Alati i radionice

Tamo gdje nije potrebna neka preciznost a materijal je tvrd može pomoći obična vidija za beton. Naoštriti je kao normalno svrdlo.
Za tvrdo a precizno burgije od kobalta.
 
Nabavio sam jednu šipku od klipnjače hidrauličnog cilindra. Klipnjača je od materijala C45 i induktivno je kaljena i hromirana.
Koje bi burgije bile najpogodnije za bušenje ovakvog materijala?
Ne znam po oznaci ali se buši, samo obrusiš gde je rupa!!
Kad skineš taj sloj chrom ispod je malte ne običan svetlo vučeni materijal

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ne znam po oznaci ali se buši, samo obrusiš gde je rupa!!
Kad skineš taj sloj chrom ispod je malte ne običan svetlo vučeni materijal

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Kod nas u prodaji postoje dva tipa klipnjača za hidraulične cilindre. Jedne su tvrdo hromirane a druge su induktivno kaljene pa hromirane. Ove druge su skuplje. Ja sam naručio ovu drugu vrstu i iskoristio bih na mesto suplje osovine paralelograma Nodet sejalice.
 
Kod nas u prodaji postoje dva tipa klipnjača za hidraulične cilindre. Jedne su tvrdo hromirane a druge su induktivno kaljene pa hromirane. Ove druge su skuplje. Ja sam naručio ovu drugu vrstu i iskoristio bih na mesto suplje osovine paralelograma Nodet sejalice.
E baš imam iste
Do duše ja sam reciklirao
Možeš bušit, hromirano i kaljeno je samo okolo

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Kod nas u prodaji postoje dva tipa klipnjača za hidraulične cilindre. Jedne su tvrdo hromirane a druge su induktivno kaljene pa hromirane. Ove druge su skuplje. Ja sam naručio ovu drugu vrstu i iskoristio bih na mesto suplje osovine paralelograma Nodet sejalice.
Gde si narucio taj materijal
trazio sam nesto tako za osovinu pick up prsta na puzu zitnog hedera
 
Dobio sam je ,pošto čovek zna da volim da čačkam oko alata.Nema prekidač ,treba da se zamenu ležajevi na rotoru a matica što steže ploču je 16 mm.
Plastika deluje krto ,mislim da bi se raspala pri najmanjem udarcu.Rotor i stator su baš masivni .
Jednom rečju zanimljivo neobična brusilica.




 
Gde si narucio taj materijal
trazio sam nesto tako za osovinu pick up prsta na puzu zitnog hedera
Polilas shop kao što reče Lovac Luka.
Samo je pitanje da li je ovo dovoljno kvalitetno za tu namenu. Meni se svidelo jer čelik C45, kaljeno i obradjeno na tačnu meru. 25mm debljine košta 1600din. po metru.
 
Poslednja izmena:
Sve se to uvozi sa istog mesta, i sve je to isto sr. :haha: ...kupovao lance i lancanike za rol presu, ovde u kg-u i pitam prodavca za firmu lagerton iz nisa, tamo bar 50% jeftinije :osmeh:, jel zna za njih? i rece zna jer uzima robu od njih pa radi resale ::000::....
 
Ti si najjeftiniji materijal navodno indukciono kaljen na 57HRc, platio skoro 500 din po metru.
Poboljsan vučeni Č.4732 se plaća manje od 200 din po kg.
Takođe, imaš po otpadima gomile realno otvrdnutih poluvratila(poluosovina), po 50-tak din po kilu..
Itd, itd..
 
Ti si najjeftiniji materijal navodno indukciono kaljen na 57HRc, platio skoro 500 din po metru.
Poboljsan vučeni Č.4732 se plaća manje od 200 din po kg.
Takođe, imaš po otpadima gomile realno otvrdnutih poluvratila(poluosovina), po 50-tak din po kilu..
Itd, itd..
Da imam strug uzeo bih kvalitetan materijal u firmama kao što je Atenic comerc i napravio sebi kako bog zapoveda.
Ali pošto nemam strug ovo od klipnjače će biti dobro za osovinicu paralelograma sejalice. Kad stigne materijal, skiniću hrom i proveriću turpijom da li je okaljeno. Pretpostavljam da se i taj poboljšani čelik mora kaliti posle obrade?
 
Ljudi ne razumeju da klipnjača mora biti mekana!!
Ako je žestok čelik ona pukne kao ledenica!!
Ima površinsku obradu, ali je obični svetlo vučeni materijal,
U šumi smo dosta puta bili primorani da ispravljamo klipnjače kao trenutno rešenje!! Dok nova ne stigne

Po meni za tu namenu OK rešenje te osovine sam i ja pravio od starih klipnjača
Inače ta osovina je fabrički obradjena debelozidna šavna cev, (obična gvoždjusina) traje jako dugo!!!
Na nodetki su svuda na osovinama čaure od bronze ili mesinga, ili nečeg sličnog, ta osovina strada tek kad se dobro ojede čaura pa udje zemlja i pomeša se sa mašću!!!!!


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
iskusni zavarivaci imam jedno pitanje. ljubitelj sam starih koncarovih aparata za zavarivanje extravar i A63 serije i imam nekoliko komada. Kakva su vasa iskustva da li ovaj aparat moze da radi sa bazicnim elektrodama? Mislim zbog menjanja polova tj. da li se zamenom mesta gde su utaknuti kablovi menjaju i polovi drzaca elektrode i mase?
hvala
 
Ako taj aparat zavaruje jednosmjernom strujom, ne trebaš ni mjenjati polove jer se bazična elektroda vari na + polu . Ako zavaruje izmjeničnom strujom tu neće pomoći ne promjena polova
 
Kako i od cega je najbolje napraviti tablu ili kako to vec nazivate da se pricvrsti na zid i da kacim na nju kljuceve i ostali alat koji moze tu da stoji,ako bi mogla neka slika ko vec to ima da pokusam napraviti,neki dobar predlog i sl.
 
Kako i od cega je najbolje napraviti tablu ili kako to vec nazivate da se pricvrsti na zid i da kacim na nju kljuceve i ostali alat koji moze tu da stoji,ako bi mogla neka slika ko vec to ima da pokusam napraviti,neki dobar predlog i sl.
Uzmeš DŽAMBO ploče od laminat, 120x80cm oko 200din


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh