Alati i radionice

Na udarnom odvijaču Makita dtw235 da li je ova rupa na prihvatu od 1/2cola za gedoru "fabrička", odnosno da li je tako kako jest ?
Nema mi logike, ispada i gedora s prihvata kad se mašina okrene na dole ka tlu...
U toj rupi obično bude kuglica i feder, na običnoj racni...
Možda je i ovde bilo, pa ispalo, a ?

 
Inače, ovo je "ulov" s Novosadske Najlon-pijace od prošlog Petka...
Baterija je bila pri kraju, pa sam rizikovao...
Punjač sam kupio na KP, napunio bateriju i radi savršeno !!!
Samo me ta rupa nervira !!!! 😂 😂 😂
 
Ne bude!!!!!!!!!!!!!!
Za te udarne bi trebalo da se koristi kovana gedora, koja ima istu takvu rupicu i pogodiš rupice u njih ubaciš štift i sve to drzi na mestu O ring gumica

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kolega ispod te "karike" na vrhu treba da ima neka gumica koja rasiri tu kariku i onda to drzi gedoru,tako je bar kod mene na udarnom

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
@kiraj
Platio sam 70 eura, komplet sa slike...
Odvijač i baterija, skoro pa prazna...
Punjač na KP sam platio 4.000 i 400 dinara poštarina...
Znači, odvijač sa jednom baterijom i punjačem Makita DC18RC negde malo preko 100 eura...
U planu je još jedna baterija, ali može to da pričeka...
Ili neki Vašar ili Najlon, ili će "iskočiti" opet nešto na KP-u....
Hvala svima, sad već idem u dobrom pravcu kako da rešim ispadanje gedore....
Još nešto, skontao sam kako se pali i gasi osvetljenje i komande promene za brzinu i snagu...
E sad, može li se "čekić" potpuno isključiti ? 😁
 
Da, Momo, upravo tako...
Da li je tu, u toj rupici, bilo fabrički kuglica i feder ?
Nešto mi bez veze da jedna Makita ide bez nekog "srećnog" rešenja prihvata alata, a obična PRC Kina racna ima lepo kuglicu, pa čak i onaj mehanizam gde stisneš s gornje strane, kuglica uđe unutar racne i gedora tek onda može da se skine....
Kad je sve ispravno, možeš čupati do P.R.C. i natrag, gedoru skinuti nećeš....
 
Ok(et)...
Nećem da smaram više...
Onda je ovo moje u "fabričko stanje"... 😁 😂
Ću se "bačim" na popravku onog segera na vrhu, da baš tako olako ne baci gedoru...
Hvala svima na savjetima...🍻👋
 
Ako ti nešto znači, i ja sam od onih što imaju kineza iz lidla, i ono što sam primetio da to nešto kovanih gedora što imam za nju ne spadaju, spadaju samo one za račvu, ali te "obične" i pucaju... Pošto ima kineza nisam se puno ni tangirao, odvrnula je šrafove na zmajevci na točku, meni je to dosta, pa nek traje koliko trske, pa nisam ni obraćao pažnju što na prihvat ima samo rupa i gde su kuglica i opruga...
 
Treba mi za posao...
Nije svejedno kad ti gedora spadne na zemlju pored tebe, sagneš se i uzmeš, ILI, sa voćarske platforme na 3-4 metra visine... 😂
Ne možeš zamisliti koliko je lakše i brže zavrnuti set na kapi pri podizanju mreže ovim alatom, umesto običnim "manuelnim" okastim ključem ....
A poželjno je da ima što zgodniji prihvat, za brzu promenu gedore, 17, 15, 13, 10...
 
Ako ti nešto znači, i ja sam od onih što imaju kineza iz lidla, i ono što sam primetio da to nešto kovanih gedora što imam za nju ne spadaju, spadaju samo one za račvu, ali te "obične" i pucaju... Pošto ima kineza nisam se puno ni tangirao, odvrnula je šrafove na zmajevci na točku, meni je to dosta, pa nek traje koliko trske, pa nisam ni obraćao pažnju što na prihvat ima samo rupa i gde su kuglica i opruga...
Koji si uzeo? Parkside na 220V ili akumulatorski?
 
Kačio sam sliku ovde u temi negde, uzeo sam malu i veliku šrafilicu , udarni odvijač i brusilicu na kumulator... Najviše zbog popravki na terenu...
Primetio sam da brusilicu bukvalno jede bateriju koliko se brzo istroši, a uzeo sam najveće baterije što su bile u ponudi, al uzeo sam i rezervne tako da sam gas gas sec sec...
 
Nazad
Vrh