Alati i radionice

Idemo dalje sa alatom iz kine :)

LED lampa veca je dobra oko 180min svetli.
Manja isto je dobra ali mnogo brzo se izprazni... 35min plafon.

T krckalica sa bitovima je solidna i bas me iznenadila.
5bef25b4f3b19241c8a0ed67c9bfe83f.jpg
f409a5cc42f1a0f642499ce3aae9e9c6.jpg
bd05e9374dbbcef71243aa80ecc81544.jpg
4d189dd6abf7fe2e46437c9a5d040805.jpg
 
Konačno sam nabavio bušilicu, tažio sam na konus ali ova je naletela. Sarlah Pirot, futer do 13mm ali sa redukovanim burgijama može da buši do 16mm bez problema. Livena je i dosta teška, možda bi trebalo da se postolja opeskuju i ofarbaju ali za sada će ostati ovako.
Koja je cena?
 
Ne znam gdje bi napisao, probacu ovdje, moderatori nek prebace ako ima odgovarajuca tema.
U pitanju su elektromotori. Na pogon susare za kukuruz stavili smo motor od 7.3kw ( 1440 obrtaja). Precnik remenice na motoru je 15.5cm, a prenick remenice na susari je 50cm. Kad je kukuruz sirov ovaj motor od 7.3kw tesko mu je i izbaci ga sklopka nakon nekih 30min rada. Kad je kukuruz suv okrece bez ikakvih problema. E sad mi pojedinci kazu kad bi stavio motor od 6-7kw (2800-2900 obrtaj) da bi taj dosta lakse okretao. Znaci na ovaj brzi motor bi onda dolazila jos manja remenica oko 8cm precnika. Razumije li se neko oko snage motora? Ja sam mislio da kupim jaci motor od 10-11kw 1440 obrtaja. Sad ne znam sta da radim…
 
Taj sa vise obrtaja ima vise obrtaja ali manji obrtni momenat. Dve varijante imas, jedna je da stavis taj brzi motor al da ga usporis frekventnim i time ces mu pojacati snagu al ces verovatno dobiti isto stanje kao i sto je sada ili druga (sigurnija varijanta) je da stavis jaci motor i ne mislis. Potrosnja struje zavisi od upregnutosti motora pa neces neku vecu potrosnju struje osetiti. Treca varijanta je da ispitas zastitnu sklopku, mozda je ona oslabila pa iskace lako ili je kontaktor los i zaprljan.
 
Same , taj motor pogoni puzni elevator jel tako ? Jel neki fabricki Italijanski, Francuski ili je neko radio ovde ? Koliki je zazor puza , razmak izmedju spirale i zida cijevi ?
 
Da pogoni spiralu u susari. Susara je Italijanska, fabricki je predvidjena da je traktor pogoni ( potrosi traktor 60-70l za jedno susenje). Ne znam zazor, mogu sutra izmjeriti. Hocemo da prepravimo na elektromotore.
 
Trebalo bi onda da je ok. Ovde kad rade majstori , iz glave , obicne naprave premali zazor pa to trosi snagu nepotrebno . Pricam napamet al mislim da bi u tom puzu zazor mogao biti 3 do 5 cm i nece se gubiti na brzini prebacivajja zrna .
 
Znam ja sve potrebne obrtaje puznog transportera i ventilatora. Zvali smo firmu u It..
 
Na pogonskon vretenu treba biti 450 obrtaja. Kolega je stavio motor 9kw 1440 obrtaja, ali je dosta usporio na 320 obrtaja. Ventilator bi trebao biti oko 1730 obrtaja, on je svoj usporio na nekih 900 obrtaja.
 
Nazad
Vrh