Alati i radionice

Kupovao sam te rasklopive (i muške i ženske) ranije dosta, dok sam pravio kojekakve elektrokutije.
Mogu se upotrebiti za mnoge namene.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ja sam na jednu staru Iskru stavio nov gumirani kabel (+ gumirani utikač), ali ovde kod nas nisam mogao da nađem dvožilni (kakav je bio originalni), već samo trožilni. Da li može negde da se nađe dvožilni gumirani kabel?
Kupiš na pijace produžni silikonski pa ga "seckaš" po potrebi.
 
Па ти дођеш нешто као форумски "постапокалиптични проналазач"*. :)



*- има онај Шваба што вади свашта са отпада и снима за свој Јутјуб канал.
 
Nisam ni obraćao pažnju na te produžne, ne znam ni da ih ima dvožičnih. Pretpostavljam kakvi za kosačice...
 
Па ти дођеш нешто као форумски "постапокалиптични проналазач"*. :)



*- има онаш Шваба што вади свашта са отпада и снима за свој Јутјуб канал.
Ima me na tubu ali bez govora te me niko ne gleda.Loš sam govornik . :ppozdrav:
 
Kupovao sam te rasklopive (i muške i ženske) ranije dosta, dok sam pravio kojekakve elektrokutije.
Mogu se upotrebiti za mnoge namene.
Купов'о код нас, у обичној продавници "Добар дан, имате..." - "Имамо, изволите..." - "Фала. довиђења!"?

Наравно да се могу употребити за многе намене, а ја бих да га употребим да уштедим себи новце за једну посету маркету у вароши - кабл за "Кирби" усисивач од десет метара, са тим уливеним конектором под 90 степени, код нас кошта око 7000 динара. ....им седам 'иљада мајки.... ја...
 
@Zorge
Pa ako me pitaš dali sam ušao u lokalnu bakalnicu i kupio taj specijalizovani elektromaterijal-moj odgovor je 'ne'.
Imaš dosta radnji gde se to može nabaviti, recimo, ove gorenabrojane..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Капирам да не можеш да то пазариш у локалној гвожђари, већ у малчице више специјализованој продавници, али добро је да су те продавнице овде код нас. Ако ништа друго, могу да их позовем и као лаик угњавим током минуте или две о томе шта ми треба, а да ме они разумеју, без да им наводим неке ознаке. Потражићу у таквим продавницама.
 
Ovakvi kablovi mozda mogu da se nadju po vasarima i servisima gde popravljaju elektroniku.

Mozda i na it forumima, pogledacu kuci mozda imam tako nesto ali tesko.

Probaj onim radnjama da posljes sliku ili kada bi znao tacan naziv kabla to ce biti od pomoci.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ja sam video jedan takav rasklopivi (ali ne pod 90) na nekom rešou. A ovako u prodavnicama nisam video poseban konektor.

Nego, sad me ovo Zorgeovo pitanje podsetilo na nešto... Da li desktop kompovi (sa metalnim kućištem i šuko kablom iz napajanja) moraju da se vezuju samo na šuko konektor? Evo zašto pitam, video sam da sad električari stavljaju neke euro konektore (gde se može birati sa tri, pet ili više pojedinačnih utičnica - ne znam kako se to zove), i kažu da su za kompove ali ni jedna utičnica u tom konektoru nije šuko.
Jel mislis na modularni program, tu imas opciju za klasican suko,bez uzemljenja,antenu za Tv, slabu struju..
 
Mogu da poručim od Boša.
Mrežni priključni vod EU 4,15m 2 x 1,0mm H07 RN-F
1.312,50 Din.*+ PDV

Kako je mašina kupljena za 500 dinara ,ovo bi bila loša investicija.
Po nekad se potrefi da na pijace ili vašare naiđem na kablove koji su skinuti sa kojekakvih mašina.Uglavnom ih kupim za 100 dinara.Prošle godine sam odjednom kupio 6 komada.
Ja na malu brusilicu, busilicu stavio od usisivaca, ima ih po odpadima dosta a dugacak je kabal.
 
Pa valda se tako zove, ne znam, ne razumem se u to. Izgleda kao tri spojena konektora koji nisu šuko već onako za tv, kasetofon, i slične. Da li sad u taj sme da se uključi šuko utikač od kompa? Mislim zbog bezbednosti, tako nema uzemljenje i zaštitu...
 
Капирам да не можеш да то пазариш у локалној гвожђари, већ у малчице више специјализованој продавници, али добро је да су те продавнице овде код нас. Ако ништа друго, могу да их позовем и као лаик угњавим током минуте или две о томе шта ми треба, а да ме они разумеју, без да им наводим неке ознаке. Потражићу у таквим продавницама.

Dalje je na tebi
 
Pa valda se tako zove, ne znam, ne razumem se u to. Izgleda kao tri spojena konektora koji nisu šuko već onako za tv, kasetofon, i slične. Da li sad u taj sme da se uključi šuko utikač od kompa? Mislim zbog bezbednosti, tako nema uzemljenje i zaštitu...
To je za uredjaje bez uzemljenja,recimo na isti nosac umesto ta dva moze da ide klasican suko sa uzemljenjem.
 
Nazad
Vrh