Alati i radionice

Aco, evo ti tabela za broj obrtaja u odnosu na materijal i fi koji bušiš....
Inače to je tabela sa moje bušilice MK-2 i monofaznim motorom od 700w
fdf27aff7a14ce3e474bc436dec86318.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko poruciovao po meri hid. cilindre? Jel skuplje nego da se ceprka po otpadima ako uzmemo u obzir da te sa otpada skoro pa uvek treba prepakovati novim o-rinzima i menzetnama?
Bas neki dan Sam uzeo dva po meri, mislim da nije skupo
Fi cilindar 60
Fi klipnjace 35
Hod 600mm
Skupljen 820mm
Dvosmerni cilindar cena 320e par
Trebalo mi za prednji utovarivac

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
@Aca Opel
Sto se tice monofaznih i trofaznih 700W, teoretski je isto, ali u praksi je jako razlicito zbog samog nacina rada ta dva tipa elektromotora.
Trofazni motor ima pravo obrtno magnetno polje, dok monpfazni motor ima samo jedan radni namotaj, a pomocni sluzi samo za pokretanje i popravku radnog stanja.
Obrtni moment trofaznog motora je postojan, a monofazni ima vrlo kilav moment.
Analogija bi bila poredjenje 200ks 4-cilindr.rednog motora i iste snage v8 motora. Ko je probao zna da je vrlo razlicito..
Trajni rad monofaznog motora je skopcan sa znatnim zagrevanjem.
Sto se tice mk3 burgije to se prakticno racuna do fi32, tako da busilica treba da ima oko 100(ili jos manje), da bi mogla raditi.
Ako je trofazni motor, minimalno je 075kw, monofazni 1,1kw.(za pogon burgija oko 30)..
 
Bas neki dan Sam uzeo dva po meri, mislim da nije skupo
Fi cilindar 60
Fi klipnjace 35
Hod 600mm
Skupljen 820mm
Dvosmerni cilindar cena 320e par
Trebalo mi za prednji utovarivac

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Pa s obzirom da meni samo treba klipnjača valjda će me izaći manje od 100e. Klip imam. Cilindar imam. Klipnjača je poprilično oštećena i bukvalno je poderala prednju manžetnu i brisač. Do sada sam to rešaovao sa bratijom iz Vajske. Ako mi stigne ponuda koja je skuplja onda ću gledati drugi cilindar komplet da kupim i da se ne **greška. Jedina mana je što sam ovaj sve prepravljao uške na meru pa bih da izbegnem to ako mogu.
 
Hvala Kameni i Mirosti. To me je zanimalo. Po onoj tablici ispada da je broj obrtaja koji ima ona busilica sasvim dovoljan za MK 3. Ja bi najvise koristio 29 mm burgiju. Ne verujem da bi se motor grejao jer su mi potrebe takve da odjednom mogu da odradim par busenja i gotovo. Sledeci dan ponovo ili posle par dana. Znaci nikakav ozbiljan rad da bi zbog toga uvodio trofaznu struju.
 
Otac ima neku Raider slajfericu koja ispravna osim ovog zupcanika koji se izlizao. Slajferica okrece, ali cim se pritisne uz drvo stane. Slao sam mejlove nekim ljudima koji se bave izradom i dali su neke malo abnormalne cene (5000din). Jel imao neko slicnih kvarova? Malo je glupo baciti skoro novu slajfericu zbog metalnog zupcanika od par cm.
05434e506ea3801c872325960d9da2e6.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala Kameni i Mirosti. To me je zanimalo. Po onoj tablici ispada da je broj obrtaja koji ima ona busilica sasvim dovoljan za MK 3. Ja bi najvise koristio 29 mm burgiju. Ne verujem da bi se motor grejao jer su mi potrebe takve da odjednom mogu da odradim par busenja i gotovo. Sledeci dan ponovo ili posle par dana. Znaci nikakav ozbiljan rad da bi zbog toga uvodio trofaznu struju.
Tablica ko tablica...i na autobusu pise lasta a ne leti... jedno je teorija a drugo u praksi...preko kajsa i sarlahova tesko busi i fi 25 ane29...uostalom,probaj,pa ces se uveriti.



A506 to i nije neka abnormalna cena,mada tako izgleda,iako je to na oko mali zupcanik,treba i vise vremena,da se napravi kao neki recimo za menjac,jedino sto je utrosak materijala manji,ali uzmi u obzir da se pravi samo 1 komad,pa uopste nije ni puno.
 
To su kosi zubi, treba sracunati meru preko zuba, jer se memoze snimiti sa starog.
Skidanje drugog zupcanika je obavezno i odredjivanje osnog rastojanja.
Treba i adekvatna termicka obrada, a i maretjal nemoze iz otpadaka iza radionice..
Cena je tu negde, moze biti i malo niza..
Problem je sto se za ovaj zupcanik ' od par cm' poteze oprema od dosta hilj. evra i znanje vise matematike..
 
То ти је приручни алат за самоуке сајџије

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Pa s obzirom da meni samo treba klipnjača valjda će me izaći manje od 100e. Klip imam. Cilindar imam. Klipnjača je poprilično oštećena i bukvalno je poderala prednju manžetnu i brisač. Do sada sam to rešaovao sa bratijom iz Vajske. Ako mi stigne ponuda koja je skuplja onda ću gledati drugi cilindar komplet da kupim i da se ne **greška. Jedina mana je što sam ovaj sve prepravljao uške na meru pa bih da izbegnem to ako mogu.
Odneses tvoj I isti takav ti naprave momci su iz Petrovaradina a mogu reci samo RECI HVALE ZA NJIH!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Odneses tvoj I isti takav ti naprave momci su iz Petrovaradina a mogu reci samo RECI HVALE ZA NJIH!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Našao sam nešto za 30tak eura. Tvrdo hromirana klipnjača da se odradi. Dok na poslu mogu da ostružem od čelika za poboljšavanje u minusu 0,03 i negde odnesem na brušenje na h6. Sve mi se nešto čini da ću ići na soluciju od 30e gotove i da ne mislim i ne vijam ko će da mi odradi brušenje ili još neko kasnije poboljšavanje.
 
Uspeo sam da popravim moj kompresor, pukla je zadnja dekla motora i stator je malo utonuo u prednju deklu koja je ujedno kućište kompresora. Dekla zavarena, a kućište obradjeno. Neka radi koliko radi, posle toga sledi nova glava i motor.
 
Našao sam nešto za 30tak eura. Tvrdo hromirana klipnjača da se odradi. Dok na poslu mogu da ostružem od čelika za poboljšavanje u minusu 0,03 i negde odnesem na brušenje na h6. Sve mi se nešto čini da ću ići na soluciju od 30e gotove i da ne mislim i ne vijam ko će da mi odradi brušenje ili još neko kasnije poboljšavanje.

A zaboravio si hromiranje,bez toga ce da oksidise...
 
Nazad
Vrh