Alati i radionice

Da li je možda neko pravio alat za savijanje flaha ili kovanog gvozdja?
 
Da li ovaj trafo vredi išta? Ispravan je ali se nije koristio par godina.
5b561f64df68508ded801204bae9191b.jpg
c8e5c9cb584487329b5279821b94fde7.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ma odlican je to aparat,cuvaj njega ko oci u glavi
 
Dobio onu busilicu aku makitu sa popravke , u garantnom roku , koliko vidim samo je cetkice zamjenio, ja rastavio i malo ocistio kolektor od cadji sa finom smirglom i sastavio.
 
Tu kod mene u ovlascenom makita servisu, nisam platio nista , mislio zbog kolicine dima da je kompletni motor izgorio , samo cetkice otisle 4 kom.
 
Ja odneo moj VILLAGER kompresor u radnju na reklamaciju jer je jos u garanciji. Evo nesto vise od dve nedelje i jos uvek nista. Rok im je 30 dana i sve mi se nesto cini da cekaju zadnji dan.
 
Kupio sam polovnu duvaljku za lišće. Neću je koristiti za skupljanje lišća (nije imala cev za usisavanje već samo za duvanje) već za izduvavanje kabine traktora, kotlarnice, ćoškova garaža gde je teže prići metlom (vetar uvek unese lišća ispod vrata a po ćoškovima naslonjeni toplinzi, kardani, pajseri pa onda da bi se očistilo prvo sve treba rasklanjati, potom vraćati...), kad je kiša mešam koncentrat u garaži pa da lakše posle očistim, i sl...

 
Jos da izmisle neku na 12 volti, da moze prikopcati na akumulator od traktora, pa da moze na njivi izduvati.... Ove akumulatorske su sve na 18 i 36 volti....
 
Pitanje za elektroničare ili one koji se razumeju.
Trijak BTB12 600CW ,da li može da se zameni sa BTA 24 600 B
 
Ovako na prvu (prvo što je google izbacio), ovaj sa sufiksom CW ima struju gejta 35mA, a ovaj sa sufiksom B ima struju gejta od 50mA. Sad zavisi od okolnog kola koliku struju gejta može da obezbedi... Raspored nožica je isti, ali ovaj sa BTA ima izolovan deo gde ide šraf za stezanje na hladnjak, dok ovaj sa BTB na tom delu ima A2, pa zavisi od hladnjaka na koji je trijak zašrafljen, da li je izolovan ili je u sklopu nečeg...

Ali neka to proveri neko mlađi, ko je u toku, ja sam malo zarđao za te stvari, odavno nemam kontakta sa elektronikom...
 
Poslednja izmena:
Jos da izmisle neku na 12 volti, da moze prikopcati na akumulator od traktora, pa da moze na njivi izduvati.... Ove akumulatorske su sve na 18 i 36 volti....

Može se to rešiti sa dc/dc konvertorom (step up). Nije ni nešto jako skupo (na KP oko 500-1000 din). Ali ako je već akumulatorska onda zašto ne koristiti njenu bateriju, napuniš kod kuće, na njivi izduvaš. Samo, ni ta akumulatorska duvaljka nije baš mala pa da se voza u kabini traktora, a ni ne duva nešto naročito u odnosu na benzinske ili ove na 220V... Za traktorsku kabinu je sasvim dovoljan i traktorski kompresor (ako ga ima), pa onda neki pištoljčić za izuvavanje priključen na bocu.
Ja imam jednu akumulatorsku duvaljku na 18V, ali nemam bateriju. Sad gledam da negde nađem neispravnu bateriju (zbog cene), pa da u kućište baterije ugradim ili taj dc/dc konvertor ili neku džeksnu pa da koristim ispravljač od lap topa (neki dovoljno jak).
 
Ne bih rekao da ce nakovanj puci, imao sam prilike jedno 2000 ili vise klamfi u bivsoj vojsci da napravim sa jos jednim , nismo bas ni imali manji cekic , jedan drzao zeljezo a drugi udarao sa dvije ruke , uterali smo panj sa nakovnjem u zemlju a nije pukao;)

Ovaj sa slike vise lici da je neko namjerno presjekao sa autogenim.
 
Nazad
Vrh