Alati i radionice

Na japanskim motorima koje počešće radim, uglavnom su potrebni ključevi 12 i 14..
 
Bas sam pre par dana naiso na taj slucaj da mi je za motor trebao kljuc 12. Uzmem 13, vidim veliki, reko nije valjda 11, kad nije ni on vec 12. Sto je najgore 12 sam imao samo jedan i to u setu nasadnih kljuceva, ali sam nekako i sa njim uspeo da zavrsim poso.
Inace pre neki mesec u Nis ja i drug kupovali alat sa betona i u zivotu nismo videli vise kljuceva 14. Kako smo ceprkali i to na vise mesta malo malo pa kljuc 14.
 
nikad nisam upotrebio ključeve :23, 25 i 28 ostale jesam. jednom davno na sajmu tehnike reklamiralj nekakve nove ključeve koji kad prekoračiš moment oblajznu, Malo sam ih gledao i rakoh ja takvih ključeva imam pun kufer daj nešto što neće da oblajzhe,
 
Stigla igracka…

48e5a0e57b175357ce653b9550233bac.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je iz Kuzmina, od njega sam uzeo jedan set, 10000din., ovo sam narucio iz UK cena je bila oko
8.300din, skupo me izasla dostava… Al’ kako rade nije mi zao…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva su vam iskustva sa automatskim maskama? Planiram neku da kupim za povremenu upotrebu pa ne bih da trosim previse para. Par njih mi hvali one najjeftinije kineske al meni nesto ne odaju preteran utisak. Najvise me nervira sto me uglavnom mrzi da uzimam masku dok heftam pa onda par dana faca izgorena jer nekad i cele varove "mesam" ako je vec ustelovan aparat. Ovako, naglavim masku i ruke slobodne. Najvise mig aparat, rel manje (osim nekih ozbiljnijih reparatura), u buducnost je jako ozbiljan plan za neki ac-dc tig. Na umu mi je Jasic jer kontam aj malkice je ozbiljniji kinez a natrcao sam na kp na polovnu esab warrior masku pa se dvoumim. Najveci je problem sto sam navikao na din12 zatamnjenje a sve te kineske maske su uglavnom do max din11 dok esab ide do din13
 
Mnogo dobra stvar. Sad mi se cini da prosto ne bi mogo bez nje. Inace sam kupio TECMEN automatsku masku. Nije od onih najjeftinijih kinezara, a opet je bila dosta jeftinija od ovih poznatih. Ima dobre osobine na papiru, a i u praksi se dobro pokazala. Podesavanje zatamnjenosti mislim da ima bas do 13 i za brusenje ima. Tako da sam ja stvarno zadovoljan. Jedino mi jednom nije zatamnila kad mi je ostala preko noci napolje i pokisla, ali se odma vratila u normalu.
 
Ja svoju kinesku masku imam pola godine i zadovoljan sam. Platio je 17e i nijednom mi se nije desilo da se nije zatamnila na vreme kako su mi neki govorili. Isto moze da se podesava do din13 i ima unutra jos dva potenciometra za stelovanje kada ce se zatamniti.
 
XD,to jel ona zatamni na vreme ili ne ,necete primetiti,u pitanju su delici sekunde,primetice se nakon par godina,ili zavisi koliko se cesto vari.
Inace ,postoje obicne naglavne maske a ne ove sto drzite u ruci,to djubre sam ja bacio na smece.Obicna naglavna maska za sve one koji ne bi da odvoje bar 150-200 eura za istu automatsku,jer bar ja licno cenim moje oci i ne bih se igrao sa kineskim igrackama,znamo dobro kakvi su oni po pisanju specifikacija i njixovim odstupanjima od realnosti.
 
Nazad
Vrh