Alati i radionice

Na taj tomos sam alergican, imao nekad pumpu za vodu sa tim motorom...
Sad imam Villager, 4 takta, odusevio me motor.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li znate nekoga ko bi mogao da odradi cetvrtastu rupu na lancaniku 25x25mm,da li se to radi provlacenjem ili nekim drugim postupkom ne znam,interesuje me da li neko zna ko bi to mogao da odradi?
Postoji i alat koji se stavlja na glodalicu sa kojim se buše četvrtaste , heksa, okta itd. rupe. Ako nadješ nekog ko će da se zeza sa jednom rupom javi i meni i ja tražim nekog da mi se smiluje i uradi mi to.

Mirosti mislim da sam našao čoveka ovde koji će mi napraviti deo (bez četvrtaste rupe). Tako da ... hvala u svakom slučaju... mada ne znam možda mi i zatrebaš. Ne znam koliko je ovaj siguran.
 
Postoji i alat koji se stavlja na glodalicu sa kojim se buše četvrtaste , heksa, okta itd. rupe. Ako nadješ nekog ko će da se zeza sa jednom rupom javi i meni i ja tražim nekog da mi se smiluje i uradi mi to.

Mirosti mislim da sam našao čoveka ovde koji će mi napraviti deo (bez četvrtaste rupe). Tako da ... hvala u svakom slučaju... mada ne znam možda mi i zatrebaš. Ne znam koliko je ovaj siguran.
Dogovorio sam sve sa kolegom Mirosti.
 
Mirosti od tog motora covjek samo secer moze da dobije. Kad se zainati nece upaliti da si Bog.Imao 2,isto kao i deks. Cudo tehnike.
Vidi kolega, svaki motor ima sveto trojstvo: Kompresija, Struja, Gorivo.
Bilo šta od toga da nevalja, šećer je neminovan. Ni jedan motor ne zeza ako su te tri stavke u redu.
Obzirom da je moj motor bukvalno u fabričkom stanju(kompresija skoro 10 bara), karburator je toliko prost da u stvari i nemože da zeza, ostaje samo struja da se održava. Proverio sam motor kompletno, sredio karburator, naštelovao paljenje po Saletovim instrukcijama.
Upalio od prve, i kasnije stalno pali od prve i radi perfektno.
Nemam nameru nešto mnogo da ga koristim, ali koliko ja poznajem motore, ovo nebi trebalo zezati..
Btw, imao sam ja gadnih iskustava i sa modernim Kubota motorima, gde nema ništa prosto, nego je sve zakomplikovano do jaja.
Lombardini benzinci su tek posebna priča..
Tako da, kako se kome zalomi..
 
Imam isti ovakav tomos motor. Slabo korišten, jedino me malo stater na njemu zeza, teško se vraća. Pali uvijek nema da neće. Još ima uljni filter zraka. Uz minimalno održavanje traje jako dugo.
 
Kakva su vam iskustva sa manjim aku bušilicama/odvijačima? Ovako nešto.


Nije da treba svaki dan, ali bi se sigurno često koristila za sitnice i vijke do 40-50 mm. Jesu li upotrebljive za to ili da se ipak ide na veće modele sa 18V baterijama?
 
Imam takav, odlicna stvarcica.
Kidao sam srafove m6 sa njim koji su bili malo rdjavi.
Od kad sam uzeo koristi se skoro svakodnevno.
Mogla bi biti malo jaca baterija, u busenju recimo brzo skapa..
Uglavnom sam prezadovoljan

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo ih nadmašili su sami sebe.


!!700A!!

Taj ko kupi i misli da je 700a i nije za bolje. Monofazna struja na aparatu za zavarivanje realno može 180 da izgura koliko ja znam. Da makar ta čuda prikazuju stvarnu struju bilo bi lakše. Ovako moraju da prave sebi tabelu 350=80 aha to je to. Vari 2,5mm elektrodu na 350a
 
Kakva su vam iskustva sa manjim aku bušilicama/odvijačima? Ovako nešto.


Nije da treba svaki dan, ali bi se sigurno često koristila za sitnice i vijke do 40-50 mm. Jesu li upotrebljive za to ili da se ipak ide na veće modele sa 18V baterijama?
Ja imam zelenu istu već 5 god i prezadovoljan sam. Vredi svaki dinar. Još sam je uze na nekoj akciji za 6000!


Vidi koja je razlika u ceni pa ako kažeš da ti netreba svaki dan slobodno uzmi zelenu. Jedina razlika je u tome što plava ima zamenjivu i dodatnu bateriju i 2 brzine. Sem toga i boje potpuno su iste
 
Evo kolega slika od pre par dana, još se sa pumpom viliger mučimo nikako da dobijemo da ima normalan hod ručice gasa, karburator se lepo otvara zatvara. A pumpa sa malim pokretom ručke radi tako jako da će se raspasti. Najveća dilema nam je za šta služi taj kraj poluge za koje su zakačene opruge, da li on treba da se kreće ili da bude fiksno? Da li je to neki regulator kao kod travokosačice?
3f04ca23667be5c28e1e3712f8fe4a11.jpg
09b46b169a8f1f7adcc1fcf2a0da6f98.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
I u tome je problem,jedna opruga je nesto karabudzena kracena a druga je otkacena. Probaj raskaci to pa vidi kako onda prima gas i kako radi ako je tako ok onda moras ovo da sredis mada moze i bez njega, rucno odredis jedan gas i teraj

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jako slicno kao i na motornim kosilicima,kad uleti u vecu travu sama sebi regulise gas,nikad ne radi na nekim nenormalnim obrtajima kao kod jednog mog komsije npr ,bar jedno 6-7 godina je jadna kosilica tako radila,kao avion da polece,ja nzm kako tu nije klip izletio napolje....
 
Evo kolega slika od pre par dana, još se sa pumpom viliger mučimo nikako da dobijemo da ima normalan hod ručice gasa, karburator se lepo otvara zatvara. A pumpa sa malim pokretom ručke radi tako jako da će se raspasti. Najveća dilema nam je za šta služi taj kraj poluge za koje su zakačene opruge, da li on treba da se kreće ili da bude fiksno? Da li je to neki regulator kao kod travokosačice?
Da, isti princip kao kod kosčica koje imaju regulaciju gasa sa palicom. Kad padne broj obrtaj cntrifugalni u motoru hvata, pomera poligu i povećava gas. Dodavanje gasa mislim da se opštaju opruge tako da lakže regije.

Što kaže kole... problem je ili sa tim centrifugalnim regulatorom gasa, ili sa oprugama. Mada po tome što govoriš i po tome što vidim opruge su 99% . Veća je iskrvljena, manja otkačena i čini mi se istegljena malo.

Evo kako treba da izgleda veća. Sam da ih kriviš i šteluješ ne vredi jer je to jako fino podešeno i čim jedna od 2 opruge nije i malo iste dužine ne funkcioniše kako treba. Kupi obe opruge... Ako ne možeš da nedješ za pumpu verovatno pasuje i od njihovih kosilica...
 
Nazad
Vrh