Alati i radionice

A jel pokusavao neko da na te jeftinije kompresore da kaci pneumatske busilice? Da li je upotrebljivo to?
21918b51a437280cd5f2e3ca780c2982.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Taj pneumatski alat u proseku trosi ~3l/s pa izracunaj koliko moze da ga gura neka boca od 50l ili 100l.Tu bez 500l nema Boga.
 
Veruj da mi je ovde najvise otislo vremena jer mi je nesto traljavo islo. Ovo sve sam imao tu po dvoristu i sakupljao i evo jos malo mi fali da je pustim u pogon.
 
Sto rece Aca, i ja sa nekom gvozdjurijom radio, nikad traljavije i sprije nije islo!
Sto rek'o Kobas "ko me kleo dangubio nije".
Staro gvozdje, prljavo, var nikako da valja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sve je to u nekom cenovnom rangu od oko 50-80 hiljada kinesko ali da je malo bolje da kazemo,znaci stubne busilice,aparati za varenje,plazme itd,autogeno...ili polovno sa oglasa ali ne kinesko naravno.
 
Eeee, to je drugi par opanaka. Ja sam gvožđe prvo očistio na bijelo, potom sve iskrojio na mjeru i onda opleti dok ne završim. Nakon što sam sve zavare završio skontam da sam zaboravio ubaciti alu foliju pod klizne površine i kako je bilo dobro stegnuto neće nikuda da mrdne. Hlađenje, poliranje sitnim papirom, malo ptfe maziva i sad klizi kao mače niz oluk.
Još da imam vremena kao prije da je koristim, gdje bi mi bio kraj...
 
Eee vidis Philby da ti je do negde poznata problematika. Ja nisam zaboravio da podbacim kad sam vario klizac, ali cev losa pa zapinje pa smirglaj. To je samo deo problema. Uglavnom sam dosta guslao. Da kupim nisam mogo da nadjem nista da valja. Pre par dana me pozove komsija u radionicu i pokaza mi sto dobio originalni stalak neki starinski bas kvalitetan. To sad nema da se kupi, a zna da mi treba. E reko neces! Sakupim ovo po dvoristu i napravim jos masivnije i bolje od njegovog.
 
Drustvo jel valja nesto parkside aparat plazma za secenje ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sinoc gledam na yt bas dobro sece i to moze 10mm ko iz sale,sto kazes za nase potrebe zavrsava posao.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh