni obicnu da radim....
 
Trebalo bi mi da kupim peglu za varenje plasticnih cevi, za rad oko pojilica i nesto instalacije u pomocnim objektima, sto bi rekli za povremenu upotrebu i brzinsko resavanje kvarova nista profesionalno, moze neki savet, preporuka sta uzeti..
 
Kakva su vam iskustva sa automatskim maskama? Planiram neku da kupim za povremenu upotrebu pa ne bih da trosim previse para. Par njih mi hvali one najjeftinije kineske al meni nesto ne odaju preteran utisak. Najvise me nervira sto me uglavnom mrzi da uzimam masku dok heftam pa onda par dana faca izgorena jer nekad i cele varove "mesam" ako je vec ustelovan aparat. Ovako, naglavim masku i ruke slobodne. Najvise mig aparat, rel manje (osim nekih ozbiljnijih reparatura), u buducnost je jako ozbiljan plan za neki ac-dc tig. Na umu mi je Jasic jer kontam aj malkice je ozbiljniji kinez a natrcao sam na kp na polovnu esab warrior masku pa se dvoumim. Najveci je problem sto sam navikao na din12 zatamnjenje a sve te kineske maske su uglavnom do max din11 dok esab ide do din13

Imao raxx iz okova, mene su oči pekle posle 20 elektroda. Sr... teško. Uzeo esab savage A40 model sa izmenjivom baterijom i progledao. Ne mogu da se tačno setim ali je bila oko 115e u Zona Var u zemunu. Skapiraš da su oči mnogo skuplje od maske.
 
I ja imam raxx, smeće, bačene pare. Pošto ne koristim često drugu nisam kupovao, koristim klasičnu masku i miran sam. Jeste da je lakše kad je druga ruka slobodna ali treba kupovati provjereni kvalitet isključivo.
 
Kakva su vam iskustva sa automatskim maskama? Planiram neku da kupim za povremenu upotrebu pa ne bih da trosim previse para. Par njih mi hvali one najjeftinije kineske al meni nesto ne odaju preteran utisak. Najvise me nervira sto me uglavnom mrzi da uzimam masku dok heftam pa onda par dana faca izgorena jer nekad i cele varove "mesam" ako je vec ustelovan aparat. Ovako, naglavim masku i ruke slobodne. Najvise mig aparat, rel manje (osim nekih ozbiljnijih reparatura), u buducnost je jako ozbiljan plan za neki ac-dc tig. Na umu mi je Jasic jer kontam aj malkice je ozbiljniji kinez a natrcao sam na kp na polovnu esab warrior masku pa se dvoumim. Najveci je problem sto sam navikao na din12 zatamnjenje a sve te kineske maske su uglavnom do max din11 dok esab ide do din13
Ja bih preporučio TECMEN ADF730S. Cena je 14800 din u Weldgas-u. Ima zatamnjenje do din13. Napomenuo bih da i Wurth prodaje Tecmen-ove maske.
 
Treba da kupim aparat za varenje hobi varijanta , varenje elektrodom , mada sam razmisljao i da uzmem sa kalemom al ne znam koliko je komplikovano raditi sa njim, neka preporuka
 
Hugong ili Jasic , od kad imam co2, elektrode koristim baš kad treba ,skoro pa zaboravio kako se "vodi"elektroda.
 
Varim vec par god ponesto kad zatreba ,elektro kinez . Ko god ga uzo fali ga , kazu kako moze sranje od 70e ovako dobeo da vari. . Znaci ja sam totalni amater pa me zanima kako od silnih profesionalaca niko nezna da mi objasni u cemu grijesim ? Kao smiju se a kad kazem ajd pokazi ,neznaju ili nece . Dakle znam da vodim,varim kolko tolko i bude to solidni , drzi uglavnom ,al imam problem u pocetku . Nekad mi se zalijepi elektroda 20,30 puta dok ne krenem, nekad popizdim i bacim sve . Kad krene onda nema nikakvih problema . Dok je vruce tak i ako stanem ,ponovo krecem bez problema . Samo prvi kontakt neznam nikako . Zivce nemam nesto al mi ruke ne drhte . Svi se naljute kad im kazem, qrz si ti varioc kad neznas da me naucis 🤪
..
 
Nazad
Vrh