Alati i radionice

Trudimo se da sve uredjaje po kuci i alate zamenimo za Bosch, hvala Bogu nikad problema nije bilo ni u garanciji ni kasnije, uvek posteno odradi...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kupio sam na otpadu sajlu oko 20m,dobra je ,savitljiva,nije trula ima na njoj dosta katrana kao zastite neke.Mene zanima jel neko zna kako da savijem krajeve u omcu kao a da to bude jako,jel mozda to neke firme rade ?.Jer one zabice za sajle bas i nisu nesto,imao sam jednu tanju sajlu na kojoj sam krajeve u omcu vezao sa tim zabicama (3 po omci) i iako sam stezao koliko god sam mogao opet kad sam traktorom vukao nesto te omce se skupile i stegle oko klina na poteznici da sam morao skidati zabice da bi oslobodio sajlu....Vidim ovde se ranije pisalo nesto o pletenju sajle,ja pojma nemam kako se to radi ?.
 
Meni je firma koja radi vitla stavile debelu čauru za klin, omotali je oko te čaure i onda stisne u stroju sa aluminijskim umetkom i odlično.
 
To nzm gde da nadjem kod nas,a ne bih je nosio sad pola drzave dalje samo za to da odrade ....Nzm jel ovi sto rade creva za hidrauliku bi mogli nekako utisnuti neku cauru ,znam da imaju tu masinu za presovanje krajeva creva.
 
Imaš na YT kako se to radi ali ti to ne treba. Sa debljom sajlom idu i ozbiljnije žabice, stavi dve i nećeš imati problema. Imam takve slične sajle već dosta godina i svašta smo im radili, nisu pustile, čak i sa nekoliko traktora smo vukli kad smo zaglavili kamionku.
 
Ja kao pomorac koji je okružen sajlama raznih dimenzija potvrdjujem da nema jače veze od upletene sajle, zatim dolaze na red sajle povezane presovanim čaurama a tek onda ove sa žabicama. I ove sa žabicama su jake ali moraju biti pravilno postavljene, stegnute i u omči obavezno mora biti umetnut onaj limeni dio, ne znam kako ga ko zove, mi pomorci zovemo "radanča". Ta radanča služi da drži pravilan oblik omče i da se troši umjesto sajle jer je mekša.

 
Da li su još uvek poštarine za Srbiju preko aliexpressa velike?
Мени је за 10дана стигло поштарина је била неких 30еур али ако је износ плаћене робе већи од 50еур онда подлеже царини која није мала. Пошаљу ти неке глупаве формуларе да попуниш да може да се оцарини.После тога нисам узимао ништа тако да не знам каква је ситуација сада.
 
Nazad
Vrh