Alati i radionice

Probaj da licitiraš pa ćeš videti da li su cene niske.
 
@A506

Ovaj Unior je cista kopija, trazi mu jos slika, nemoj da licitiras. Ja kupujem Unior alat i vrlo lako prepoznam kopiju, a i onaj ko ne kupuje moze da je prepozna.
 
Valja li čemu ova kopija Makite,možda je neko ima pa da napiše iskustvo.


rvzxn4.jpg
 
I mene zanima po vasarima move makite,bos,delwat,metabo i ostale marke po50-60€

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pre nego što sam počeo da kupujem polovan alat ,kupio sam jednu malu makitinu brusilicu (kopija) ,da ne idem u drugu kuću kada treba nešto da obrusim ,presečem...Ispostavilo se da je jako loša .Ugreje se posle dva minuta rada.Posle izvesnog vremena kajla na konusnom zupčaniku je počela da "šeta " a sa njom i zupčanik.Vizelno lepo izgleda ,nije ni lagana ali .......
 
Pre nego što sam počeo da kupujem polovan alat ,kupio sam jednu malu makitinu brusilicu (kopija) ,da ne idem u drugu kuću kada treba nešto da obrusim ,presečem...Ispostavilo se da je jako loša .Ugreje se posle dva minuta rada.Posle izvesnog vremena kajla na konusnom zupčaniku je počela da "šeta " a sa njom i zupčanik.Vizelno lepo izgleda ,nije ni lagana ali .......
Auuuu, ovo je bas bofla. Nisu se cak ni potrudili da je kopiraju kako treba. Ja sam isto kupio jednu kopiju makite, da ne moram svaki cas da menjam plocu, mop i cetku. Za plocu za secenje me jos sluzi, jedino sam kabel morao menjati. Cetku nisam ni stavljao na nju, jer cetka najvise opterecuje masinu.
 
Ima li neko iskustva sa brusilicom bosch 22-230 JH?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ето буразер купио обичан прекидач али неће. Овај црни служи за контра смер окретања. Мени се чини да је фабрички пистављен онај са печурком. Наручио сам са печурком преко нета...
6f832653cc00cd3e4c7c07387d64dfe9.jpg
dcbb0f603f3d970ea4da139e722ea7e7.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ето буразер купио обичан прекидач али неће. Овај црни служи за контра смер окретања. Мени се чини да је фабрички пистављен онај са печурком. Наручио сам са печурком преко нета...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Ti sa "pecurkom" se u industriji koriste kao sigurnosni tasteri, kada se on pritisne u trenutku sve staje. Pravi naziv mu je Total Stop, ali kod nas je poznat kao pecurka. Ali mi je cudno da je on namesten da pali i gasi mesalicu.
 
I da jeste, opet bi bilo logično da kada se taster pritisne mešalica se ugasi. Takođe kod nas ga još zovu i Sve Stop taster, pod tim nazivom ga je verovatno i lakše naći.
 
Pravi naziv je Panic Stop Taster.
U sebi ima prekidac. Pritiskom tastera dolazi do prekida a zaokretanjem na desno se nastavlja protok struje...
 
Kao sto rekoh ako su ovo fabricki stavili treba ih streljati :osmeh: Ja sam ovaj taster sretao samo na presama i teretnim liftovima i na svakoj od tih su korisceni za prinudno zaustavljanje sistema,nigde nisam video da neko pokrece masinu stop tasterom.

Zamisli da nesto krene po zlu dok se ti snadjes da odvijes taster i zaustavis masinu (totalno suprotno logici) moze svasta da se dogodi.

Dakle ovaj taster na mesalici da sluzi za pokretanje je totalno suprotno zdravom razumu i ko god da ga je postavio da tako funkcionise treba da promeni profesiju.
 
Nazad
Vrh