Alati i radionice

Kupio spiralno od 20m na najlonu kod nekih stranaca, bilo je oko 2500 dinara i radi kao besno vec 3 godine, teglimo ga redovno oko traktora i kombajna, jos nije nigde popustilo.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Видео данас у "Линди" да нуде ударне одвијаче на струју из зида за пет 'иљада. Наводно, одврћу до 500 њутн-метара, заврћу стандардних 100. Ако неко оде да их погледа, понесите нешто што може да пререже пластичну узицу (zip tie), јер су њима закључани коферчићи у којима су одвијачи. Ја нисам, па нисам видео како ствар изгледа уживо.
 
Nema tu sta da se gleda. Ako vec hoces odvijac na struju dodaj jos toliko i kupi polovan, ali kvalitetan. Mogu da se nadju. Ja u zadnje vreme gledam neki da kupim, ali akumulatorski.
 
Uzeo sam ja taj na baterije ,prezadovoljan,šarafali smo dosta prošli mesec sve je mogao da odradi bez problema,brenzone na traktoru, kombajn,heder ...položio .Dokle će videćemo.
Uzeo sam i brusilicu ,šrafilicu,testeru .Jedino brusilica nekako brzo isprazni bateriju ove ostale ne,Da se razumemo nisam nikakav majstor ali ko na selu uvek imaš potrebu za alatom,ove osnovne stvari završavaju ti parakside alati bez problema,Pišem za one 20v. Kod ćere u stanu sam utiplovao nosače ogledala 10 mm u betonski zid bez problema.
 
Nisu ljudi normalni koliko traže za polovne aku alate. A realno, u poljoprivredi se ne koristi po ceo dan alat, ili retko se desi, tako da završavaće posao i taj iz lidla. Ja imam aku busilicu, I ima dosta snage, nije ni lošeg kvaliteta, jedino baterije mi izgledaju lošije, ali barem se mogu kupiti opet povoljno. Aku brusilicu isto, nesto smo malo radili i završava posao zasta treba, pogotovo ako na njivi nesto zatreba.
U planu je i ovaj aku odvijač, ako se uspe kupiti...
 
Prosto ne mogu da verujem da to moze da zavrsava ozbiljnije poslove. Drug pre par dana kupio einhell udarni odvijac na akumulator i ne moze brezone na kolima da odvije, a za traktore da ne pricam. Mada i to je pitanje koliko su zategnuti.
Ja trazim neki metabo aku, eventualno milwaukee, ali polovan, godinu-dve star.
 
moj ti je savet da uzmes klip od prikolice,uzmes jednu metalnu plocu na koju navaris uske i za nju zakacis klip i stavis duze crevo. Meni je to odradilo posao na kombajnu kad je ispustila prednja guma u njivi. Pridjem sa traktorom,prikopcam crevo i dignem kombajn ocas posla
To hocu da napravim već neko vreme i uvek ga se setim kada podižem kombajn...

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Po meni je bolja stvar uzet generator i običan alat poneseš na njivu,
Često kad imam potrebu u pikapu nosim generator i odlična je opcija!!!
Pokretna radionica je vrh stvar!!
Samo da je dočepati dobrog što većeg kombija
267ec22bc6f23426933dad6bc5dc1845.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Aj ako moze jedna preporuka za starter i punjac za akumulatore šta kupiti ?Trazim dugo onaj sto je pravljen od limova od šporeta ali nisan jos nasao a u ove moderne se ne razumem .
 
Овакав сам купио за 17 000 динара и ради ок. Има и већи 12/24V.
6b71974c4017510db5c62527326e946a.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja imam Vilager 12/24 mislim da je bio nov oko 6000din, nekoliko puta se kvarijo vec, nije za preporuku.
Uzeo sam samo iz razloga jer nije bio skup.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad smo vec kod viladzera, ne znam da lu se neko seca onog mog nesrecnog kompresora? Sto je u garanciji pisle samo 7 meseci stao iz cista mira i samo zuji, a nece da radi. Odneo sam ga naravno na reklamaciju i danas istice taj rok do kad su duzni da rese slucaj. Juce me zove neka zena kaze u vezi kompresora i ako mozemo da produzimo taj rok do recimo 27.10. Reko ne mozemo. Ona ponovo nesto ako bi mogo da sacekam. Reko cekao sam ja vec evo mesec dana. Rece da je u redu i da ce se cuti sa serviserima pa kako oni odluce. Posle mozda pola sata stize mi poruka na viber iz servisa, a i vec su mi jednom slali da je reklamacija zavedena pod tim i tim brojem. Uglavnom servis javlja da su odobrili za reklamaciju pod tim mojim brojem da se vrate pare. Mislim se odlicno. Sad samo jos da izcupam pare.
 
Nazad
Vrh