Alati i radionice

Imam nekoliko stolarskih klesta za eksere u radionici, jel ima neko neku "Uradi sam" ideju kako da im napravim rucice? Mislio sam da potrazim neke kablove, pa da im skinem spoljnu izolaciju.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Posto amaterski baratam lemilicom vec imam neke termo buzire za tanje zice ali potrazicu u radnji neke vece.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
30 evra +200 dinara.Uz njega sam dobio 2 ne upotrebljena noža i 3 korištena.Koliko sam razumeo ,može da koristi sve Starlock alate.
Ustvari ne znam da li baš može da ih koristi .Video sam da boš ima iste alate

Problem je dostupnosti. Teško da ćeš u prvoj gvožđari uspeti da ih nađeš. Verovatno svi starlock pašu (proveri na ovom linku šta odgovara tvom modelu https://fein.com/en_us/starlock/ ).Još su veću zbrku napravili proizvođači, svaki ima svoj neki sistem, Makita jedan, Bosch drugi, a i Fein razvija nove alate koji nisu kompatibilni sa starim. Trgovci u prodavnicama još manje znaju o tome.
Bosch i Fein su zajedno razvili taj Starlock sistem. Postoje i adapteri za druge prihvate. Recimo, meni je trebao specifičan nož koji sam uspeo da nađem kod Bosch-a, košta 2000 dinara. Na slici u katalogu Starlock prihvat koji mi odgovara, kad u radnji pod istim brojem stari prihvat. I dok ne prodaju te sa starim prihvatom, neće nabavljati nove.. Šou.
 
Imao sam priliku da na vašaru vidim pun kofer alata za multimastere ali nisam znao koji paše na ovaj.Mislim da će se ova mašina slabo koristiti.Da nije bila fein ,ne bih je ni pogledao pošto sam pre izvesnog vremena nabavio jedan , starije generacije.Ovaj stariji mi je draži pošto je kupljen kao ne ispravan a ja sam ga osposobio za rad.



- - - - - - - - - -

Verovatno svi starlock pašu (proveri na ovom linku šta odgovara tvom modelu https://fein.com/en_us/starlock/ )
Odgovaraju svi starlock alati.
 
Ipak nisam poslusao Kiraja i narucio sam kombinirke. Spolja su takoreci kao nove ali po tezini se vidi da je starija proizvodnja. Ima par tragova koriscenja ali za ono sto ce meni trebati sluzice super. Ocena 8.5/10

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Koristi se za ono što ne mogu da urade drugi alati. Obično su to nepristupačna mesta, sam način rada (nož zbog ekscentra oscilira 1,6 stepeni u oba smera, i to do 20 000 puta u minuti) ga čini jedinstvenim alatom, specifične primene.

 
Svoj sam najvise koristio oko laminata u kuci i oko drvenarije kada treba nesto fino precizno da se usece. Ide super i na plocice i fugne kada hoces samo jednu plocicu da izvadis a da ne ostetis druge.
Sto jos dobra stvar tesko sa njom da se greskom poseces na kozi.
 
Koje snage preporucujete pneumatski udarni pistolj za odvrtanje/zavrtanje srafova, za upotrebu na nekom prosecnom domacinstvu? Nista profi, cisto da malo olaksa rad na masinama. Pretpostavljam da je bitan moment pistolja? Nisam imao dodira sa njima, pa ne bih bas da se zalecem bezveze.
 
Koje snage preporucujete pneumatski udarni pistolj za odvrtanje/zavrtanje srafova, za upotrebu na nekom prosecnom domacinstvu? Nista profi, cisto da malo olaksa rad na masinama. Pretpostavljam da je bitan moment pistolja? Nisam imao dodira sa njima, pa ne bih bas da se zalecem bezveze.
Pre 10 god sam kupio BOSCH-ov 1/2" mislim da je na tablici snaga 1200kn na 6,3bar skroz ok a cena je bila 18000din
Drugar. Ima CP on je odlican
U firmi sam imao UNIOR bio je VRH
A burazer ima neki SOCIJALNI KINEZER i skroz je OK za kucne potrebe i vise nego dovoljan
Stvar je dal tvoj kompresor moze da gura potrosnju pistolja da je uvek iznad 5bar, Moj kompresor je 2glave 100l firmaPS Doboj i borba je da ispostuje pistolj, par srafova pa cekam da napuni, a bez pripremne grupe sa nauljivacem tesko da ce ti bilo koji pistolj dugo trajati!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Da li je dovoljno 750Nm ili da pucam na više?
Kompresor je KGK isto sa dve glave, pločica je nekad spala pa ne znam kakve su karakteristike. Ali prema komšijinom bure mi deluje možda čak i veće od 150l, moram baš izmeriti.
 
Pre neki dan kupljena busilica marke Holz-Her. 2 brzine busenja + 2 brzine busenje cekicom. Teska je oko 4 kg, a u radu zver.



WP_000226.jpg





WP_000228.jpg


Poredjenje sa prosecnom busilicom.



WP_000227.jpg
 
Promenio sam uploader jer sam prosli put imao problema sa vidljivoscu slika. Ako neko ponovo ne vidi slike naka se javi da trazim problem.

- - - - - - - - - -

Tu bušilicu kao da je Boš radio ?

Kiraj identicna je Boschu. Zato sam i postavio pitanje pre par stranica da li su imali neku saradnju zajedno. Covek od koga sam je kupio je takodje imao i Bosch-ovu i detaljno sam ih uporedjivao i nisam nasao nikakvu razliku. Cak i ova nosi Bosch-ov futer sa prihvatom fi16.
 
Ne znam zašto mi smeta rukohvat koji je tako postavljen? Volijem kada je sa strane.Imam na jednoj feinovoj bušilici rukohvat koji tako stoji a planiram da probam da ga stavim da stoji sa strane .
 
Kako se odvrne futer sa busilice? vidim da imam mjesto za kljuc iza futera, prepostavljam da se drzi za to i gdje jos? jel normalana desni navoj ili?
 
Nazad
Vrh