Alati i radionice

I dan danas ganci prodaju ekstra kljuceve, samo koga ne mrzi da proceprka.
Зар су они у твом крају толико наивни и неинфомисани? Овде код мене су доста еманциповани и знају да читају, имају слична интересовања као и људи поред којих живе. Знају добро шта имају и колико су људи спремни да дају пара за то. А није ни извор брендираног алата бесконачан.
 
Ne znam baš kakva je situacija po tim većim pijacam, ali čisto sumnjma da je Cigu lako zajebati. Mislim da ne generalizujam sad ili kod većine njih je tako. Il će da te zajbe ili neće da trugje sa tobom. Ako nekako ti prodješ dobro to je samo zato što on misli da te je zajebo.
E sad verujem da su brzo naučili šta od tog alata vredi i da je toško proći dobro to. Ovi ovde kod mene pre su se intenetizovali nego mnogo ostalh nacija.
 
Ne znam gde ste samo procitali da su oni neinformisani, naivni ili glupi? Jednostavno ta je cena i sam sam kupovao za te pare kad naletim negde jer u mom malom mestu toga skoro da i nema. Sad naravno neko pametan moze da se javi i da napise kako su mi uvalili laznjake, ali ja sa tim kljucevima radim i ne stedim. Da su laznjaci ne bi dugo. Mada, moram da priznam da ubacaju i kinezariju, ali zato sam i napisao da treba malo da se ceprka pa preberes. Recimo prosle godine sam kupovao rucne stege BESSEY za 400-500 dinara jer me privuko kvalitet na prvi pogled i natpis W.GERMANY. Posle sam kuci video o kakvim stegama je rec i da na kupujem prodajem za takve polovne traze 1500-2500 dinara.
 
E vidiš u tome je stvar, tj.u takvom razmišljanju:"neću propasti za ta 899 dinara!" Ti megalanci prodavnica i računaju na to da ljudima nije problem dati odredjenu sumu novca za nešto što inače košta 1,5-2-3 x više. Kupićeš bofl robu za siću kojom ćeš vrlo brzo biti razočaran ali je nećeš vratiti jer "toliko i vredi". To je generalno problem kod nas jer smo se decenijama snabdevali i krparili po najlonima i pijacama pa nam je tako nešto postalo normalno,medjutim nekadašnja roba sa najlona je ekstra roba za to što se u ovakvim mega-lancima prodavnica prodaje.
I tu se slažem, i kupujem polovne brend ključeve. Znam ja njegov kvalitet, ali i nije mi žao kada ga klinci akaju. Pa ja imam carolus racnu koja zglavno nije videla dvorište i prljave ruke. Pazi se kao žena, da ne kažem komšinica, što bi rekao moj imenjak mačvanski.
Znam ja šta je kvalitet, dileme nikakve nemam.
 
Ацо, онда прелазимо на оно друго што сам написао - извор брендираног алата није бесконачан. .... А нити је сав тај алат у добром стању. На крају има и тај моменат, да... ево ја, немам жељу да годинама обилазим вашаре и пребирам по којекаквим кључевима, да бих сакупио крштен сет кључева.
 
Zorge, naravno da nije izvor beskonacan. Medjutim, iznenadio bi se sta sve moze da naleti za samo jedno obilazenje. A kljucevi, klesta i slican alat su uglavnom u odlicnom stanju. Sa elektro alatima je vec druga prica. Jedino sto nisam nikako uspeo da nadjem kod gancija, a uvek obratim paznju, to je KNIPEX COBRA.
 
Jel zna neko u koju klasu kvaliteta spada japanski KOKEN,imam dve garniture tih gedora i radim s njima od malih nogu?Još je ćale to sebi kupio.
 
Zorge, naravno da nije izvor beskonacan. Medjutim, iznenadio bi se sta sve moze da naleti za samo jedno obilazenje. A kljucevi, klesta i slican alat su uglavnom u odlicnom stanju. Sa elektro alatima je vec druga prica. Jedino sto nisam nikako uspeo da nadjem kod gancija, a uvek obratim paznju, to je KNIPEX COBRA.
Zagledaj se sledeci put bolje jer Reca prepakuje u zelene rucice a wurth u crvene i cini mi se i berner i jos dosta raznih preprodavaca alata. Znaju svi za knipex tako da u originalnoj izvedbi, tesko da ces pronaci za povoljnu cenu.
 
Kikindski buvljak ne radi ,ne rade ni lokalni vašari ,odavno nisam kupio ništa sa "betona".
 
Svake nedelje i dalje se redovno održava stari buvljak u Pančevu. Ostaje samo pitanje koliko stiže ,,nove" robe, ili je sve probrano.
 
Na Bubanj Potoku nema nista od kvalitetnog alata, sve probrano da nema vise nista da vredi a ako se nesto i nadje to ima cenu malo vecu od novog.
 
Jel zna neko u koju klasu kvaliteta spada japanski KOKEN,imam dve garniture tih gedora i radim s njima od malih nogu?Još je ćale to sebi kupio.
Ja kupio njihov snaper, polovan za 10 evra, i poslije par dana trebao da skinem tocak na sestrinom pezou, i kao hajde da probam kakav je, stavim unior 19 gedoru, ali neka budala od vulkanizera stegla da nece da cuje. Stavim cijev od 60-70 cm i potegnem , ako izdrzi dobro je, ako cvakne baci i gotovo, tako reci nije se snaper ni strecnuo, sraf otpusten, unior 19-ka napukao. Fantastican alat, sve odvrcem i finalno zavrcem njim, nema nikakvih problema. Jel na tvom alatu utisnuto ime, pisanim slovima, i pored imena pise pat no. pa neki broj?
 
Ацо, онда прелазимо на оно друго што сам написао - извор брендираног алата није бесконачан. .... А нити је сав тај алат у добром стању. На крају има и тај моменат, да... ево ја, немам жељу да годинама обилазим вашаре и пребирам по којекаквим кључевима, да бих сакупио крштен сет кључева.
Onda ako hoces solidan alat za ne previse para uzmes nov Vigor,Toptul ili nesto slicno. Mi imamo u kuci 4 kompleta okastih, 4 vilastih, 3 kompleta gedora od pola cola i jedan onaj malo manji (valjda 3/8), sve iz osamdesetih godina,od toga jedino jedna desetka okasta slomljena(drugar tukao cekicem) i takodje jedno p'o kubika kojekakvog raspara,klesta i ostalog ali i dalje dovlacimo i eksperimentisemo i sa raznim jeftinim a i skupljim alatom.Nije bas ni sve jeftino tako lose,skoro sam uzeo makitinu srafilicu a i onu parkside od 12v,parkside sam prodao drugaru i uzeo pre neki dan parkside performance isto od 12v,posrafili smo dosta gipsa po kuci i radi i ona manje vise kao i ove brendirane.
 
Ja kupio njihov snaper, polovan za 10 evra, i poslije par dana trebao da skinem tocak na sestrinom pezou, i kao hajde da probam kakav je, stavim unior 19 gedoru, ali neka budala od vulkanizera stegla da nece da cuje. Stavim cijev od 60-70 cm i potegnem , ako izdrzi dobro je, ako cvakne baci i gotovo, tako reci nije se snaper ni strecnuo, sraf otpusten, unior 19-ka napukao. Fantastican alat, sve odvrcem i finalno zavrcem njim, nema nikakvih problema. Jel na tvom alatu utisnuto ime, pisanim slovima, i pored imena pise pat no. pa neki broj?
Koliko se sećam samo je utisnuto štampanim slovima KOKEN.Slikaču ga baš ovih dana.
 
Nazad
Vrh