Alati i radionice

Кад су већ поменути каблови за ИТ опрему, да питам нешто, али не о кабловима, већ о конекторима на њима. На једном крају је класичан "шуко", а на другом онај правоугаоног пресека са две оборене ивице. Не знам ознаку таквог конектора, али свакако је има. Е сад, набасао сам на кинеским он-лајн продавницама на те расклопиве конекторе (за разлику од оних на ИТ кабловима, који су заливени). Је л' неко видео код нас такве расклопиве конекторе, па још са изводом кабла под 90 степени?
Potraži na Google-u C13 konektor pod uglom. Ima i kod nas da se kupi.
 
То да се конектор зове Ц13 сам јуче скапирао и од тога почињем претрагу. Изгледа да није роба која се тешко налази.
 
Zajebano je kad trazis nesto a ne znas tacan naziv, pomislis da ne postoji kao rezervni deo
Taj kabal za brusilicu sam kupovao u radnji specijalizovanoj za lezaje, odakle njima, Bog zna, drugar mi rekao da trazim kod njih.
Silikonski i bas mekan, odlicno deluje, na jednoj brusilici mi je vec 2 god, kao nov je i dalje. 3m duzine oko 1 crvene, naravno vile zalivene.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni se tako desavalo par puta da znam sta mi treba, ali ne znam naziv. Odem u radnju i pocnem da objasnjavam i kad razmislim ni meni samom nije jasno sta sam reko, al prodavci uvek shvate sta trazim.😆
 
Najsigurnije je kad se nešto traži specifično, ponijeti uzorak. Često u različitim trgovinama isti proizvod ima drugo ime
 
Ej Luka , ili neko drugi ...Ima li kakva fora za odvrtanje km,ili mb matice kako se vec zove ? Na zadnjoj osovini bagera, zf osovina drzi trubu i lezaj . Nije klasicna km matica , nego ima spolja navoje a utori za odvrtanje su sa cela . Pokusavam sjekacem i cekicem , ide , okreno sam par krugova , ali jako sporo , nikako da popusti . Donio sam od druga alat koji je napravio sa dve kockice za utore i polugom navarenom ali nemoze samo oklizne ,nema sta da ga gura prema matici . Jedino da zavarim alat za maticu ali glupo mi .
Nadam se da ste razumili . Dosadilo mi cekicem ide jako sporo.
 
Treba mi pomoć u pokušaju izrade ispitivača ispravnosti rotora.
Unimerom sam ispitivao do sada ali desi se da unimer pokaže da je u redu a rotor varniči .
Imam trafo od pumpe veš mašine ,ima dva namotaja .Negde sam pročitao da ide jedan namotaj ,ili u sredi ili na jedan krak magneta .
Probao sam ovako ,ali pošto nije fiksiran kada krenem da okrećem okrenem i trafo .Šta raditi ?


 
Treba li nekom zica za varenje prodajem povoljnije nego iz radnje.Okolina ks, neisplati se da saljem tezak kotur 15kg.

zica

Ima nekoliko kotura.
 
Konačno sam nabavio bušilicu, tažio sam na konus ali ova je naletela. Sarlah Pirot, futer do 13mm ali sa redukovanim burgijama može da buši do 16mm bez problema. Livena je i dosta teška, možda bi trebalo da se postolja opeskuju i ofarbaju ali za sada će ostati ovako.



 
Ja bi stavio veci futer samo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A sta ce mu? Realno te male busilice ni nemaju snage a nisu ni pravljene za vece precnike burgija, druga stvar je sto je to radionicka busilica da bude povremeno upotrebljena i to je to. Onaj kome svaki dan treba busilica da burgija vece precnike, taj i kupi vecu jer mu posao zavisi od nje.
Zamisli kupis auto sa 3.0 motorom da imas eto tako... Do prodavnice po lebac da odes
 
I meni danas bilo dosadno pa raskupusao jedan stari Bauer motoreduktor. Cuju se lezajevi pa spremam za sezonu. Ovo je vec ne znam ni ja koji da mi dopadne ruku i stvarno mi je odusevljenje kako je kvalitetno odradjen. Stvarno covek da uziva kada radi na tim starim Bauer ili Sew Eurodrive reduktorima. Nisam slikao elektromotor al i on je upakovan odlicno.
Kakvi su mi azijati zagorcali zivot sa tankim materijalima i nepotrebno komplikovanim resenjima ovo je pesma
IMG-20210718-210722029.jpg
IMG-20210718-210747228.jpg
 
Nazad
Vrh