Alati i radionice

Ja sam sekao više auto gas boca, isto izvadim multi ventil pa napunim vodom kasnije ispustim vodu pa sečem!
Uvek sam se plašio eksplozije
Tako radim i sa rezervoarima koje zavarujem!!
Bio sam prisutan kad je bure od nafte pri sečenju brusilicom bacilo čoveka pa se bojim

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kad se pritisci izjednače, u boci ostane dovoljno plina da u kombinaciji sa vazduhom, koji je ušao, stvori zapaljivu smjesu.
Pošto ta zapaljena smjesa nema prostora da normalno sagori ona detonira. Isto kao barut. U zatvorenom dođe do eksplozije a na otvorenom gori plamenom.
Pošto je plin teži od vazduha da li bi pomoglo da se boca okrene naopačke? Može li se ventil odvrnuti iz boce?
 
Ventil se odvrće i dobiješ otvor kroz koji sipaš vodu,drugačije ni ne pomišljaj da sečeš.

Zatvoren prostor,toplota i isparenja nikako nisu dobra kombinacija,ima brdo primera kako su ljudi stradali.
 
Ja sam sekao više auto gas boca, isto izvadim multi ventil pa napunim vodom kasnije ispustim vodu pa sečem!
Uvek sam se plašio eksplozije
Tako radim i sa rezervoarima koje zavarujem!!
Bio sam prisutan kad je bure od nafte pri sečenju brusilicom bacilo čoveka pa se bojim

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Rezervoare jedino od traktora varim,ostale nikako.Prisustvovao sam vise puta kada su eksplodirali akumulatori,jednom rezervoar...da ga j..em sto cu da zaradim hiljadu dve dinara.
Auspuhe sam pre krpacio vise jok,kad propadne samo nov.
 
Posle mi komsija nastavio pricu zasto je toliko ispirao tu plinsku bocu. Kaze da je pre toga sa otpada pokupio neko limeno bure valjda od razredjivaca. Bure normalno ima otvore, ali ga nije punio vodom i kad je poceo da sece eksplodira i odbaci ga. Sreca bila mu otvorena vrata od garaze pa se detonacija razlegla i nije imao neke vece posledice.
 
Uvijek ostane neki džep plina kojem treba vremena da izlapi. Zato je najbolje sipati vodu do vrha i okrenuti bocu nekoliko puta da plin ne ostane negdje zarobljen.
 
Rezervoare jedino od traktora varim,ostale nikako.Prisustvovao sam vise puta kada su eksplodirali akumulatori,jednom rezervoar...da ga j..em sto cu da zaradim hiljadu dve dinara.
Auspuhe sam pre krpacio vise jok,kad propadne samo nov.
Ispoštuješ proceduru zavarivanja rezervoara i uradiš bez problema

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Napuniš vodom i to je to. Ne preteruje te. Ako ispriš dokle god se oseti na plin, naftu il benzin onda je nikad nećeš ni seći. Kupi novu.
Za eksploziju ipak treba da postoji odredjena koncentracija gasa-kiseonika i još po nešto. Ko ne veruje nek proba da izazove kontrolisanu eksploziju.
Punjenje vodom je sasvim dovoljno.
 
Imam Einhell brusilicu malu (nekih 5 godina) i štemalicu nekih 15 godina. Brusilica se pošteno naradila ali štemalica (štema i buši, ima SDS prihvat) je izbušila hiljade rupa i ištemala tone betona, bez pretjerivanja, srušila pola štale (zidove), lupao ploču u štali sa njom (čini mi se oko 4m2), renoviranje u kući (3 ozbiljna posla u tih 15 godina, jednom sam neke zidove vadio, 2 prikolice šuta polupala), kada je 2018. dizan sprat na kući sa njom polupa ploču da prodju stepenice 6m2 i 15cm debljine, lupao betonsku konzolu na kući ukupno 38 metara dužine i 0.6m širine, lupala ploču kada je uvodjeno centralno grijanje da se provuče dimnjak...ne mogu se sjetiti ni 50% posla koji je odradila i još uvijek radi, nema lufta u glavi, sa njom sam prije par dana bušio rupe za tiplove fi6 kada sam postavljao zebra zavese na spratu, izbuši savršenu rupu. Nema danas više takvog Einhell alata, skontali su i oni da se ne isplati praviti takav kvalitet. Zet je prije 3-4 godine kupio istu takvu Einhel (isto izgleda, ista snaga i sve ostalo) i crkla je u prvom poslu kada je radio centralno grijanje i trebalo jedan zid porušiti.
Nista vise nije kvalitetno kao nekada. Evo juce nadjem kod sebe iskrinu staru busilicu i sva je od metala, kad bi pala na pod prvo bi pogledo je pod prezivio pa onda ona. Nikom se vise ne isplati praviti alate kao nekada koji ce doziveti i 100 godina. Einhell prije 15-20 godina je sigurno blizu sadasnjeg kvaliteta vecih marki elektricnog alata.
 
Potpuno se slažem, ja imam veliku žutu približno15 godina možda i koja više četkala ,brusila,naseklaa se crepa i svega ostalog. jedino joj je zvizno potenciometar za meki start pa sad drma ko stara "iskra" pri uključivanju.(y)
 
Jedna stvar je kad lupetaš svoje uobičajene budalaštine, glup si i to je u redu. Ali ovo su ozbiljne stvari, daješ savete, a nemaš pojma o čemu pričaš.
Nekad je dovoljno samo naliti vodom, a nekad nije.
Ja tebe ne vredjem niti imam nameru da se spuštam na taj nivo.
Jel sam ja savetovao ljude da rade nešto što je nesigurno? Ako se plašiš da sečeš bocu nakon što si je punio vodom nemoj to ni da radiš jer je realnija opasnost da ti brusilica ispadne iz ruke i povredi te
Jel si ti čuo za slučaj da je nekom eksplodirala boca nakon što je dobro napunio vodom? Voleo bi da neko uradi eksperiment i namerno izazove eksploziju na taj način. Može, ako je izsprazniš i daš jo dovoljno vremna da se isparnja nakupe ali i to je jako malo verovatnoća. Zato je najbolje seći dok je voda unutra.
 
Poslednja izmena:
Ja tebe ne vredjem niti imam nameru da se spuštam na taj nivo.
Jel sam ja savetovao ljude da rade nešto što je nesigurno? Ako se plašiš da sečeš bocu nakon što si je punio vodom nemoj to ni da radiš jer je realnija opasnost da ti brusilica ispadne iz ruke i povredi te
Jel si ti čuo za slučaj da je nekom eksplodirala boca nakon što je dobro napunio vodom? Voleo bi da neko uradi eksperiment i namerno izazove eksploziju na taj način. Može, ako je izsprazniš i daš jo dovoljno vremna da se isparnja nakupe ali i to je jako malo verovatnoća. Zato je najbolje seći dok je voda unutra.
To sam upravo htio da pitam, zašto se ne seče dok je voda unutra, jes da će početi da izlazi kad prosečeš ali nabi crevo kroz otvor za ventil i pusti vodu neka teče.
 
Nema servisne podrške nema garancije,samo možeš da dobiješ pare nazad,al ko da nadje račun :D

Zamenio ga odmah Villager 10.000 i dve godine garancije,mnogo ozbiljnija mašina i teža.A i uz Villager se dobija mast za glavu,uz parkside ne.Pribor je isti tako da sad imam dupli,ako ništa drugo.

Otvorio sam ovaj Parkside,da vidim da nije prekidač,al nije,mrzelo me dalje da se zamlaćujem struja stiže do četkica.Sumnjam da nema neki osigurač,al kako proveriti kad nema servisne podrške.Prosto mi je čudno da je izgoreo zbog tako sitne stvari.Stari original Hilti dok nije pao sa sprata je mučen mnogo više i kad zapne u armaturu ili gredu zna da se otme kao besan,ovaj je bukvalno zakačio armaturu i stao.
Ja imam Villager već 3-4 god i radi sasvim solidno
 
Jedna bitna stvar koju niko nije spomenuo, u zatvorenim sudovima tog tipa može biti talog"nečega" što i pored vode može da napravi problem. Naš član Petru je glavom platio čišćenje cisterne plamenom.
Šta se tačno desilo? Mislom "čišćenje cisterne plamenom" bog da mu dušu prosti, ali to već ne zvuči dobro. Ja nikome nisam preporuči ni bilzu nešto rome.
 
Šta se tačno desilo? Mislom "čišćenje cisterne plamenom" bog da mu dušu prosti, ali to već ne zvuči dobro. Ja nikome nisam preporuči ni bilzu nešto rome.
Imala neki talog on je grejao brenerom da ga otopi,eksplodirala i nanela mu opekotina posle 20 dana preminuo.Recimo to se očisti sa živom sodom bez problema.
 
Nazad
Vrh