Alati i radionice

Kolege pomagajte, već dva dana gledam u pumpu za navodnjavanje viliger i ne mogu da skapirao šta je problem, sve na njoj je ispravno sem podešavanja gasa, kad sve namestim i dodam samo malo gas na ručici ona radi već na 110% gasa a ako malo pipnem polugu unazad skoro se ugasi, one polugice i opruga su na svom mestu. Izludeo ovih dana

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja sam sekao više auto gas boca, isto izvadim multi ventil pa napunim vodom kasnije ispustim vodu pa sečem!
Uvek sam se plašio eksplozije
Tako radim i sa rezervoarima koje zavarujem!!
Bio sam prisutan kad je bure od nafte pri sečenju brusilicom bacilo čoveka pa se bojim

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Најпростије за варење резервоара је да убациш црево и пустиш ЦО2 лагано да цури у резервоар и можеш да му радиш шта хоћеш. Ми тако крпимо све резервоаре од бензина и нафте просто и сигурно,а не јебаваш се са водом.
 
Mislim da ne moze bas svaki motor da se kontrolise fr. Regulatorom
Ne znam... ne bih da ulazim dublje pošto nemam mnogo znanja i iskustva sa frenkfrentim regulatorima, ali koliko znam asinhroni, indukcioni motori koji se najčšće nalze god nas mogu biti njima regulisani. (uz problem koji je neko naveo sa nedovoljnim hladjenjenm pri malim ortajima)
 
Trofazni/višefazni elektromotori se regulišu frekventno, a monofazni motori nemogu.
Ona elektronika koju sam prikazao nije za promenu brzine obrtanja, nego za start i popravku faktora snage..
 
Izuzetak u tome su monofazni motori koji su samo kondenzatoruma prevezani a ustvari su trofazni. Nemaju startne i glavni namotaj kao klasicni monofazni odnosno imaju sva tri namotaja ista.
Jedina opcija sa monofaznom strujom je kao sto je vec pomenuto, fr regulator monofaznog ulaza a trofaznog izlaza. Ima ih, nisu retki uopste.
Reda radi, regulatori za 0,55kw su tu negde od 60-80e polovni. Treba samo voditi racuna da nema u blizini osetljivih elektro uredjaja zbog suma koji proizvde al i to se resi širmovanim kablovima
 
Tako je Neško. Samo voditi račun da se trofazni motor za taj fr.regulator uzme obavezno da može raditi u trouglu 3x220V, na zvezdi je slaba snaga.
 
Jel poznato nekome kako se reguliše brzna na motorima koji se koriste na ventilatorima, aspiratorima...

Imam sledeći problem u aspirator hoću da ubacim motor od ventilatora (pošto je njegov crko) ali bih hteo da zadržim postojeće dugmiće za brzine koji su elektronski. Ventilator koji želim da ubacim ima mehaničke prekidače.
Evo slike :


 
Da li znate nekoga ko bi mogao da odradi cetvrtastu rupu na lancaniku 25x25mm,da li se to radi provlacenjem ili nekim drugim postupkom ne znam,interesuje me da li neko zna ko bi to mogao da odradi?
 
To može odraditi svaka bolja mašinska radionica. U seriji se radi provlačenjem, a jedan komad se radi štosovanjem.
Da si bliže, pomogao bih ti oko toga.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Evo jedne male 'modernizacije'..

e3d5399c0719d307f630b606b7fcf57c.jpg


Zahvaljujem majstoru Saletu Brkinu na konsultacijama za osposobljavanje ove motorčine iz '79..



Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
7a603ca416c574382dd3e5f0b0dbe430.jpg
 
Poslednja izmena:
Ми имамо овакав мотор баш са мешалице чак је отац и крупару био направио на овај бензинац,добра ствар негде где нема струје.
 
Dobra stvar kad se radi sa mašinom. Ako se rijetko koriste samo više brige oko održavanja. Trimer, motorna prskalica, pumpa za vodu, motorna bušilica za zemlju, motorka. Donedavno sam imao i taj motor za mješalicu. Pa ko da se sjeti svima prići i po nekad upaliti?
 
Pravo da ti kažem i ja ću je za sada radije koristiti sa ovim motorčetom, jer mi odgovara što može da okreće brže i sporije, a nije zanemarljivo ni rasterećenje u petljanju sa strujom.
Troši zanemarljivo..
Pali uvek od prve..
Nije loše uopšte..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh