Alati i radionice

Kakva su iskustva sa MAPP gasom?
Planiram da kupim posto mi treba za svlacenje lezajeva i kojecega pa da grejem.
 
Ja sam skoro uzeo i super stvar za to sto si naveo. Skidao stari lezaj sa secke i ni da pipne a ne mogu prici da ga isecem i samo ga malo s tim umlacioi odma krenuo. Ja sam platio bocu i brener nesto oko 2700 din.

Послато са SM-J120FN помоћу Тапатока
 
Map je kulturnija varijanta.meni je palo na pamet da vas pitam da li je izvodljivo napraviti mali autogeni od butan boce 3kg i onih malih boca za kiseonik?koliko je bezbedno?
 
Ovakav udarni odvijac sa 1/2 cola prihvatom, bez baterije, dobio za 15 dana od uplate 29,5 eura sa postarinom , nisu mi naplatili carinu.
Otvorio i podmazao malo , izlaznu osovinu nisu ni podmazali. Radi odlicno s obzirom koliko je placen, mjenjao lezajeve na crtalu , odvrce sarafe i zavrce bez problema. Jedino bi trebalo ubaciti neki komadic silikona ili gume kao kod makite da se baterija ne drma (ima malo lufta) , original makita ima zalijepljene komadice silikona i baterija stoji tvrdo.
 
I to sam uplatio jos ga nisam dobio. Nastavak koji pretvara obicnu racnu u moment kljuc , ovaj je od 1/2 cola i radi od 17-340Nm , ovaj tip je od skupljih ima i jeftiniji ali malo manje Nm pokazuju , od 3/4 cola im idu do 1000Nm. Placen malo manje od 40E sa postarinom.

Ovako nesto
 
Da zahvalim kolegi NORTH ARMY koji me je spasao pre 2 dana da se ne vraćam iz Morovića u Obrovac 2 granice i 70km
Došao sam u Morović da pokrenem šumski traktor izmedju ostalog puklo je crevo od rashladnog sistema, uspelili smo da nadjemo neka creva i cev kod kolege i da ubudžimo!!!!
Još jedna pohvala za ovaj forum!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Stigao je aparatčić. Prži elektrodu za sve pare. Pozdrav za kolegu LOVAC LUKA koji je dao dobre preporuke za aparat.

IMG_20201005_164211.jpg

IMG_20201005_164810.jpg
 
Kupio sam ga u Nišu u jednoj prodavnici. 13500 dinara je cena. Ovlašćeni servis je Varostroj u Smederevu, koji je izgleda i zvanični uvoznik ovih aparata. Opšti utisak je jako pozitivan. Pakovanje izgleda jako pristojno, postoji detaljno uputstvo, svi podaci o aparatu su dostupni, kablovi su 16mm preseka, što jasno piše na njima.
 
Svaka mu cast , sa intermitencom od 70A na 100% tera bazicnu 3.25 ceo dan.Zvuci malo neverovatno.Nisam probao nmg suditi.

Ja nikako za jasica da kupim kabal i drzac da probam kako nosi elektrode.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Društvo, u potrazi sam za dizalicom od 20t,da mogu ko svet da dižem prikolice i traktore kad se rade intervencije oko guma i točkova, imam ih par i to sve počelo da upušta i neću više da ih popravljam već bih kupio novu, al ono što je meni zapalo za oko kod drugara je dizalica sa duplim cilindrom, ovo po radnjama što nađem je standardno sa jednim i špinglom za štelovanje...
Da ne zna neko gde to ima da se kupi?
A strašna je stvar...
 
Nazad
Vrh